MALOWANY WALDEK

Obrazek użytkownika Lara
Kraj

Pamiętacie jak kilka dni temu Adam Hofman powiedział, że PSL to „malowani chłopi”? I jeszcze – „Z PSL to jest tak, że te chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy - zdziczeli, zbaranieli. Tańczą, śpiewają, głosują za ustawami np. (...) za związkami partnerskimi (...) Chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło”.
Co prawda, to prawda. Od siebie dodam, że PSL to zwyczajny komunistyczny ZSL i tyle. Ale premier Donald Tusk był oburzony: „Słyszałem tę bardzo niezręczną wypowiedź. Uważam to osobiście za absolutny skandal i jeśli ktoś ma tego typu pogląd, że posłowie, którzy przyjeżdżają ze wsi do miasta, muszą "baranieć" i "dziczeć", to wystawia sobie jak najgorsze świadectwo”.
A propos Tuska – Sławomir Cenckiewicz pisze o nim książkę. Poszłam więc jego tropem i znalazłam to:
Z Donaldem Tuskiem, przewodniczącym Kongresu Liberalno-Demokratycznego rozmawia Janina Poradowska, „Polityka”, nr 42, 16 X 1993
Tusk: „I widzę jeszcze coś, co mnie bardzo niepokoi, a co było do przewidzenia – skoncentrowany, bardzo interesowny pogląd PSL na rządzenie. Trzeba kategorycznie i głośno mówić o tym, że PSL jest partia niebezpieczną, bo jest partią interesu klasowego, a więc posługującą się filozofią: tanie traktory, drogie zboże, droga żywność, to dobry interes dla polskiej wsi, nieważny jest interes konsumenta. Ale jest też PSL partią interesowną samą w sobie, stąd jej natychmiastowe przenikliwe spojrzenie na Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, bo tam są łatwe pieniądze; na stanowiska wojewodów wszędzie tam, gdzie PSL wygrało, PSL prezentuje najbardziej filozofię dzielenia łupów. I tego się też bardzo boję”.

No i jak to skomentować ?

Brak głosów

Komentarze

Trafił swój na swego. Jedna ohydna złodziejska banda tajnych współpracowników służb komunistycznych, ich rodziny i funkcjonariusze aparatu komunistyczego w PRLu. Oto koalicja PO-PSL-SLD.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Vote up!
0
Vote down!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#180535

Na "WSI" nowe obyczaje,
Zamiast kartofli-chłopów się sprzedaje.

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#180586

Jan Bogatko

...tylko tak: doskonale, że Pan to znalazł. Podaj dalej!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#180595

Teraz pospołu.
I mają co dzielić - 300 mld zadłużenia.
To jest skok. I jakie łatwe pieniądze, gdy elektorat
"europejskością" zamroczony.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180598