Polecamy (m.in) na "Wieczór p-s" M.Wolskiego i P.Piekarczyka

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Ogłoszenie

Poniżej szczegóły audycji 267. Nadajemy bez przerwy do czwartku.

"Obyśmy nie stracili sprzed oczu tej przejrzystości, z jaką przychodzą ku nam wydarzenia zabłąkane w niewymiernej wieży, w której człowiek jednak wie dokąd idzie./.../Nie możemy godzić się na słabość."
Kolejny fragment poematu: "Myśląc Ojczyzna"- myśl 1- 3.

19:01 Wiersz:czyta Katarzyna – Karol Wojtyła „Myśląc Ojczyzna powracam w stronę drzewa”

Nie tracąc nadziei, że płonący wóz transmisyjny stacji tow. Waltera stanowi dobry początek, trzeba uznać, że mieliśmy do czynienia ze zwycięstwem prowokacji.

19:04 Blog:Gadający Grzyb – Zwycięstwo prowokacji

Medialny spektakl uśmiercania PISu. "Rozłamowcy"- Ziobryści i politycy PISu medialnie manipulowani służą mediom umożliwiając tworzenie fałszywego obrazu opozycji. Perfekcyjnie rozegranie ambicji jednej grupy, konfrontując z obawami drugiej. Ale wniosek z analizy idzie w innym kierunku. Warto posłuchać.

19:18 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD)

Refleksje z Marszu Niepodległości na temat samego Marszu, chuliganów z kontrmanifestacji oraz kłamliwych relacji medialnych.

19:39 Blog:Marcusso – Widziałem wolnych Polaków

Konsekwencje zgubnej polityki Wazów. Polska łupem Moskwy i Szwecji - odc 104.

19:57 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych refunduje koszt pogrzebu w wys.4.000 zł. Do tego trzeba dołożyć 10.000 do 12.000 zł. Aleksander Szumański wściekle o "osiągnięciach" tych, co piastują najwyższe urzędy w państwie.

20:13 BLOG:Aleszum (czyta:JaWa) – Polski Mengele, marszałek Ewa Kopacz

Młoda działaczka PIS W-wa Włochy opowiada o działalności koła. Dobry przykład skutecznej aktywności. W tym okręgu PIS wygrał wybory samorządowe. Przypadek?

20:27 Dagmara Simińska (PIS Włochy) – Rozmowa przed koncertem

Wieczór patriotyczno - satyryczny. Komitet PiS Warszawa-Włochy zorganizował koncert poezji i muzyki Marcina Wolskiego i barda prawicy - Pawła Piekarczyka. Spotkanie odbyło się 9 listopada o godz. 19.00 w jak zawsze gościnnej Okęckiej Sali Widowiskowej.

20:34 Koncert: Marcin Wolski i Paweł Piekarczyk

"A widział pan wesołego błazna? Błazen jest wesoły tylko wtedy, gdy dostaje wypłatę." Marcin Wolski specjalnie dla Niepoprawnego Radia PL. Wrażenia z koncertu.

21:25 Wypowiedź Marcina Wolskiego

Między historią a współczesnością. Wszystko już było: „Wyborcza”, środowisko „Krytyki Politycznej”, Blumsztajn, lewactwo wzywające niemieckie bojówki Antify – wszyscy oni zachowują się jak wrogowie niepodległości - komuniści z SDKPiL w 1918 roku.

21:31 Blog:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – 11 Listopada-prosty wybór

Relacja z Marszu. Jakże inna od oficjalnych relacji telewizyjnych. Trasę marszu oraz filmy z szykowanej prowokacji można znaleźć na blogu autora. http://markd.pl

21:42 Blog: MarkD – TV (TVN,TVP,POLSAT) łże!

Szybki wywiad, raczej rozmowa bez uprzedniego przygotowania z dr Janem Żarynem spotkanym na Marszu Niepodległości na temat samego Marszu, kontrmanifestacji i kotylionów.

21:53 Wywiad:Marcusso – Wywiad z prof. Janem Żarynem z IPN

Porównanie „konfliktu albańskiego” ze sporem pomiędzy Tito i Stalinem. Wnioski. Błędy w analizie faktów przez wywiad zachodni. Konflikt między Hodżą a Chruszczowem produktem operacji dezinformacyjnej.Odc. 43

21:59 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna

Kolejna - 10 część referatu o polskim podziemiu niepodległościowym na Wileńszczyźnie z książki "Wyzwolenie..., ale czy wolność?". Fragment opisuje relacje między wileńską AK, a Armią Czerwoną w 1944 - od wyzwolenia Wilna wspólnymi siłami spod okupacji niemieckiej po pierwsze mordy Armii Czerwonej na AK-owcach.

22:15 Czytanka:czyta Marcusso – Wyzwolenie, ale czy wolność?

To piękne, że Jarosław Kaczyński nie będzie już dłużej zawłaszczał prawej strony elektoratu wyłącznie dla siebie.
Jakież nowe, nieznane perspektywy szykują się dla dwóch odłamów prawicy. To jak parowóz, potrzebujący dwóch szyn, by jechać gładko i równo po torach, ku świetlanej przyszłości

22:38 BLOG:LunarBird (czyta:JaWa) – PiS – anatomia klęski

Kresy to w III RP temat tabu.Dlaczego? - Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski trzy lata temu wydał książkę "Przemilczane ludobójstwo na Kresach". Książka ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. To skłoniło Autora do kolejnej pozycji „Nie zapomnij o Kresach” - O tym, skąd zaczerpnięty został tytuł, jak gromadził niezbędne materiały.Zapraszamy tez do blogu ks. Tadeusza http://www.isakowicz.pl/

22:53 Spotkanie: ks.Isakowicz Zalewski – Promocja książki „Nie zapomnij o Kresach” Poznański KGP

Garść przykładów prowokacji, jakie miały miejsce wokół Marszu Niepodległości, wynarodowienie „elit” z Czerskiej i kilka bardzo istotnych pytań.

