Polscy prokuratorzy szkolić się będą w Uzbekistanie

Obrazek użytkownika Koteusz
Kraj

Polscy i uzbeccy prokuratorzy spotkali się w marcu w Krakowie i postanowili współpracować. Memorandum, które podpisali ma stworzyć ramy prawne dla organizacji szkoleń i konferencji dotyczących systemu sądownictwa i systemu ochrony praw człowieka. Dokument zakłada współpracę w obszarze szkolenia kadr między Krajową Szkolą Sądownictwa i Prokuratury Rzeczypospolitej Polskiej a Wyższą Szkołą Prokuratury Generalnej Republiki Uzbekistanu.
Oceniam, że taka współpraca morze być bardzo owocna, bo prokuratorzy z Uzbekistanu znani są na całym świecie m.in. z tego, że bardzo często stosują tortury, nagminnie łamią prawa człowieka i zamykają niewinnych ludzi w więzieniach.
Niemal wszystkie organizacje międzynarodowe zajmujące się problematyką praw człowieka zwracają uwagę na fatalną sytuację w Uzbekistanie. Z danych Amnesty International i Human Rights Watch, wynika, że tylko w 2010 roku w uzbeckich więzieniach z powodu tortur zmarło 39 osób, wyroki ciągle odbywa wiele osób skazanych w sfingowanych procesach.
Z kolei ambasada brytyjska sporządziła raport, w którym stwierdza, że w trakcie przesłuchań dwóch więźniów ugotowano żywcem.
Sędziowie z kolei nie podchodzą do współpracy z wymiarem Uzbekistanu tak entuzjastycznie jak prokuratorzy.
Współpraca na równoprawnych zasadach wydaje się nie na miejscu – mówi Rafał Piebiak ze stowarzyszenia sędziów polskich Iustitia.
 
 

 

Brak głosów

Komentarze

Z Rosją też pewnie POdpisali,teraz przygotowują umowy z prokuratorami z Kuby i Korei Pn.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#149600

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Nie mogą znaleźć w komisjach sejmowych żadnego haka na PiS to chcą zmienić metody i będą zadawać pytania sposobem Uzbekistańskim oraz metodami z Guantanamo, wtedy komisje ruszą z kopyta.Kaszalot kaliszowy będzie mógł wreszcie razem z Milerem ,Lepperem i Giertychem dojść do orgazmu na konferencji prasowej aż się spuszczą.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#149644