Niepoprawne RadioPL - Audycja 185 jeszcze tylko do czwartku.

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Kto jeszcze nie miał okazji wysłuchać bieżącej audycji - zapraszamy!

Gaz łupkowy, suwerenność energetyczna Polski (i nie tylko) między Rosją, Niemcami a katastrofą smoleńską. Wypowiedzi Aleksandra Rahra, wpływowego niemiecko-rosyjskiego lobbysty zanalizowane w szerokim kontekście przez Bielszyma.
19:00 Blog: Bielszym – Doradca rządu RFN dziękuje Bogu za katastrofę smoleńską (czyta Gadający Grzyb)

Jedynie uświadomienie sobie rzeczywistych sukcesów PO pozwoli Polakom odzyskać państwo.
19:14 Blog: Jan Bogatko – 10 lat pustych obietnic. Urodziny PO (czyta JaWa) Myśl renesansu podbija Koronę i Litwę. Wielkie tego pożytki, ale i złe skutki.
19:22 Dzieje Polski odc.64 Michała Bobrzyńskiego czyta Katarzyna Jeżeli nasze państwo zachowuje się tak a nie inaczej w sprawach mniejszej wagi, to czego możemy oczekiwać w kwestiach tak fundamentalnych jak energetyka, surowce i wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej?
19:43 Blog: Gadający Grzyb – Wypisy z antypodmiotowości Istnieje hipoteza, reprezentowana również przez zamordowanego w dziwnych okolicznościach eksperta od spraw lotnictwa Eugeniusza Wróbla, iż katastrofa prezydenckiego samolotu była mistyfikacją. FYM podąża tym tropem i analizuje istniejące przesłanki. Na blogu linki z ilustracjami.
19:53 Blog: FYM – Archeologia smoleńska (czyta JaWa) Uczmy się od Żydów szacunku do własnej historii. Pamiętajmy o własnych bohaterach i ofiarach, nie niszczmy instytucji, które tę pamięć pozwalają zachować. Uczmy się od Żydów poczucia wielkości własnego narodu.
20:16 Felieton: Janusz Wojciechowski – Uczmy się od Żydów (wstęp Katarzyna, czyta Katarzyna) Stosunki Watykanu z Rosją Carską i bolszewikami w latach I wojny światowej i rewolucji bolszewickiej.
Uznanie rządów bolszewickich jako „mniejszego zła”?

20:28 Czytanka: Józef Mackiewicz – W cieniu krzyża rodz.3 fragm.2 i 3. – czyta MarkD Kolejny tekst Filozofa z cyklu Ciekawe czasy jest dosyć wymagający- ale krótki i pouczający. Wyjaśnia czym była polityczna idea „końca historii”, dlaczego stała się atrakcyjna i wreszcie dlaczego pozostała tylko utopijną teorią. Wiedzę o tym systemie można sobie podłożyć pod inne fenomena polityczne i czerpać stąd nadzieję, że w gruncie rzeczy, wszystko wynika z ludzkiego samozadęcia i że w końcu przeminie. To w gruncie rzeczy optymistyczne.
20:47 Blog: Filozof Grecki – Ciekawe czasy – odc.4 – Koniec historii Fukujamy (czyta JaWa) Nie wszystko złoto… Michaił Zubow odkrywa, że pani Józefa ma radio i zna obce języki. Czy ona nie jest aby angielską agentką?
21:03 Czytanka: Zapiski oficera Armii Czerwonej, Sergiusz Piasecki odc.30 – czyta Gadający Grzyb WAŻNE I DO ROZPOWSZECHNIANIA!
Krótki briefing n.t. dowodu rzeczowego, który powinien być zwrócony Polsce. Przewodniczący poselskiej komisji żąda reakcji od premiera Tuska.

21:22 Briefing: Antoni Macierewicz – Mgła wokół wraku tupolewa Przetarg Tusk ogłosił; ile zarobi firma, która nauczy urzędników grzeczności? Polska potentatem gospdarczym za niecałe … Deskorolki na autostradzie? Impreza w Davos o czym tym razem? Newsy i anty newsy z tygodnia. – relacjonuje, analizuje, czasem żartuje Agent Tomasz.
21:40 TOP 10 – AGENTomasz – Wiadomości nie z pierwszych stron Druga część (pierwsza w audycji 184) spotkania z pisarzem, autorem powieści, książek o polityce, publicystą. Rozmowa o literaturze, kóra pozwola ograniczyć manipulację polityczną. Opowiadanie o zapomnianym przyjacielu. – czyta autor.
22:51 Spotkanie z Bronisławem Wildsteinem cz.2. – Solidarni 2010 Wrocław O ruchach narodowych – gorąca dyskusja prowadzona przez Antoniego Dudka. Dyskutanci podzieleni co do oceny ruchów ale także i interpretacji faktów. Gwarantujemy każdemu, że zgodzić się może tylko z 20% wyrażanych poglądów. Jeśli nie zgodzisz się z żadnym z dyskutantów, to może z Janem Żarynem(w części III) lub innymi dyskutantami z sali?
23:49 Panel dyskusyjny: Obóz Narodowy – Fakty i mity. Udział wzięli: Friszke, Kawalec, Gałęzowski,
Osęka, Zaremba, Ziemkiewicz. Prowadzenie Antoni Dudek. Organizacja IPN Rozbicie PUBP Włodawa i inne spektakularne akcje. Ostatnie miesiące roku 1946, zakończone „krwawą Wigilią”.
24:41 JASTRZĄB i ŻELAZNY – ostatni partyzanci Polesia Lubelskiego 1945 – 1951, aut.Grzegorz Makus odc.11 (czyta MarkD)
Brak głosów