Powrót Mumii. Uwaga, straszne!

Obrazek użytkownika Koteusz
Kraj

Na 35 odznaczonych przez prezydenta orderami osób „zasłużonych dla przemian ustrojowych w Polsce, członków rządów okresu transformacji” sprawdziłem w Wikipedii tylko pierwszych osiemnastu (dalej mi się nie chciało). Kto zechce poznać dokładną listę odznaczonych Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim OOP, Krzyżem Oficerskim OOP lub Krzyżem Kawalerskim OOP niech zajrzy na stronę prezydenta  .
Powracam do tytułowego wątku to znaczy do Mumii… tfuu… Unii Wolności, czy też wcześniej Unii Demokratycznej. Otóż okazuje się, że spośród tej osiemnastki aż dziesięciu odznaczonych było członkami Mumii… tufu… Unii Wolności, albo z jej rekomendacji zdobywało mandaty poselskie lub pełniło stanowiska, albo też popierali oni tę partię najmądrzejszych na świecie ludzi. W jednym przypadku rzecz dotyczy Kongresu Liberalno–Demokratycznego.
Niżej krótkie cytaty z Wikipedii (może prezydent się powoływać, mogę i ja) z linkami do tekstów.
Krzysztof Kozłowski – W latach 1989–2001 sprawował mandat senatora I kadencji z ramienia Komitetu Obywatelskiego, II i III kadencji z listy Unii Demokratycznej i IV kadencji z listy Unii Wolności.
 
Jacek Ambroziak – Należał do Unii Demokratycznej i SKL. W 2005 poparł powstanie Partii Demokratycznej.
 
Waldemar Kuczyński – W kolejnych latach działał we władzach krajowych Unii Demokratycznej, następnie w Unii Wolności, a w 2005 (do czerwca) w Partii Demokratycznej.
 
Janusz Lewandowski – Po porażce wyborczej KLD w 1993, pracował w latach 1994–1997 jako ekspert m.in. za granicą. Po połączeniu się jego dotychczasowego ugrupowania z Unią Demokratyczną w jedną partię, został członkiem Unii Wolności. Z listy UW wszedł do SejmuIII kadencji w 1997.
 
Janusz Onyszkiewicz – Od 1989 do 2001 sprawował mandat posła na Sejm X, I, II i III kadencji z ramienia OKP, ROAD, Unii Demokratycznej, a następnie Unii Wolności.
 
Krzysztof Kilian – Należał do KLD i Unii Wolności, w 2001 poparł powstanie Platformy Obywatelskiej
 
Dariusz Ledworowski – Od 12 stycznia 1991 do 5 grudnia 1991 sprawował urząd ministra tegoż resortu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego. Związany w tym czasie był z Kongresem Liberalno-Demokratycznym.
 
Andrzej Olechowski – (1997)W kampanii przed wyborami parlamentarnymi w tymże roku poparł Unię Wolności.
 
Tadeusz Syryjczyk – W latach 1991–2001 przez trzy kadencje z ramienia Unii Demokratycznej i Unii Wolności sprawował mandat poselski.
 
Marcin Święcicki – Po raz drugi został posłem w 1993 z ramienia Unii Demokratycznej.
 
Krzysztof Żabiński – W latach 1989–1993 sprawował mandat posła na Sejm kontraktowy (z ramienia Komitetu Obywatelskiego) i I kadencji (z ramienia Kongresu Liberalno-Demokratycznego). Krótko działał w Porozumieniu Centrum, potem należał do KLD i Unii Wolności
 
No jak zasłużeni Mumici… tfuu… Unici mieli nie dostać orderów, hę?
I powiem jeszcze, że nie zamierzam sprawdzać kolejnych odznaczonych, bo mogę się przestraszyć proporcji Unia Wolności : reszta świata.
Niemniej wiele ciekawostek, już tych pozamumijnych, m.in. o lustracji, TW, przekrętach i innych takich (padają m.in. nieujęte przeze mnie nazwiska: Kozłowski, Olechowski, Misiąg, Święcicki, Zielniewicz) można przeczytać w notce 1maud – TUTAJ  . Gorąco polecam.
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tfuuu...tfuuu...wciaz plujemy i nic to nie pomaga! Oni są nie do splucia...:((( ba, nawet nie do zaplucia...:((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Errata

#162971

Może napalm? :)

pozdr
Koteusz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#162979