DOŁOŻONO WSZELKICH STARAŃ, ABY (...)

Obrazek użytkownika intuicja
Blog

Dołożono wszelkich starań, aby ta cisza wcale nie brzmiała złowieszczo.
Za dnia wiatr rozwiewał niepotrzebne pytania, a promienie słońca łapały w swoje złote sieci każde zbyt ciekawskie spojrzenie. W nocy zaś, księżyc wsparłszy brodę o smukłe kolana, czuwał nad naszą uśpioną uwagą.
Naprawdę dołożono wszelkich starań.
Tymczasem, pośród odgarniętych gałęzi drzew, niezauważony przez nikogo pająk rozpoczął swoją pracę. Jak rubinowy medalion zawisł na mocnej, jedwabnej przędzy i bystrym okiem przypatrywał się światu. Snuł lepką nić nienawiści, lekceważenia, małych, pokątnych interesów i tych naprawdę ogromnych……………..

………………dorżniemy watahę……frustraci, dewianci psychiczni…….karły moralne…….. dyplomatołki……….mały, niedorozwinięty i głupi(…)wiedzieliśmy o tym od dawna………. durnia mamy za prezydenta……….alkoholik zapijający problemy w relacjach rodzinnych z bratem i matką…………….nowe polskie kartofle…………Lech „Katscher” (mlaskający) Kaczyński………polski prezydent nie sięgający niemieckiej głowie państwa nawet do kolan……………polityk z drugiej strony Odry, który niemieckiej kanclerz na przywitanie podaje w postawie na baczność przednią łapę…..kurdupel……..cham…….debil…….chory z nienawiści……układziki………Zbycho,…………Rycho…….……...postanowienia sądu….... strefy wpływów……..geopolityka………..przetasowania………..negocjacje………..kontrakt gazowy…..…………..elastyczna linia kredytowa MFW……….….gaz łupkowy………….. telefony…………uzgodnienia……….terminy……….listy otwarte: „proszę nie jechać do Katynia Panie prezydencie”…………elita…….”skoro pan prezydent jedzie, to rząd, a MSZ w szczególności, mu to umożliwią”…………..rozgrywanie…………..ranga wizyty…………. demotywatory………odmierzanie czasu……….…na ścieżce……….…na kursie…………. radiolatarnie………. były prezydent Lech Kaczyński……………………..

Jak to się stało, że nikt nie spostrzegł? A przecież z tej pajęczej przędzy zdołano utkać mgłę całą i rozwieszono ją nad bagnem pomiędzy białymi brzozami.
Wciąż patrzę przez okna wspomnień.

Brak głosów

Komentarze

spostrzegł , lecz co miał zrobić mały , szary parobek we własnym kraju zabiegany o chleb dla rodziny .Nawet gdyby krzyczał , to kto chciałby go słuchać , jakiegoś oszołoma , mohera .
Ostrzeganie o tym było zadaniem polskich mediów i polskich dziennikarzy . Niestety , takich nie ma w naszym pięknym , kraju .
Sądzac po ludziach z mojego otoczenia , to nie dość ,że jesteśmy niewolnikami , to myślenie też mamy niewolnicze .Pat.

Vote up!
0
Vote down!
0
#73750

Tą ciszę słychać. Przeraża. Nie, nie o strach chodzi. A o ludzi bez sumienia. Szykują ciąg dalszy. Prawdy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#73765

Prawdziwe.Kiedy pająk był mały, to w imię tolerancji dla małych zwierzątek, daliśmy się odwieść od rozdeptania go.
A teraz pająk jest duzy i silny.Wielu zabije.Ale lepiej zginąć, niż patrzeć,kiedy wysysa coraz to następnych znajomych.W końcu sie zabierze do nas i naszych rodzin.
ŚMIERĆ CZERWONYM PAJĄKOM.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#73780

Nie dodałam, ale to już chyba każdy dostrzega, że pająk rozpoczął swoją pracę od początku.

Wolę nie wyobrażać sobie, co się wydarzy, jeżeli nie wyciągniemy wniosków ze smoleńskiej tragedii.
(ta nowa pajęczyna jest groźniejsza)

pozdrawiam Was serdecznie,

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#73869

I tu się spotykamy.
Pająk nadal snuje. Ma dzielnych pomocników i liczy na bezkarność. Nie ud mu się.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#73886

Pająk nadal snuje. Ma dzielnych pomocników i liczy na bezkarność. Nie ud mu się.

Nie uda mu się.
Ja również w to wierzę sgosiu, ale czasami, gdy dopada mnie pesymizm (rzadko to rzadko, ale jednak), zastanawiam się, co będzie musiało się wydarzyć, jeżeli uda mu się tę pajęczynę utkać.

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#73942

Bardzo ładnie mi się to rymuje z moją "Balladą o wojnie polsko-polskiej" http://blogmedia24.pl/node/36130

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#111867