Zabili naszego Prezydenta i wielu patriotów i co? A u naszych sąsiadów Słowaków

Obrazek użytkownika edward
Świat

tylko ujawniono korupcję rządzących i jest już rewolta.
Jak podaje m.in. dziennik.pl:

Tysiące Słowaków wyszły w piątek na ulice największych miast kraju, aby zaprotestować przeciw korupcji w polityce i wyrazić niezadowolenie z doniesień o powiązaniach najważniejszych słowackich polityków z biznesem. Demonstracje odbyły się w Bratysławie, Koszycach, Preszowie, Nitrze, Żylinie, Trenczynie, Zwoleniu i Popradzie. W stolicy liczący około 6 tys. osób tłum przedostał się na teren Rady Narodowej; od wtargnięcia do gmachu parlamentu powstrzymał go kordon policji.

To śmieszne, wierzyć, że wszyscy jesteśmy ślepi - brzmiało jedno z haseł skierowanych do polityków w czasie protestu w Bratysławie. Powodem demonstracji było ujawnienie na przełomie roku akt z akcji oznaczonej kryptonimem "Goryl", czyli transkrypcji zapisów z podsłuchów służb specjalnych, potwierdzających korumpowanie przez czesko-słowacką firmę Penta polityków prawicy i lewicy. Przeprowadzenie operacji potwierdził szef słowackiego resortu spraw wewnętrznych Daniel Lipszic. Jej szczegóły zdradzili też niektórzy słowaccy policjanci.

Ujawnione akta obnażały korumpowanie przez Pentę zarówno polityków z czasów drugiego rządu Mikulasza Dzurindy (2002-2006), dziś szefa dyplomacji w centroprawicowym rządzie Ivety Radiczovej, jak i późniejszego gabinetu Roberta Fico - obecnie szefa lewicowej opozycji, która według sondaży ma największe szanse na zwycięstwo w wyznaczonych na marzec wyborach. W ostatnich dniach Penta podała, że jej przedstawiciel spotykał się premier Radiczovą, czemu szefowa rządu zaprzeczyła.

Zarówno Penta, jak i wymienieni w aktach politycy zaprzeczają, aby działali wbrew prawu. Jeśli jednak akta okażą się prawdziwe, będzie to największa afera korupcyjna w historii Słowacji. Całą sprawę nagłośnił mieszkający w Bratysławie kanadyjski dziennikarz śledczy Tom Nicholson, pracujący najpierw dla dziennika "Sme", a ostatnio - tygodnika "Trend". Jak niedawno poinformował, szykował wydanie w lutym książki na temat akcji "Goryl" i przenikania się na Słowacji biznesu z polityką.

Jak poinformowała w piątek słowacka agencja prasowa TASR, w czwartek sąd okręgowy w Bratysławie na wniosek Penty prewencyjnie nakazał wstrzymanie druku publikacji. Wymiar sprawiedliwości podkreślił, że wydawnictwo, z którym współpracował Nicholson, "nie może jej wydać i rozpowszechniać".

Ile jeszcze musimy dostać po twarzy od mniejszościowego reżimu POlszewickiej bandy, tej koalicji strachu PO-PSL-SLD-Palikot, by wreszcie ruszyć na tych bandytów, wrogów naszej Ojczyzny?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ile jeszcze musimy dostać po twarzy od mniejszościowego reżimu POlszewickiej bandy, tej koalicji strachu PO-PSL-SLD-Palikot, by wreszcie ruszyć na tych bandytów, wrogów naszej Ojczyzny?

zadaje sobie rowniez od dluzszego czasu.

richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#222028

Mnie zastanawia to, czy w ogóle damy radę ruszyć i coś wskórać. W Polakach zanikł ten patriotyzm, ta miłość do Ojczyzny, które można było obserwować we wcześniejszych wiekach. Za to popularna jest tzw. lemingoza zakaźna. Mam nadzieję, że już niedługo...

Pozdrawiam serdecznie, i oby już niedługo coś się zmieniło! :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222053

Obawiam się że jeszcze dużo , bardzo dużo . Ludzie muszą sięgnąć dna aby otworzyły im się oczy .
Rzadko się tutaj wypowiadam ale dużo czytam i niestety stwierdzam że moje i Wasze życzenia są tylko pobożne . Społeczeństwo z mojego otoczenia w większości jest i chce być ślepe i głuche . A jeśli nawet coś się przebije do jednej szarej komórki to pragnienie wyparcia tego z umysłu jest tak dominujące ze czasami rozmawiając z taką osobą mam wrażenie że wszystkie jej organy wewnętrzne biorą w tym udział. Śmiac mi się wtedy chce ale juz po chwili zadaję sobie pytanie jakie mamy szansę na zmiany...
Więc na pytanie ile jeszcze ja zapytałabym raczej kiedy , kiedy ten kolos runie

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222074

Z podziwem patrzę na Węgrów, a nawet na Czechów, Słowaków i Litwinów. Mam wrażenie, że nasza Solidarność na niewiele się zdała. Komuszki nas ograły!

