J. Kaczyński oskarża dawne elity: „Pokazywali Polaków jako współpracowników Hitlera”

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
[NIEZALEZNA.PL]
Cytat: 

       - Polskie elity z poparciem poprzedniej władzy brały udział w akcji, która miała na celu przedstawić Polaków jako współpracowników Hitlera, w szczególności w kontekście Holokaustu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński dziś w Sosnowcu na konwencji wyborczej partii.

       - Polska miała to nieszczęście i ciągle w jakiejś mierze to nieszczęście trwa, że od prawie 300 lat byliśmy przedmiotem zorganizowanej akcji dyfamacyjnej, niszczącej naszą reputację ze strony sąsiednich mocarstw

- powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Według niego, przez ostatnie kilkadziesiąt lat chodziło głównie o to, aby odebrać Polakom „prawo do powiedzenia zgodnie z prawdą, że byliśmy pierwszymi, którzy przeciwstawili się zbrojnie hitleryzmowi i walczyliśmy z nim bardzo zaciekle tu w kraju i na całym świecie, niemal na wszystkich frontach drugiej wojny światowej i przedstawić nas jako w istocie współpracowników Niemiec hitlerowskich, współpracowników Hitlera w szczególności w kontekście Holokaustu”.

Według Kaczyńskiego, w czasie poprzednich rządów „było tak, że do tej narracji dołączali się i to bardzo intensywnie także przedstawiciele polskich elit”. Prezes PiS zastrzegł, że mówiąc o elitach należy użyć cudzysłowu. - Mieliśmy filmy, książki, różnego rodzaju akcje, które w istocie wpisywały się w tę narrację, wpisywały się w sposób wyjątkowo wręcz intensywny - powiedział prezes PiS. Wymienił w tym kontekście film „Pokłosie” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.(...)

Jak ocenił, „to było zamierzone i niestety brały w tym udział polskie elity z poparciem polskiej władzy, tej poprzedniej władzy”.

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)