Bank? czy gang? cz.1/wstęp/

Obrazek użytkownika Kajeka
Kraj

Bank? czy gang? cz.1/wstęp/
Drodzy blogerzy, czy zgodzicie się zemną że, cechą oszustów jest to, że starają się ukryć,
swoje dane by uniemożliwić dojście do siebie, i działają przez podstawione osoby?, paraliżując próby reklamacji.*
Nie od dziś są powszechne bezsilne żale na bez względną rabunkową działalność banków, utrudniającą rozwój kraju i rujnującą obywateli. Wszystko wskazuje na to, że niektóre holdingi bankowe mają jakiś interes w zahamowaniu rozwoju gospodarczego Polski, utrwalenie kryzysu i nędzę społeczeństwa. Nie od dzisiaj płynie lawina skarg na banki od ich klientów. Lawina znajdująca czasem hamowane odbicie w mediach. Jest to najbardziej powszechne przy kredytach długoterminowych i hipotecznych. Pojęcie uczciwości i kodeksu handlowego zasad prawnych są dla wielu banków rzeczą obrzydliwą, a podstępne mataczenie i manipulowanie dla oszukania klienta w celu złego rozporządzeniem swoim mieniem jest rzeczą powszechną./k. karny przewiduje ściganie tego z urzędu/
Rządowi tuska, dla przedłużenia za wszelką cenę swego maksymalnego żałosnego trwania obok kontynuowania niekorzystnej prywatyzacji mienia społecznego /za bezcen/,- rujnującej w miarę nowoczesne zakłady i zwiększającej bezrobocie / wiadomo że kupcy nie są idiotami i widząc że sprzedający wszelką cenę chce sprzedażą ratować swoje trwanie, dają coraz niższą cenę,/ bierze się za dalszą prywatyzację banków. Ostatnio tuskorząd równolegle do nagonki na mające tradycję narodową kasy "SKOK" i ograbienia z środków na rozwój NBP ,dąży do pozbycia się wpływów na ten bank.-Mimo że przynosi on dalekosiężne zyski i ma nadzorować komercjalne banki.
> Ponieważ się zbliżają wybory, ostatnio wicepremier od gospodarki Pawlak w Wirtualnej Polsce wypowiedział wojnę bankom w skandalicznie haniebny sposób oszukujących klientów. Wojna ta ma dotyczyć tylko jednego sposobu nieuczciwego systematycznego comiesięcznego kolonialnego wyzysku Polaków, dotyczy to tzw. spreadów tj. manipulowania kursami dewizowymi, i ignorowania kursów NBP. Dotychczas za zaniechanie tego żyłowania i respektowanie kursu NBP banki pobierały i pobierają jednorazowy haracz. Haracz ten jest szczególnie wysoki w przypadku Noble Getinbanku, najbardziej chyba maksymalnie, do granic możliwości, oszukującego klientów i mającego do nich najbardziej lekceważący stosunek.
/Sam w imieniu klienta którego reprezentuję i na jego żądanie opłaciłem teki haracz bo jednorazowy haracz był w sumie nieco niższy od comiesięcznego rozboju./
>Panie Pawlak w pokerze istnieje pojęcie "sprawdzam", pozwoli P. że w swoim i klientów banku imieniu powiem P. sprawdzam Pana. pokerową zagrywkę, mam nadzieję ,że jeszcze przed wyborami, inni P. wyborcy zawołają: "sprawdzam" szczerość P. wypowiedzi. Sądzę że sprawi P. nie tylko najbliższe zaplecze czyli najbogatsi rolnicy, ale ci średniacy, kredytobiorcy niewolnicy mniej lub bardziej nieuczciwych banków zaczną nieco ufać P. słowom. Sądzę że być może nie będzie P. kontynuował tzw. już przysłowiowej tyskometody obiecywania Irlandii. Źle Pan wychodzi na tym sojuszu z PO. Sądzę że niech P. zmieni orientację a obywatele i PIS puszczą w niepamięć P. udział wspólnie z tuskiem w nocnym zamachu stanu przeciw Premierowi Olszewskiemu. Był Pan wtedy młodym niedoświadczonym naiwnym politykiem.
