List do Ministra Sprawiedliwości Marka Biernackiego

Obrazek użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl
Kraj

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych skupiające 20 organizacje w liście skierowanym do Ministra Sprawiedliwości Marka Biernackiego domaga się głębokiej reformy sądownictwa w III RP.

Treść tego listu jest następująca:

 

Kraków, 13.05.2013 r.

                                                                 

                                                        Minister Sprawiedliwości

                                                        Marek Biernacki

                                                        Aleje Ujazdowskie 11

                                                        00-950 Warszawa

Dotyczy: katastrofalnego poziomu etycznego sędziów i represji, politycznych.

 

W związku z narastającymi szybko karygodnymi wyrokami sądowymi nie mającymi nic wspólnego, ani z prawdą, ani ze sprawiedliwością.

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się do Pana o przygotowanie właściwych projektów ustaw dla Sejmu w celu doprowadzenia do głębokiej reformy sądownictwa.

Sądy w Polsce nie mogą ferować w taki sposób wyroków jak w komunistycznym Peerelu, a przecież obecnie działają tak, jakby w Polsce rządzili komuniści i Rosjanie.
Sądy nie mogą też represjonować weteranów, którzy walczyli o Niepodległą Polskę za to że w sądach upominają się o respektowanie podstawowych praw człowieka.

Takim jaskrawym przykładem są wielokrotne represje sądowe wobec Adama Słomki - więźnia politycznego PRL i działacza niepodległościowego Konfederacji Polski Niepodległej, posła trzech kadencji w III RP.

My skupieni w Porozumieniu żołnierze AK, NSZ, WiN i członkowie innych organizacji niepodległościowych i patriotycznych takich, jak Konfederacja Polski Niepodległej, nie zgadzamy się i nie pozwolimy, aby sędziowie uniewinniali komunistycznych oprawców winnych śmierci dziesiątków i setek osób, a osoby protestujące przeciwko temu jak pokazuje przykład Adama Słomki, zamykali do więzień.

Tak postępowali bandyci przebrani za władzę i za sędziów w czasach PRL. Obecnym panom sędziom wydaje się, że czas jest taki sam.

Otóż czas jest inny. Uważamy Pana za uczciwego człowieka, który z Panu tylko wiadomych powodów nie wie nic o stanie gangreny moralnej toczącej środowisko sędziów i prokuratorów, niezlustrowane po 1990 r.

A są w nim i byli agenci SB, i była agentura wojskowa, i osoby represjonujące działaczy niepodległościowych w PRL.

Niech Pan przyjrzy się uniewinniającym wyrokom lub tylko wyrokom w zawieszeniu wobec sprawców stanu wojennego, wobec sprawców masakry na Wybrzeżu w grudniu 1970 r., ochranianiu przez sędziów głównych zbrodniarzy komunistycznych, czyli Wojciecha Jaruzelskiego,

Czesława Kiszczaka i szeregu innych prokuratorów, i sędziów, i specjalistów ubecko-esbeckich od łamania kości.

Obecni sędziowie potrafili tylko skazać na więzienie przy Rakowieckiej, Adama Słomkę, tam, gdzie w latach 40. i 50. mordowano działaczy niepodległościowych, a kilka dni temu skazali go na więzienie w Białołęce, gdzie więziono ludzi z Solidarności i Konfederacji w latach osiemdziesiątych.

Warto wspomnieć, że ci sędziowie uważają, że nie ma nic złego w artykule napisanym przez dziennikarza i historyka Mariusza Nowika w piśmie „Przekrój", w którym stwierdza on, że Polacy sami sobie zgotowali obozy koncentracyjne, komory gazowe i getta.

Tak uważa sędzia z Sądu Okręgowego w Krakowie, pani Katarzyna Wysokińska-Walenciak.

Podobnie Sąd Okręgowy w Warszawie uważa, że nie należy zakazać sformułowania „polski obóz" użytego przez dziennik „Die Welt" i zajęło mu to miesiąc czasu, kiedy ustawa zobowiązywała do podjęcia decyzji w ciągu siedmiu dni.

Państwo w którym nie ma prawdy, nie ma sprawiedliwości, w którym sędziowie wykonują swój zawód jak w okupowanym kraju, nie może ani się rozwijać, ani długo przetrwać.

Dlatego apelujemy do Pana, a za Pana pośrednictwem do Sejmu i Senatu Polski o naprawę sądownictwa. Nie zgodzimy się nigdy, aby krzywoprzysiężni sędziowie terroryzowali naród polski.

Jesteśmy ludźmi wolnymi i będziemy żyć jak ludzie wolni, a te karykatury sędziów trzeba usunąć z sądownictwa raz na zawsze.

                                                                Przewodniczący Porozumienia

                                                                Edward Wilhelm Jankowski

 

lh5.googleusercontent.com/-QSu7WLXU1cY/UZInB6ErIhI/AAAAAAAAFA8/_ZIsMHouINE/w337-h480-no/List+do+ministra+Biernackiego+str.1.jpg

lh4.googleusercontent.com/-JomYD_IP4pE/UZInChHTEfI/AAAAAAAAFBg/VVaWitV7KnM/w337-h480-no/List+do+ministra+Biernackiego+str.2.jpg

List do Ministra Sprawiedliwości Marka Biernackiego znajduje się też TU:

http://wkrakowie2012cd.files.wordpress.com/2013/05/ccf20130513_00000.jpg

http://wkrakowie2012cd.files.wordpress.com/2013/05/ccf20130513_00001.jpg

Piszmy podobne listy do Ministra Sprawiedliwości Marka Biernackiego by skończyć raz na zawsze z komunistyczną plemnikową hołotą w sądach, a do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta by skończyć również z tą czerwoną hołotą w prokuraturach.

Nie łudźmy się, że tych zmian dokonają sprzedajni i interesowni posłowie czy senatorowie, bo nie mają w takich koniecznych zmianach jakichkolwiek swoich interesów, bo oni wolą mętną wodę, w której łatwiej łowią grubą kasę na swoje konta i do bezdennych kieszeni.

Obibok na własny koszt

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

powiedz pan kto cię uwiarygadnia
wes

Vote up!
0
Vote down!
-1

<p>wes</p>

#357420

Nowy troll się nam przyplątał!
Sądząc po aktywności i głupocie na krótki lot się zanosi.

Vote up!
1
Vote down!
0
#357430

w locie nurkowym bez paliwa jak japońscy kamikadze.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#357456

Nie proponuj, tylko sam napisz list do tuska, a tak przy okazji kto Ciebie uwiarygadnia ? 

Vote up!
1
Vote down!
0
#357460