W rocznicę Przewrotu Majowego

Obrazek użytkownika pomniksmolensk
Kraj

Bardzo chciałam napisać na temat rocznicy przewrotu majowego, ale boję się narażać tej szacownej strony internetowej na zarzuty, że pisze dla portalu jakiś pomyleniec o anty-demokratycznych odchyłach.

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=224

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To bardzo źle, że pan jako Piłsudczyk nie ma nic przeciwko przewrotowi majowemu, ponieważ właśnie wtedy Polska umarła ponownie, bo właśnie wtedy w Polsce zaczęły rządzić mniejszości narodowe oraz ponadnarodowe, ponieważ wtedy zniszczono Bank Polski i naszą suwerenność monetarną, ponieważ wtedy wsadzano do więzień i obozów prawdziwych Polaków a ludzi związanych z lożami masońskimi i światowym żydostwem wynoszono w naszym państwie do najwyższych honorów i godności. Bo właśnie wtedy prawdziwi Polscy musieli działać w konspiracji, jakby Polska nadal znajdowała się pod zaborem, taka sytuacja trwała aż do wybuchu II wojny światowej. Nie wiem skąd u pana takie dobre samopoczucie w tym względzie, ja w ogóle nie rozumiem postawy ludzi, którzy uważają się za piłsudczyków i na dodatek są z tego dumni? Przecież to sanacja zamordowała Polskę, to jej polityka doprowadziła Polskę do upadku, z którego do dzisiaj nasza Ojczyzna nie może się podnieść. Bo to właśnie, wtedy zmieniono w Polsce nasz polski herb na masońską i okultystyczną poczwarę, którą mamy do dzisiaj na naszej narodowej banderze.

Bo to właśnie wtedy zaczął się ponowny upadek Polski, który zakończył się tragedią z 1-17 września 1939 roku, a uwieńczeniem tamtej polityki była Akcja Burza oraz samo Powstanie Warszawskie, któremu byli przeciwni wszyscy zawodowi żołnierze - dowódcy m.in. Fieldorf, Anders - oni byli za powstaniem powszechnym w całej Polsce przeciwko dwóm okupantom Sowietom i Niemcom. :))), no prawie wszyscy. Potem ci, których sanacja wsadzała (narodowców) do więzień razem ze do jednej celi ze swoimi śmiertelnymi wrogami zdrajcami Polski polskimi komunistami. Potem narodowcy walczyli do końca o Polskę wolną i Wielką w granicach z 1 września 1939 roku, nawet wtedy, gdy większość jednostek związanych z AK już się dawno rozwiązała, bo taki dostała rozkaz (Niektóre jednostki AK, jednak nie podporządkowały się, wtedy temu rozkazowi, m. in. oddział Kurasia majora "Ognia", którego za niewykonanie tego rozkazu usunięto z AK i wydano na niego wyrok śmierci, taka była rzeczywistość tamtych lat i prawda o pana ukochanej sanacji. Proszę również poczytać o tym, co pana sanacja zrobiła z majorem Ponurym albo w jakich okolicznościach dostał się w łapy gestapo dowódca AK generał Grot Rowecki, w jakich okolicznościach i, dlaczego wielu dowódców AK za tzw. niesubordynację wysyłano karnie na kresy wschodnie tak naprawdę na pewną śmierć, gdzie całe AK było zinfiltrowane przez NKWD oczywiście przy czynnej pomocy obywateli polskich pochodzenia żydowskiego.:) Dlaczego AK po 1945 roku poddała się represjom komunistycznym w Polsce opanowanej przez judaistycznych zbirów, kto im wydał taki rozkaz? Jednostki i żołnierze NSZ i inne narodowe organizacje bojowe nigdy takiego rozkazu od swoich dowódców nie otrzymali, byli Polsce wierni do końca, dzisiaj tzw. Piłsudczycy wycierają sobie nimi swoje twarze przy okazji dni pamięci żołnierzy wyklętych, chociaż wcześniej tych samych ludzi w II RP prześladowano, inwigilowano i wsadzano do więzień... Co pan wie na temat tego, że Piłsudski był zwolennikiem powstania w Polsce nowego państwa tzw. Judeopolonii? Pan jest również zwolennikiem takiego nowego państwa, tak jak pana ulubieniec i guru naczelnik polskiego państwa Piłsudski? Państwo polskie Judeopolonię, które w zasadzie dzisiaj już jest obecne w naszej Ojczyźnie, niestety ludzie w Polsce w ogóle tego nie dostrzegają, jednak to, im nie przeszkadza innych Polaków z pogardą nazywać lemingami...

Dzisiaj w Polsce jest podobnie, ludzie nieznający w zasadzie w ogóle naszej historii wychwalają sanację, która zniszczyła Polskę.

Proszę zapoznać się dokładnie z życiorysem Niewiadomskiego. Z kim tak naprawdę był związany? Z wywiadem wojskowym - legionowym, tak, tak proszę pana. :))) Proszę zapoznać się z losami dowódców lotnictwa polskiego, którzy w zasadzie wszyscy zostali zamordowani, zginęli w dziwnych okolicznościach, jeden po drugim, proszę również zapoznać się z życiorysem generała Rozwadowskiego, który został otruty przez pana ulubieńców tzw. Pułkowników. Piłsudski namawiał swoich oficerów do wstępowania do polskiej masonerii, to tak na marginesie i na koniec proszę zobaczyć co sanacja robiła z Korfantym oraz, co robiła z polskimi łacinnikami oraz jak traktowała Polaków wyznania prawosławnego oraz z tym, co robiła z ich miejscami kultu. Po tym wszystkim proszę zweryfikować swoje poglądy, które ja zweryfikowałem właśnie dzięki tym argumentom kilka lat temu.