Jeszcze Polska nie zginęła!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#222082

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Do tytułu dodam ''lepiej w strachu niż w piachu''. Podstawowa rzecz jaka się rzuca w moje oczy to to ,że Polacy są podświadomie i świadomie przekonani ,że z takimi przestępcami jak ci na wierchu nie ma żartów,że liczba ''samobójstw'',wypadków i psychicznych działań ojcobójców jest zastraszająco duża i nikt specjalnie się tym nie przejmuje,sądy,prokuratura , policja,skarbówka,urzędy miast ,gmin,NFZ,posłowie i senatorowie mogą ''załatwić'' każdego niemalże na oczach kamer (czasem dosłownie na oczach,jak ten skopany przez bandytę policyjnego 11 XI który chyba będzie siedział bo go sfilmowali kopanego)swoją droga ciekawe jak się to zakończyło. Znikoma ilość spraw dotykająca arogancji i wręcz przestępstw władzy jest ukarana to jak maja ci zwykli ludzie się burzyć,zapomnieliśmy sprawę KDT gdzie drobni handlarze zostali nie tylko spacyfikowani ale moralnie zgwałceni przez HGW i kolesiowe spółki.Jednym z najlepszych sposobów to demonstracje jak 11XI ,jak teraz przeciw ACTA,tu nie Grecja,Włochy czy inny kraj bez tej ogromnej czapy komuchów we wszystkich odcieniach czerwieni obsadzających już prawie wszystkie posady decyzyjne i kontrolne.Gdzie zasrane USA i Francja z Niemcami i Anglią walczą o demokracje na jakiś zadupiach świata wymyślając bzdurne argumenty do wojny,każdy patrzy na własny tyłek a jak jeszcze ograbią,czy wykorzystają taki kraj jak Polska,Iran,Irak i inne to jest nazywane bratnią pomocą narodom,czemu nie wprowadzą demokracji w Wietnamie czy KRLD? bo im Chiny nie pozwolą.Jest jeszcze jedna sprawa ,która mnie smuci,gdzie ten duch narodu gdzie słowo, honor,poczucie wstydu,zażenowanie,gdzie wiara w życie wieczne gdyż te jest wstępem i jak je będziemy przeżywać to ma wpływ na to drugie.Doszliśmy do tego ,że ciepła woda w kranie i kiełbaska na grillu przy discopolo ,hip hopie... jest ważniejszą sprawa(taką co umożliwia wygrać wybory) niż wartości którymi brudzimy sobie usta robiąc zaraz coś odwrotnego.Jeszcze w 56,68,70,76,80 byliśmy w stanie krzyczeć i żyć godnie w większości teraz niestety szmacąc się coraz bardzie coraz nam straszniej ,coraz więcej ekstrementów po nas spływa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#222110

no bo to jest nasza polska mentalność - w stylu - co mi tam powódź - ja mieszkam na trzecim piętrze, co mi tam bieda sąsiada - ja umiem pokombinować to mam co jeść, jak śmieci wyrzucę przez okno, to w domu będę miał czysto, a co mnie obchodzi trawnik przed blokiem? jest w kraju źle? - no to ja ponarzekam, pokrzyczę, a "oni" niech zrobią porządek.

No i taka jest nasza asekurancka"elastyczność" - co mi tam - podkulę ogon, przemilczę, podliżę się i jakoś przetrwam - po co mam się narażać? niech walczą za mnie inni. W razie czego to jestem "czysty" - i gotowy do przebarwień niczym kameleon.

******************************************************
Jeszcze Polska nie zginęła /Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222123

Od pięciu lat prawie każdego dnia dowiadujemy się o szachrajstwach. Gdybyśmy tak reagowali na każdą wiadomość o korupcji,  jak Słowacy - protesty trwałyby non-stop. To byłby niewątpliwie najdłuższy protest świata i nie byłby w stanie tego rekordu przez wiele, wiele lat  NIKT  pobić.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222145

Człowiek buntuje się, gdy zostanie dotknięty "do żywego". My Polacy, najbardziej wyczuleni byliśmy przez ostatnie dwieście lat na wolność wypowiedzi. Toteż gdy zagrożona została wolność przekazu internetowego, to na ulice naszych miast wyszły tłumy; no i władzuchna zatrzęsła portkami. Przebąkuje coś o nie ratyfikowaniu umowy "ACTA".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222187