Ks. Stanisław Małkowski, MIŁOSIERDZIU JEZUSA UFAMY

Obrazek użytkownika sigma
Blog

Arcykapłani ze starszymi nie wierzą w Chrystusa, a za to wierzą w pieniądze i znajomości (Mt. 28, 11 -15). Podobnie dzisiejsi przywódcy państwowi w Polsce odrzucają prawdę o losie ojczyzny i o zbrodni smoleńskiej sprzed dwóch lat

Ks. Stanisław Małkowski

Anioł Stróż Polski zapewnia nas o zwycięstwie, które przyjdzie przez modlitwę różańcowa, bo w tej modlitwie jest moc wstawiennicza Maryi Królowej Polski. Wkrótce po rozpoczęciu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę nasz Anioł Stróż mówił: "Maryja wskaże wam drogę i z Jej pomocą pokonacie waszych wrogów. Im więcej dusz włączy się w to powstające dzieło, im więcej kapłanów podejmie wraz z ludem Bożym tę krucjatę modlitwy, tym szybciej odniesiecie zwycięstwo i odczujecie macierzyńskie wstawiennictwo Maryi. Ona okryje was płaszczem swojej miłości. To dzieło jest owocem działania Ducha Świętego dla utrzymania i wiary i nadziei w waszym narodzie. Bądźcie spokojni i cierpliwi w waszych , modlitwach. Jeżeli wytrwali będziecie, Maryja ukaże w waszym narodzie Królestwo Jej Niepokalanego Serca, które zajaśnieje blaskiem Królestwa Jej Syna. To będzie prawdziwe zwycięstwo prawdy, gdyż tryumf Niepokalanego Serca rozpocznie się w waszej: ojczyźnie a Polska stanie się przykładem dla innych narodów, które przyjmą i uznają Królewskie panowanie Chrystusa Króla, do którego należy wszelka władza. Królestwo Chrystusa przychodzi przez Niepokalane Serce Maryi" [12.06.2011].

Pierwsze przyjście Chrystusa dokonało się przez Maryję, podobnie zwycięskie przyjście miłosiernego Zbawiciela do nas ma dokonać się przez Niepokalane Serce Naszej Matki. Zwycięska wierność Maryi i jej modlitwa uzdalnia nas do przyjęcia Chrystusa Zmartwychwstałego. Ewangelia ukazuje uczniów smutnych i zalęknionych po śmierci Jezusa. Dopiero osobiste spotkanie z Jezusem budzi w nich radość i wiarę.

Natomiast przywódcy żydowscy ani nie chcą spotkać się z Jezusem, ani wyjaśnić tajemnicy pustego grobu. Od razu ignorują fakty i chociaż są powiadomieni przez żołnierzy, którzy strzegli grobu o czymś niezwykłym, co nastąpiło, wymyślają bezsensowną wersję wydarzeń i polecają rozpowszechniać ją za pieniądze. Mówią do żołnierzy: „Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, kiedyśmy spali”. Śpiących świadków nie obudziło nawet wielkie trzęsienie ziemi i odsunięcie kamienia od grobu (Mt. 28,2). Arcykapłani ze starszymi nie wierzą w Chrystusa, a za to wierzą w pieniądze i znajomości (Mt. 28, 11 -15). Podobnie dzisiejsi przywódcy państwowi w Polsce odrzucają prawdę o losie ojczyzny i o zbrodni smoleńskiej sprzed dwóch lat. Zakłamywanie faktów i pogarda dla prawdy widzialnej łączy się z odrzuceniem prawdy niewidzialnej.

Podstawą wiary w rzeczywistość niewidzialną jest szacunek dla rzeczywistości widzialnej. Wiara i rozum idą razem. Dzisiaj polska ziemia się trzęsie. Bóg dopuścił kurację wstrząsową, aby obudzić śpiący naród. Gdy św. Piotr przemawia do mieszkańców Jerozolimy, mówi: „Ukrzyżowaliście Jezusa ale Bóg uczynił go Mesjaszem" (Dz. 2,36). Dlatego Piotr woła - nawróćcie się i ratujcie się! Nawrócenie ku prawdzie oznacza ratunek przed śmiercią, bo kłamstwo i śmierć idą w parze. Z drugiej strony razem idą prawda i życie. Co więcej - prawda i życie tworzą jedno w Jezusie (J, 14, 6). Zaś szatan jest kłamcą i mordercą.

