Swołocz rządzi

Obrazek użytkownika Aniolka
Kraj

Dlatego p. Romaszewska i p.Bugaj odeszli z kapituły, tak mniemam.

Media tylko się podniecały informacją że odeszli, ale dlaczego to już nie.

W uzasadnieniu odznaczenia Ryszarda Grobelnego wskazano, że "jest jedną z najważniejszych i najaktywniejszych postaci związanych z rozwojem idei samorządowych” i przemilczano zarzuty prokuratorskie... dot. niegospodarności i narażanie Poznania na wielomilionowe straty.

Został też odznaczony wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. Istnieje on w rejestrach IPN jako tajny współpracownik komunistycznej SB o pseudonimie "Janek". W Biuletynie Informacji Publicznej IPN (www.katalog.bip.ipn.gov.pl) znajdujemy następującą notkę dotyczącą wójta gminy Terespol: "W dniu 05.04.1984 zarejestrowany pod nr. 5325 przez Wydz. II Sekcję III WUSW w Białej Podlaskiej w kategorii zabezpieczenie operacyjne. W dniu 21.05.1984 dokonano zmiany kategorii na kandydata na TW. W dniu 12.06.1984 przerejestrowany na TW ps. 'Janek'".

Kolejnym byłym agentem, którego prezydent Komorowski odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, jest Robert Choma, który przyznał się kilka lat temu do podpisania w 1983 roku zobowiązania do współpracy z SB.

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,840,prezydent-odznaczyl-samorzadowcow.html

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów