Antynarodowy PO-owsko-putinowski rząd mataczy i ciągle oszukuje kościół i ogół Polaków.

Obrazek użytkownika Kajeka
Kraj

Antynarodowy PO-owsko-putinowski rząd mataczy i ciągle oszukuje kościół i ogół Polaków. /Tylko ostatnio m.in. acta, 67 lat kobiet, służba zdrowia, TV trwam, wrak tupolewa itp./
Wg. starej terminologii SLD-owskich inspiratorów rządu, taki rząd to rząd zdrady narodowej, który chlubi się /TV kawa na ławę 18.03/ zgrywaniem nie tylko proboszczów kościoła, ale wszystkich Polaków Odnieśmy się tylko do jednej z wielu machinacji tj. zastąpienie funduszu kościelnego dobrowolnym odpisem z podatku.
90 mln. funduszu kościelnego jest kwotą groteskowo śmiesznie małą zwłaszcza w porównaniu do marnotrawstwa finansowego i przekrętów notabli tego rządu.
O co wiec chodzi, chodzi jak zawsze o walkę z religią, moralnością bijącą w przekręty i nauczaniem naszego Papieża, że ojczyznę należy kochać.
Twierdzenie, że dobrowolne odpisy z podatku wyrównają a nawet przewyższą kwotę 90 mln. funduszy jest bezczelnym oszustwem. Opozycja z powodu braku danych na ogół nie wykonuje samodzielnych obliczeń.
Postarajmy się, więc policzyć w przybliżeniu możliwe do uzyskania wartości z odpisu podatkowego. Wobec utajniania zarówno danych jak i sposobu liczenia rządowego wyliczenia musimy oprzeć o cyfry z rocznika statystycznego i doniesień medialnych.
Dostępne informacje z tych źródeł bierzemy wartości zaokrąglone wyraźnie w górę.
>Liczba zatrudnionych w przemyśle 5, 6 mln. średnia płaca w przemyśle 3.500zł /mały rocznik statystyczny-dane dostępne w Internecie/
Średnia pensja w przemyśle 3.500 zł. średnia emerytura 1500zł. Ogólna ilość zatrudnionych 14, 1 mln.
Płaca zatrudnionych poza przemysłem dużo niższa, ale dla wygody liczenia biorę średnią 3.000zł.
>Ilość rencistów i emerytów 9mln. Średnia emerytura 1250zł. Rolnicza niższa biorę dla łatwości liczenia jw. 1200zł
>Liczba uczęszczających w miarę regularnie na msze niedzielne 40-50%, / tylko do tych ludzi mogą dotrzeć proboszczowie/. Zakładam 50%.
>Liczba osób wypełniających PITY i dokujących odpisów /zakłada się na wyrost 50%.
>Liczba osób dotychczas wykonujących odpisu 1% podatku /słodka tajemnica rządu- nie znalazłem danych e w roczniku/ zakłada się, że dużo mniej niż 50% rozliczających się z w PITAch. Nie ma podstaw twierdzić, że nagle większa liczba osób zacznie przekazywać te 0,3%. W nawiasie we Włoszech ten % wynosi 0, 8% przy znacznie większej ilości ludności i parokrotnie większych zarobkach. Odpis, więc musi być wiele dziesiątków razy większy.
>Odpis od podatku będzie wynosił w przybliżeniu dla pracujących ok.240zł a emerytów mniej niż 120zł. / Oczywiście bez odpisu na fundusz zdrowia/
Liczmy, więc:
>Wyobrażalna liczba osób pracujących dokonujących odpisu 14mln.x O, 5/chodzący do kościoła/ x0, 5/ rozliczających się/x 0, 5 dokonujących dotychczas odpisów
Suma 1, 7 mln.
>Średni odpis podatku od tych osób 1, 7 mln. x 240zl x o, 3% =ok.1.200.000
>Podobnie liczona ilość emerytów wyniesie 1, 1 mln. /a przy założeniu ze odpisu dokonuje 40% wyniesie 0,6mln.Przyjmuję 1mln.
>Średni odpis podatku od tej grupy: 1mln. x 120 x0, 3%= ok. 360.000zł.
>całkowity odpis na fundusz kościelny: 1.200.000+360.000=1.560.000 zwiększam o te obliczenia o połowę, otrzymuję 2.250.000.
>Roczny odpis wyniósłby maksymalnie; 2.340.000x12=28.mln.Kwota ta jest wielokrotnie mniejsza od dotychczasowej wpłaty 90 mln.
Wniosek: rząd nie tylko oszukuje gdzie się da, ale gardząc narodem uważa go za stado głupców. Tak jak oszukano lekarzy, pacjentów, aptekarzy zmieniając ustawę o refundacji leków a jednocześnie nie zmieniając umowy NFZ z lekarzami i aptekarzami, tak się oszukuje kościół i we wszystkim społeczeństwo.
Społeczeństwo daje się wrabiać przyjmując komunistyczną fałszywą nowo mowę.
Nawet Prezes Kaczyński przejęzycza się na odsłonięciu pomnika w Mysłowicach, mówiąc o katastrofie smoleńskiej, zamiast o mordzie smoleńskim.
Drwiną jest twierdzenie Komunoruskiego, o społeczeństwie obywatelskim.
Rząd się boi społeczeństwa obywatelskiego chce go stłamsić odbierając mu prawo do niezależnych religijnych mediów.
Przestańmy używać komunistycznych fałszywych określeń.
Sadzę ze warto by na manifestacje antyrządowe, brać taczki dla symbolicznego wywiezienia tego rządu.
Zastanawiam się, czym różni się rząd PO od reżimu syryjskiego. Chyba wyłącznie tym, że w Europie i Unii nie może już stosować metod stalinowsko –syryjskich.
Mentalność jednak i umiłowanie tradycyjnej walki a religią dziedziczy po komunistach wspólnie z palikotem i SLD

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

to pan Boni nigdy by nie wyszedł z taką propozycją.
A tak nawiasem, jakim prawem żyd chce reformować finanse
katolikom? Wszystko co robi ten rząd, jest takie żałosne,
czasami trudno uwierzyć że to wszysko dzieje się naprawdę!
Jeszcze dużo musi się wydarzyć, żeby Polacy zrozumieli, ze na czele państwa stoi ohydna władza, dążąca ze wszyskich sił i wszelkimi możliwymi metodami, żeby nas zgnoić. Ludzie którzy powołują się na etos solidarności, robią wszystko żeby przypodobać się komunistom.Tak robią tylko agenci wpływu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237211