Ścisły związek kłamstwa ze śmiercią widać w zamachu smoleńskim, którego drugą rocznicę właśnie obchodzimy. Kto szuka prawdy, chce aby Polska żyła. Kto kłamie, chce Polskę zabić. Sprawa katyńskich zbrodni - pierwszej i drugiej łączy śmierć z kłamstwem, nienawiść z ucieczką od prawdy. Rządzi Polską szajka uciekinierów. Niebawem okaże się, iż nie mają dokąd uciec. Dopuścili się zbrodni w wigilię Święta Miłosierdzia. A istotą miłosierdzia jest zwycięstwo miłości nad nienawiścią, życia nad śmiercią, prawdy nad kłamstwem, Chrystusa nad szatanem i jego sługami. Święto Miłosierdzia obchodzimy w tym roku 15 kwietnia. Miłosierdziu Jezusa ufamy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dzieki, Sigmo, za txt tego Niezlomnego Ksiedza.

Nie zartuje, wielkiego i niezlomnego zarazem ! 

Jaki mily dzien. Swieto Polonii (?) ;) ...

Doskonaly txt Klopotowskiego o chuliganach medialnych 3 RP do szybkiego odstrzalu (Ostachowicz, Michnik, Pieczynski, Lis...).

No i ksiadz Malkowski.

Dzieki jeszcze raz !

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#250764

Cieszę się, że to kazanie znalazłam:) Zapomniałam podać źródło, więc to czynię:
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6208&Itemid=46
Serdecznie pozdrawiam
Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#250820

to jedne z ciekawszych adresow w internecie.

Warto sie wspierac, bo trudno ogarniac cala siec ;)

pozdrowienia

baca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#250842

W ogóle warto:)))
Pozdrawiam serdecznie

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#250925

Sigmo! Kolejny raz zasłużyłaś na wielkie dzięki.Jakby świeżego wiatru od morza powiew na tym portalu.Przypomniał mi się Jan Paweł IIna Jasnych Błoniach w Szczecinie,gdy mówił o tym wietrze.Może kiedyś wiunie mocniej i wywieje robactwo z Ojczyzny? Pozdrawiam serdecznie .Polonię równiez.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#250849

Ksiądz - skarb dla nas, kochany Pasterz ... Jego Tak to Tak, a NIe to Nie, kryształowy jak Chrystus. Dziekuję Boże, że istnieje Ksiądz Stasiu...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#250868

Też Bogu dziękuję za księdza Staszka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#250923

W jednym z proroctw dla Polski na blogu @circ zaprzyjaźniony bloger Ptasznik z Trotylu znalazł to:
"Zakazuję wam. Nie przelewajcie niepotrzebnie krwi waszego narodu."
Powiedziane zupełnie wyraźnie.
"Zakazuję wam. Nie przelewajcie niepotrzebnie krwi waszego narodu."
Nie będzie to w smak różnym podpowiadaczom, "przyjaciołom ludu", którzy tylko marzą żeby popchnąć Polaków do rzezi w imię swoich parchatych interesów.

Polak ma być Polakowi bratem i twardo stać przy Chrystusie a wtedy Polska się odrodzi.

Wilk z zachodu niedługo straci zęby, kiedy nałożą mu turban na łeb.
Wilk ze wschodu już jest powoli pożerany przez smoka, choć jeszcze tego nie zauważa.
Ich dzisiejsi pomocnicy w Polsce znikną jak zeschłe liście na wietrze i wtedy znów będziemy się rządzić sami we własnym kraju który dostaliśmy od Boga.
O to będę się dziś modlił.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#250922