.Wróćmy do banków żeby nie opierać się na teoriach dalej zajmę się kolejno konkretnymi rodzajami kredytów i wkładów i konkretnymi bankami. Postaram się korzystać z rozluźnionej solidarnej zmowy milczenia i przyrzeczonej informacji od innych banków stosujących mniej drastyczne metody o metodach mataczenia ich bardziej niesolidnych konkurentów.
Morze w końcowych odcinkach wpisów wspólnie z blogerami uda mam się zrobić ranking banków.
Może też ekonomiści blogerzy wysuną pod dyskusję sposoby choćby częściowego ratunku przed dławiącym uściskiem banków. /W końcowym odcinku wpisów wysunę też 2 propozycje, choć nie jestem ekonomistą/
Na początek omówmy politykę kredytową i obsługę oszczędności na przykładzie wg. mnie najgorszego i najbardziej lekceważącego i wyzyskującego klientów banku :-Noble Getinbanku.
Noblebank jest wydzieloną do udzielania kredytów filią Getin Banku. i wchodzi w skład holdingu Getin Holding SA. W skład tegoż holdingu wchodzą: w podejrzanym celu stworzony pośrednik Open Finanse. Wbrew kłamliwie rozpowszechnianym informacjom że holding jest Polski i do obsługi Polski w jego skład wchodzą też: Sombel Bank /ukraina/;Plus Bank /Białoruś/,\;Carcade Leasing/Ukraina; Credit Zone/ Romunia; Noble Securietes; Noble Funds TFI i szereg innych.
Związanie Noble Getinbank z krajami postsowieckimi, częściowo tłumaczy traktowanie klientów
jako bezwolnej niewolniczej masy przeznaczonej do wyzysku, traktowanej jak dawniej w epoce kolonialnej traktowano murzynów. Obecnie murzyni są bez porównania lepiej traktowanie od mieszkańców młodych demokracji których rząd nie interesuje się losem swoich obywateli a może ma też jakiś interes w ubożeniu społeczeństwa /szczegóły i przykłady w następnych odcinkach wpisów /
/Niedawno pełnomocnik Wojewody mazowieckiego w rozmowie telefonicznej w innej sprawie wyraził słuszna opinię że holdingi z kapitałem mieszanym a polską załogą traktują klientów
mieszaną dozą postkomunistycznej pogardy i resztką kolonistycznych resymentów właścicieli niewolników/.
Podaną strukturę Holdingu można wygrzebać w internecie. Można też dowiedzieć jak brzmią nazwiska przewodniczącego RN i Prezesa Zarządu Getin Banku.
Nie można natomiast nigdzie dowiedzieć się jak brzmi adres internetowy tych Panów, jak i również adres internetowy Dyrektora departamentu kredytów /ani o istnieniu takiego departamentu/. Powyższe uniemożliwia złożenie odwołania od decyzji na ich ręce bez pośrednictwa osoby upoważnionej do negocjacji, która bez przerwy ,kilkanastokrotnie zmienia decyzje prawomocne w świetle prawa handlowego i dobrych obyczajów, żąda po wielokroć tych samych dokumentów i przeciąga sprawę tygodniami wynajdując sposoby na zgarnianie dodatkowych pieniędzy odklienta.
Dzwoniąc do banku z prośbą o podanie adresów emailowych tych panów dowiadujemy się że jest to niemożliwe./nawiązanie do pierwszych akapitów niniejszego wpisu*/
Idąc do wojewódzkiego szefa Departamentu Kredytowego Noblebanku, powiadujemu się od recepcjonistki naprzód że szefa niema w biurze a później że jest zajęty. Po złożeniu kopii dokumentów bezskutecznie oczekuje się na obiecany telefon.
Inaczej postąpił ku memu zdziwieniu dyrektor oddziału Fortis Banku, to którego nie mając jeszcze ściągniętego składu Holdingu przez pomyłkę zawędrowałem, przyjął mnie natychmiast udzielił, wszelkich możliwych wyjaśnień i porad, zaoferował ewentualną pomoc leżącą w jego możliwościach.
