Polecam. DEBATA>. Kłamstwo. Jest bo jest wojsko bez pieniędzy

Obrazek użytkownika Aniolka
Blog

Uzależniłam się od Was. . Właśnie wróciłam z Wybrzeża, słuchałam debaty w Polskim Radio no i tylko wpadałam do domu, włączyłam niepoprawnych oraz inne źródła info. Wg mnie debata, o ile tak nazwać można  to co było - słaba. Komorowski wyuczył się tego co mu sztab napisał (jak małpa - wyrecytowanie , zero analizy, nie wspomnę że również gadał głupoty) a Kaczyński też słaby również. (nie wiem czy to wina grypy). Nie lubię i serce mi drży jak robi wycieczki oceniające. Wrogowie nie śpią. Powinien sypać faktami. Ogólnie rzecz biorąc takie pitu, pitu. Juz w pierwszej turze pytań o to wyrównanie regionów powinien wspomnieć, że to jest sprawdzone i jest to zgodne z unijnymi wskazówkami.

Ale, ale

Co znalazłam a propos 1,95% czym się chwalił pan Komorowski przy okazji wojska? Dodatkowy, kolejny  dla nas twardy argument w rozmowie.

Tytuł z Rzepy. Wojsko bez pieniędzy

Sytuacja finansowa naszej armii, szczególnie po antykryzysowych cięciach, jest fatalna – uznała Najwyższa Izba Kontroli w raporcie z realizacji budżetu resortu obrony narodowej za ubiegły rok. W dokumencie, do którego dotarła "Rz", NIK stwierdza wręcz, że doszło do złamania prawa. Dlaczego? Ustawa budżetowa zakłada, że co roku do kasy MON powinno wpłynąć 1,95 proc. PKB. Tymczasem w ubiegłym roku budżet resortu był mniejszy od tej sumy o ok. 2 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/500104_Wojsko_bez_pieniedzy.html

Brak głosów

Komentarze

Właśnie podczas debaty odpowiedział Komorowskiemu, że te założenia (1,95 % PKB) nie są realizowane. I to niezgodnie z prawem.
Moim zdaniem Kaczyński całkiem dobrze wypadł. Mówił bardzo rzeczowo. Również wiele konkretów. Nie było ciągłych powtórzeń, jak u konkurenta. B. Komorowski mówil w kółko to samo.
Myślę, że byłoby ciekawiej, gdyby uczestnicy debaty sami zadawali sobie pytania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68562

pewnie, że byłoby dużo ciekawiej. to byłoby prawdziwe starcie, a nie walka pozorowana.
w końcu moglibyśmy się przekonać, ile kandydaci mają oleju w głowach.

btw JK właśnie za często m.in. "podkreśla" ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#68563

Błąd Kaczyńskiego wg mnie polega na tym,że on zakłada że wszyscy wszystko wiedzą i znają się na rzeczy.Powinien mówić jasno, precyzyjnie i nie zakładać wiedzy u oglądaczy/słuchaczy. 90% z nich posługuje się wyplutymi przez komentatorów opiniami. A ci wiemy jacy są. Jak wiaterek powieje...

Vote up!
0
Vote down!
0
#68591

A Komorowski pochwalił się, że armii kupił jeden samolot.

 

Podpisujemy petycję o ustanowienie niezależnych obserwatorów OBWE podczas II tury wyborów prezydenckich. ZAPRASZAMY !!! http://pis-sympatycy.pl Prosimy o inicjatywy, które pomogą zrealizować projekt. kontakt@pissympatycy.pl/ DZIEKUJEMY !!!     Dodaliśmy na stronie nowe wiadomości. WAŻNE

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#68651