Na co Polsce były okręty wojenne oraz okręty podwodne, które we wrześniu nam się do niczego nie przydały (kosztowały krocie!), a za które można było wystawić kolejne dywizje piechoty albo można było unowocześnić polskie lotnictwo wojskowe, które jeszcze w 20-tym roku było drugą potęga na świecie zaraz po francuskim lotnictwie wojskowym. ;))

Pozdrawiam.

p.s.

Dzisiejsza Polska przypomina tamtą, jest tylko jedna różnicą, w tamtej Polsce zwalczano z pełną surowością komunistów, jednak to jest zbyt mało, aby tamtą Polskę, a w zasadzie ludzi, którzy wtedy rządzili Polską wychwalać pod niebiosa, nie widząc przy tym, ile zła dokonała sanacja, która sprzedawała się politycznie z żydostwem oraz ze światową masonerią podczas swoich chorych i nieudolnych rządów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158498

proszę zauważyć ze tekst napisała kobieta - jedna z redaktorek portalu. W jej tekście padają wielokrotnie stwierdzenia które wyraźnie wskazują na płeć autorki. Nie wnikam w podstawy merytorycznego sporu, jednakże zastanawiam jak z Pana strony był on możliwy, skoro używanie przez Pana w odpowiedzi cały czas formy per "Pan" pozwala wyraźnie sugerować, że z tekstem Cyranki jednak Pan się nie zapoznał...

Ukłony - Administrator pomniksmolensk.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158505

Czytałem, czytałem, jednak odpisując Pani miałem na myśli "pomniksmoleński", dziwi mnie, natomiast to, że ludzie, którzy mając do dyspozycji wiedzę, która jest zawarta w wielu książkach i wydawnictwach opisujących tamte wydarzenia m. in. Przewrót Majowy oraz przyczyny jego wybuchu, nadal jak mantrę powtarzają, jaką to dobrą rolę dla Polski spełnił ten przewrót oraz tego, że ciągle wychwalają w swoich wpisach Sanację oraz marszałka Piłsudskiego, który tak jak generał Jaruzelski wyprowadził na ulice polskich miast przeciwko swojemu własnemu narodowi Wojsko Polskie. Przed przewrotem Polska była suwerenna, wolna i samorządna, jednak po krótkiej niepodległości i chwili wolności ponownie ją dzięki takiemu postępowaniu tak naprawdę utraciła...

Za Pana przepraszam. Po pani wpisie nie będę już mógł dokonać we wcześniejszym moim komentarzu tego typu korekt, o które pani ode mnie słusznie się domaga.

Wtedy mieliśmy w Polsce Piłsudskiego i jego pułkowników, dzisiaj po stronie patriotycznej w Polsce mamy wielki PiS, brakuje tylko w nim jeszcze tamtych pułkowników gotowych na wszystko na rozkaz swojego prezesa... A szkoda, być może wtedy byście mogli zrobić porządek w Polsce chociażby z polskimi komunistami? ;)

Dziwne natomiast jest to, że jedyne co pani zauważyła w moim komentarzu, to tylko to, że pomyliłem panią z panem, za co jeszcze raz bardzo panią przepraszam. Proszę spróbować, jednak w swoim komentarzu odnieść się do zagadnień, które poruszyłem w swoim wpisie na temat Sanacji, "Pułkowników", masonerii, Judeopolonii, żydostwa i naczelnika państwa polskiego Piłsudskiego.

Żeby nie być gołosłownym zacytuję panią:

Dla mnie przewrót majowy to niezwykłe wydarzenie dlatego, że było wynikiem decyzji wybitnej jednostki, która tylko i wyłącznie dla dobra państwa postanowiła podjąć działanie bardzo ryzykowne i wymagające pewnych ofiar. Gdyby Piłsudskiemu nie udało się to, czego dokonał w II Rzeczpospolitej po przewrocie majowym, byłby skończony – że tak się wyrażę. W mojej opinii podjął więc ogromne ryzyko, tym bardziej, że miał już pewną pozycję, „był ustawiony” i nie działały tu żadne osobiste pobudki – Piłsudski miał duszę dowódcy wojskowego, jego serce oddane było z całego serca wojsku, a jako człowiek czynu niespecjalną miał sympatię do polityków i politykowania. Ryzykował jednak nie tylko swoją pozycję ówczesną pozycję, ale też jego ocenę dokonywaną przez następne pokolenia. Ale widział, co działo się w jego kochanej Polsce i serce krajało mu się z tego powodu. Jednocześnie tylko on jeden w całym państwie mógł dokonać tego przewrotu. Nie tylko ze względu na pozycję, którą się cieszył, ale także ze względu na walory i cechy osobiste – czyli po prostu dlatego, że był jednostką wybitną, która doskonale sprawdziła się w roli architekta odbudowywanego Państwa Polskiego. Dla mnie przewrót majowy to akt wielkiej determinacji i odwagi, a także poświęcenia, dowód, że istotnie Piłsudski nie spoczął na laurach. (Co z kolei zrobiliśmy my jako naród po 1989, a co jest w moim przekonaniu grzechem niewybaczalnym – zarówno w stosunku do ofiary życia naszych przodków jak i w stosunku do naszych potomków, którzy będą musieli podjąć się dzieła budowy prawdziwie suwerennego i silnego państwa za nas). To także dowód tego, że czasem trzeba radykalnych i odważnych decyzji, by doprowadzić do sanacji państwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158527