Obecnie wszędzie w świecie w krajach cywilizowanych i nawet mniej cywilizowanych istnieje conajmniej dwu instancyjny system odwoławczy, z wyjątkiem działającego w krajach posowieckich i w Polsce Noblebanku. W tej sytuacji po umieszczeniu paru odcinków tego cyklu, umieszczę odwołanie do P. Przewodniczącego R.N. dr. Leszka Czarneckiego -jednego z udziałowców i Prezesa Zarządu Noblebanku, odwołanie w formie listu otwartego.
Mam nadzieję że w uznaniu P. dr. za honorowego człowieka różnych instytucji, pisane słowo honor nie czyta się jako horror.
A na marginesie chciałbym się zapytać, jakie monitowanie styku banków, posłów rządzącej koalicji i wyższych urzędników państwowych prowadzi Pani Pitera? i czy prowadzi takie monitowanie?. Podniesie się nagonka na mnie od zainteresowanych i ich pełnonocników że coś insynuuję ja nic nie insynuuję tylko pytam?. Chyba mi wolno pytać i chyba obywatele nie mają jeszcze całkiem, wzorem niezależnych mediów, zaplastrowanych ust.
Koniec cz.1/wstępu/
W następnych odcinkach omówię sytuację i sposób działania Noblebanku na przykładzie kredytów hipotecznych udzielanych w obcej walucie, bo takich kredytobiórców jest olbrzymia ilość. / i sytuacja jest mi najlepiej znana m.in. z udzielonego pełnomocnictwa/, oraz opiszę jak są zawierane umowy i jakie są prowadzone matactwa przy prowadzeniu kont, jak się bronić przed tymi matactwami uzasadniającymi nazwanie moim zdaniem bank nie tyle za złodziejski a wręcz za rozbójniczy /różnica między złodziejstwem a rozbojem jest znana/.
Apeluję do blogerów i ich znajonych by swoje przykre doświadczenia z bankami podawali w komentarzy do tych wpisów, ewentualnie przesyłali na mój adres e-mailowy:
kajeka@wp.pl ,/jeżeli by Bank chciał mi wytoczyć proces do czego zachęcam to po wyslaniu zapytania podam swoje konieczne do tego dane/ Przesłane materiały postaram się umieścić w mediach nie przekupionych przez banki ogłoszeniami. Proszę też zgłoszać się do uczestnicwa w organizowanej na Facebook,u grupy znajomych "antybank" dla wspólnej obrony i ewentualnie dla skorzystania z instytucji pozwów zbiorowych. /wiadomo w grupie siła a tylko z siłą się liczą rozbójnicy/. Ciąg dalszy w cz.2. kajeka

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Moja znajoma ma tragiczne doświadczenie ze Skokiem Stefczyka. Przypuszczam że nie jest to pojedyńczy przypadek. Retoryka patriotyczna, ale naciąganie, informacja, obsługa i sposób postępowania mafijny. Ciekawe ile kredytobiorców, zwłaszcza starszych nabierają w ten sposób.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#142218

..polegało to tragiczne doświadczenie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#142220

Na braku jakiekolwiek informacji na temat stanu konta, naliczaniu kwot z nieba, ignorowaniu umowy. Zero informacji za pomocą poczty i telefonu, w zamian nasyłanie windyfikatorów (bezpodstawne) kierowanie spraw do sądu (koszta). Zaznaczam że moja znajoma jest osobą niezwykle ucziwą i solidną, wszelkie insynuacje są więc bezpodstawne. Widziałem dokumenty znam sprawę, więc proszę nie ciągnąć mnie za język. To są wyjątkowi naciągacze i cynicy, lekko to ujmująć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#142341