Ławrow story

Obrazek użytkownika Aniolka
Blog

Po wakacjach wysiliłam sie i poszperałam o doniesieniach dot. wizyty. i oto zrobiony mój telegraniczny skrót. Dodam, że zdania są oryginalne, niczego nie poprawiałam i nie wpisywałam. Powykreslałam tylko bełkoty i wycisnełam cytrynkę. Spoiłam akapity i tak się porobiło. z ponad 5 tys znaków zrobiło sie raptem 1700

Jeszcze nie tak dawno trudno było sobie coś takiego wyobrazić. A jednak stało się - minister spraw zagranicznych MSZ Rosji gościł na konferencji wszystkich polskich ambasadorów

Rosyjskie gazety zachwycone czwartkową wizytą ministra Ławrowa w Warszawie
 
spotkanie było niezwykłym wydarzeniem. Zwykle na narady ambasadorów Warszawa zaprasza sojuszników zachodnich. W praktyce stosunków rosyjsko-polskich stało się tak po raz pierwszy.
 
Na pierwszym miejscu jest naród Polski, który "odwrócił się od polityków, przekonujących, że Rosja nie jest w niczym lepsza od ZSRR". I na fali tych nastrojów do władzy doszedł Donald Tusk, polityk, który mówił, że gotowy jest otworzyć nową stronicę w kontaktach z Moskwą".
 
"brat zmarłego prezydenta chciał przywrócić w Polakach złość na wschodniego sąsiada", ale to się nie udało. Ławrow oświadczył, że stosunki obu krajów rozwijają się intensywnie, co częściowo "zawdzięczamy tej strasznej tragedii" (w Smoleńsku).
 
Po tragedii smoleńskiej Polacy "nagle zrozumieli, że w Rosjanach nie ma obłudy i perfidii, smutek był wspólny". Nowym prezydentem został Bronisław Komorowski, który o stosunkach z Moskwą myśli tak jak Tusk".
 
Spotkanie Ławrowa z ambasadorami pozostawiło niedosyt, ponieważ minister nie powiedział Polakom niczego sensacyjnego. Ale w Warszawie "nikt się nie obraził na ambasadora, tym bardziej że w stosunkach polsko-rosyjskich obowiązuje obecnie trend wznoszący".
 
Niewiele natomiast wiadomo o treści rozmów o umowie gazowej. Temat został poruszony, choć nie były to rozmowy na szczeblu ekspertów gospodarczych. Ławrow oświadczył, że umowę blokują "przeszkody natury technicznej", które mogą być rozwiązane tylko trójstronnie, z udziałem Unii Europejskiej. Sikorski nie skomentował tych słów.
 
Rosja "nie przejawia oznak gotowości do kompromisu" w sprawie gazu i czeka na zimę, gdy ewentualna konieczność dodatkowych dostaw dla Polski stanie się dla Moskwy dodatkowym środkiem nacisku.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

od Michaiła Murawiowa "wieszatiela"- ciągle ta sama linia.

Ide o zakład: "Nasi"stali na baczność i słuchali ultimatum.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84900

i nawet bąka nie puścili...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#84918

Oczywiście w żadnych relacjach nie podano, że obecny minister spraw zagranicznych Rosji "dyplomata z 40-to letnim stażem", był długotrawym szefem agentury sowieckiej w USA.
Ujawnił to płk Siergiej Tretiakow zbiegły funkcjonariusz wywiadu zalegendowany jako attache kulturalny Rosji przy ONZ.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#84915

W 2009 r. w takiej naradzie uczestniczył szef francuskiego MSZ Bernard Konchner, rok wcześniej szef niemieckiego MSZ Franz Walter Steinmeier.

Ale tylko na konferencji z Ławrowem, rzecznik polskiego MSZ Piotr Paszkowski zwrócił się do szefa rosyjskiego MSZ - ekscelencjo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84933

http://www.rp.pl/artykul/9157,533077-Nowak--Niebezpieczne-zwiazki-z-Rosja.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84943

jeśli tak, to ohyda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86355

Taką nadzieję na rozwój stosunków osi Paryż-Berlin-Moskwa (bo przecież nie Warszawa - nie bądźmy naiwni) wyraził ostatnio Ławrow.

 

Kadry mieliśmy jedne z najlepszych w Układzie Warszawskim. Nie dziw, że bez czujnego oka Amerykanów, wszysko odradza się tak... kwitnąco.

 

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#84961

,,Spotkanie Ławrowa z ambasadorami pozostawiło niedosyt, ponieważ minister nie powiedział Polakom niczego sensacyjnego"

Poznaliśmy jednak inny, bardzo ważny tekst, który zdaje się odsłaniać wielką strategię polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej ostatnich dziesięciu i najbliższych kilku jeszcze przynajmniej lat. Otóż Ławrow na konferencji prasowej jak dobrze pamiętam ze wszystkie dokumenty dotyczące katastrofy smoleńskiej zostały właśnie przekazane a komentowane fa-pa Ławrowa ze rząd polski już nic nie otrzyma oznacza dla mnie nic innego jak tylko malczat i nierazgawariwat polskie sabaki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84966

Bezprecedensowa obecność Siergieja Ławrowa na zamkniętej naradzie polskich ambasadorów to jeszcze jeden przykład drastycznej zmiany w polityce państwa polskiego. Zmiany dokonywanej przez obecną ekipę rządzącą bez niezbędnej konsultacji z Narodem. 

Wcześniejsze oddanie w ręce rosyjskie śledztwa w sprawie przyczyn tragedii smoleńskiej i następujące zaraz po tym umizgi polityków Platformy do Putina już zapowiadały kierunek tego zwrotu. Jeszcze raz podkreślę – zwrotu nie sygnalizowanego Polakom zarówno w ostatnich wyborach prezydenckich, jak i tych do Sejmu.
 
Celem polityki Rosji od czasu przejęcia rządów przez Putina jest odzyskanie takiego wpływu na losy świata jakim chlubili się władcy Kremla z epoki ZSRR. A realizacja tego celu w Europie wiedzie przez totalne uzależnienie energetyczne naszego kontynentu od widzimisię Moskwy. I nie trzeba udowadniać jakie niebezpieczeństwo dla celów Kremla stanowi możliwość eksploatacji gazu łupkowego w Polsce i jego eksport na Zachód. 
 
Jednocześnie coraz więcej sygnałów wskazuje na wzrastające apetyty Moskwy w budowanie Związku Europejskiego. Związku, który stałby się fasadą Rosji w rywalizacji tak ze Stanami Zjednoczonymi jak i z gwałtownie pojawiającą się potęgą Chin. Polityka zagraniczna Moskwy wobec Paryża, Berlina, czy Rzymu jest obecnie niczym innym jak tylko próbą instrumentalnego włączenia Europy w swoje mocarstwowe ambicje.
 
I co stoi Kremlowi na przeszkodzie, proszę Państwa - a może kto? Polska - Platformy Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego uzależniających nas całkowicie, jako mało znaczący gospodarczo przedmiot, od zdemoralizowanej na wskroś Europy i niedemokratycznej Rosji? Czy też solidarna Rzeczpospolita braci Kaczyńskich? Z ich ideałami wolności osoby ludzkiej i moralności zakotwiczonej w tradycji chrześcijańskiej?  A przede wszystkim z inicjatywami jednoczenia podobnie myślących.
 
Z poważaniem,
kassandra
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#84977