Przeciw BEZPRAWIU

Obrazek użytkownika wojcicki
Kraj

Przeciw BEZPRAWIU

Kilka dni temu rozmawiałem z panią Ewą Myrchą ze “Stowarzyszenia Przeciwko Bezprawiu Sądów, Prokuratur, ZUS”.

Pikieta przed warszawskim Sądem Apelacyjnym na Placu Krasińskich (gmach Sądu Najwyższego) zacznie się 4 maja (poniedziałek) o godz. 9-tej rano. Ponieważ jest sporo zgłoszeń Stowarzyszenie zgłosiło zgromadzenie do odpowiednich organów administracyjnych (do 15 osób zgłoszenie nie jest wymagane). Po mniej więcej dwóch godzinach planowane jest przejście pod Prokuraturę Apelacyjną na Krakowskim Przedmieściu (naprzeciwko pomnika Adama Mickiewicza). Po kolejnych dwóch godzinach pikietowania nastąpi wręczenie oświadczeń Stowarzyszenia posłom, posiadającym biura w Warszawie, ale to chyba będzie robione indywidualnie. Pani Ewa Myrcha obiecała mi przysłanie oświadczenia, abym wręczył je w pobliskim (mojemu miejscu zamieszkania) biurze poselskim Karola Karskiego z PiS.

Organizatorów pikiety przybywający na demonstrację rozpozna po charakterystycznych kolorowych kamizelkach.

Wiele razy w komentarzach i artykułach autorzy wspominają o aktywnym wyrażaniu poglądów, w sposób widoczny dla tych, pod adresem których te działąnia są podejmowane. W poniedziałek mamy taka okazję do aktywności. Proszę z niej skorzystać.

Oto słowa skierowane do uczestników przez władze Stowarzyszenia Przeciwko Bezprawiu:

Plan pikiet: 9 - 12 Sądy Apelacyjne; 13-15 Prokuratury Apelacyjne, od 15 wybrane biura poselskie  wyłącznie w w/w  miejscowościach.                       Zwracamy się do wszystkich uczestników o respektowanie  zarządzeń koordynatorów.  To oni zgodnie z prawem są organizatorami i ponoszą odpowiedzialnośc za porządek.  To oni też mogą rozwiązać pikietę. Pikiety są pokojowe. Proszę więc nie utrudniać im życia. Mają na celu doprowadzenie przedstawicieli stowarzyszeń z Polski  do spotkań z Ministrem Sprawiedliwości i Sejmową Komisją Sprawiedliwości. Te zaś spotkania mają  doprowadzić  do merytorycznych rozmów na argumenty. Chcemy przedstawić patologie prokuratur i sądów polegające na fałszowaniu, przerabianiu , podmienianiu, znikaniu dokumentów z akt prokuratury i sądów  w oparciu o dokumenty. Czego więc boją się przedstawiciele narodu?  PRAWDY?  - o przestępczej działalności funkcjonariuszy publicznych.      Wybór biur dokonali koordynatorzy. Należy pójść do nich w grupach. Posłowie muszą zacząc liczyć się z obywatelem. To od nich zależy treść ustawy. Biura poselskie to podstawa tych pikiet. W dniach następnych odwiedzimy posłów w swoich miejscowościach. Nagrywanie rozpraw i pełny dostęp stowarzyszeń do spraw obywateli to podstawa demokracji i jawności życia publicznego.

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia Jerzy Jachnik

Pewnie się spotkamy. mam nadzieję poznać tam przynajmniej kilkoro z warszawskich Niepoprawnych. Co Wy na to?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dziękuję. Przy okazji pozdrawiam Ewę i oczywiście wszystkich niepoprawnych.pl.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#19215