Przestać myśleć?

Obrazek użytkownika germario
Blog

Nie wiem tak naprawdę jak mam zacząć.
Może nie powinienem nic nie pisać, nic nie myśleć, nic nie mieć do powiedzenia.
Może faktycznie powinienem tak po prostu przestać myśleć.
No, bo (jak to śmiesznie brzmi) może powinienem przyjmować wszystko na wiarę i, kłaniając się mądrzejszym, bardziej wykształconym w temacie zakłamania/obłaskawiania, (dla mnie na jedno wychodzi) swoją moherową pałę jednak zeuropeizować albo zdepisowaś?
Nie wiem, co powinienem zrobić, aby Donalda T zwanego premierem zadowolić.
Nie jestem, przynajmniej w moim mniemaniu, żadnym konspiratorem z czterema tonami materiałów energetycznych w ręce, nie mam zamiaru wysadzać budynku parlamentu i żadnego innego służącego sponiewieraniu obywateli RP, trzeciej, czwartej czy piątej, nie mam zamiaru popełnić samobójstwa w piątek wieczorem ani w każdym innym dniu tygodnia, ale nie cierpię jak na żywca robi się ze mnie idiotę!
Wszystko to, co obserwuję „ostatnimy czasy” jest poniżaniem osób, które zachowały odrobine niezależnego myślenia, jest kpiną z demokracji (nawet tak ułomnej jak w Naszym Kraju) jest standardem Platformy Obywatelskiej, która ma czelność pouczać w infotvn24news poniżaną przez siebie, wyśmiewaną w celu zachowania władzy opozycję, w której prawda miesza się z kłamstwem, gdzie pogarda jest stawiana na równi z prawdą objawioną (tą platformerską prawdą!), gdzie służby ośmieszają się zamachowcami inspirowanymi przez nie same, próbując dokopać (i tu pojawia się pytanie, komu, właściwie komu i w jakim celu, gdzie nas ta rozgrywka doprowadzi, ile na tym przegramy?). Kto i dlaczego nas tak rozgrywa?
Ile jeszcze, jak długo będziemy, jak ta barany do strzyżenia, dawali się tak ogłupiać, jak długo będziemy sterowani przez kilku cwaniaków mających profity z utrzymania władzy obecnie rządzących?
Dokąd zmierzamy?
PS.Ciągle to pytanie kołacze mi z tyłu głowy.

Tekst opublikowany w http://www.klodzkonaprawo.pl/

Brak głosów

Komentarze

W perspektywie -
Do wiecznie cuchnącego trupem lenina.
Ale owiniętego w błękitną.
Z gwiazdami.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#309087

zmierzamy, drogi przyjacielu do rozwiązania. 8-) Sądzę tak dlatego że sytuacja jest dynamiczna więc musi nastąpić jakieś przesilenie. Jakie będzie to rozwiązanie? Pan Bóg jeden raczy wiedzieć. Doświadczenie mówi mi że z naszej strony NIE MOŻEMY dać się ponieść emocjom.

nawiasem mówiąc: (Jeden stary człowiek, który przetrwał wiele śmiertelnych potyczek w swoim bogatym życiu, powiedział mi że jak tylko czujesz emocje, to miej się na baczności, szczególnie jeśli możesz mieć podejrzenie że te emocje zostały wywołane przez twojego wroga. Dalej powiedział że emocje przeszkadzają rozumowi w... rozumowaniu, a instynktowi samozachowawczemu w... reakcji. Tego pierwszego należy używać wtedy kiedy bezpośredni atak jeszcze nie następuje ale wiemy że nastąpi (aby ułożyć plan, itp.). Tego drugiego w sytuacji gdy już następuje atak i na myślenie jest za późno. Emocje należy natomiast odłożyć na inny czas...)

Vote up!
0
Vote down!
0
#309150

Tak bez emocji to nie martwi mnie język nienawiści ale rzeczywista nienawiść rządzących w połączeniu z pogardą dla opozycji.
Masz rację, sytuacja jest dynamiczna ale obawiam się następnych ruchów POlszewi, jeszcze większego natężenia działań zmierzających do poniżenia opozycji i ludzi ją popierających tylko dla utrzymania władzy.
Jak tak dalej pójdzie ludzie będą się bić między sobą na ulicach i to mnie przeraża.

pozdrawiam germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#309177