23:41 Blog: Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Reichstag znowu w ogniu?

Niezwykła wizyta Pawła VI w ONZ podczas IV sesji soboru Watykańskiego. Pokój, pokój, pokój! Nigdy więcej wojny! Nigdy więcej wojny! Nigdy więcej wojny! Znowu pochwały komunistycznego ŻW oraz agencji TASS. Za co chwalą?

23:56 Czytanka: czyta MarkD – Ku nowej religii – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” – Józefa Mackiewicza

Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej zorganizowało pierwszy panel z cyklu: Jakie elity dla Rzeczypospolitej?. Poświęcony był mediom i technikom manipulacji. Spotkanie prowadził red. Rafał Ziemkiewicz, a prelegenci przedstawiali swoje prezentacje dotyczące różnych zagadnień z tym związanych.

24:07 Panel: Stowarzyszenie Twórcy dla Rzeczpospolitej – Media, bieżąca praktyka, formaty, techniki manipulacji cz.1

Jak „Wyborcza” „świętuje” 11 Listopada? Deprecjonuje patriotyzm na wszelkie możliwe sposoby – garść cytatów ludzi z polit-poprawną sieczką zamiast rozumu.

01:13 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Zepsuć Polakom Święto

W drugiej części Wojny Informacyjnej wyjaśniliśmy, że do sterowania ludźmi wykorzystuje się dezinformację, czyli rozpowszechnianie informacji tak zmanipulowanych by skłoniły one odbiorców do określonych zachowań.
W kolejnej części będzie mowa o stosowaniu informacji niszczących czyli o dywersji informacyjnej i elementach , które się na nią składają.

01:22 Skrypt: Rafał Brzeski (czyta:JaWa) – Wojna informacyjna cz.3

Instytucje dobroczynności Dei Monti.
Nieznane historie. W XV i XVI wieku kościół powołał instytucje charytatywne. Niechaj kapłani często nauczają lud iż Ci którzy wyrzucają biednych, sami bogatymi będąc, są zobowiązani w sumieniu do wynagrodzenia przytułkowi wydatków poniesionych w związku z ich utrzymaniem W tym O fragmencie Dei Monti - o Monti dei Pieta, Monte dei Vercelli

01:42 Wykład: ks.prof.Arturo Katolo – Instytucje dobroczynności Dei Monti. Monti di Pieta

W ramach otwartych spotkań Kolegium Europy Wschodniej odbył się auli wrocławskiego Ossolineum wykład prof. Andrew Michty, dyrektora think tanku German Marshall Fund. Prelegent przedstawił główne priorytety polityki amerykańskiej, krytykując również inwazję na Irak i Afganistan. Z perspektywy Waszyngtonu Polski raczej nie widać, jednak - co mówca wielokrotnie stwierdzał - nasz los w naszych rękach...

01:55 Prelekcja:Prof. Mikolaj Iwanow – O Sowietach, Rosji, Polsce i Polakach cz2 Niepoprawne Radio PL

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jaka ogarnęła mnie ochota żeby iść na Kabaret pod Egidą. Za czasów pierwszej Solidarności organizowaliśmy występy kabaretu w sali kina FSO. Może ktoś by teraz zorganizował taki występ dla niepoprawnych? Cudowne przeżycie zwłaszcza gdy jest się wśród swoich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200673

Wystarczy znaleźć miejsce, ew. opłacić, zrobić plakaty, zamówić aktorów i jazda!

W zależności od miasta są tam kluby GP, miejscami są prężne jak się okazuje oddziały PIS, czasem aktywna grupa słuchaczy Niepoprawnego Radia PL lub czytelników portalów prawicowych.

Oczywiście Niepoprawne Radio PL pomoże w kontakcie i organizacji. Zapraszam do współpracy
MarkD

Czekamy na maila do redakcji na kontakt na stronie http://niepoprawneradio.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200675

Hybrydy

Tak byli przeze mnie wielbieni.
Piękni jak muzy na Parnasie,
Mogłem ich jednym tchem wymienić
i długo tkwić z pokłonem w pasie.

Jedno mi tylko pozostało -
ten dziwny zapaszek wymiocin,
a przecież kiedyś się czytało.
Człowiek by chętnie ich ozłocił.

Dziś wiem, że były to hybrydy -
wielofunkcyjni przebierańcy.
Zapijaczone zwykłe skryby.
Gdy grano - potrafili tańczyć.

Już ledwo mogli się poruszać
Wnętrzności im się wyrywały.
Myślałem, że to rwie się dusza,
a to był zwykły zew gorzały.

Dzisiaj im kumple - pogrobowcy
budują ze wspomnień pomniki,
bo byli obcy pośród obcych.
Odczuli bóle gimnastyki.

Bolało ich przepoczwarzanie
i twórcza męka w toalecie.
Wiersz napisany na jej ścianie
o złej cenzurze, co ich gniecie.

O dziwkach, kasie i o sławie,
o buncie skrytym w metaforze
i o raporcie po zabawie
usłużnie złożonym we dworze.

Już nie są piękni. Nie są moi -
być może godni zapomnienia,
lecz głupia pamięć, chociaż boli -
każe ich jednym tchem wymieniać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#201155