Izraelskie media: ważna deklaracja Trumpa i Netanjahu. USA będą bronić zbrojnie Izraela?

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Nazwa serwisu: 
[POLONIA CHRISTIANA 24.PL]
Cytat: 

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach premier Izraela Benjamin Netanjahu i prezydent USA Donald Trump podpiszą specjalne oświadczenie dotyczące zawarcia paktu obronnego między Waszyngtonem a Tel Awiwem – informują izraelskie media.

 

Według izraelskiego dziennika „Haaretz” podpisanie tego typu dokumentu pozwoliłoby zwiększyć szanse wyborcze partii Netanjahu w zaplanowanych na 17 września przedterminowych wyborach parlamentarnych, o czym mieli rozmawiać obaj przywódcy.

 

Izraelskie media sugerują, że podpisana przez polityków deklaracja najprawdopodobniej będzie polegała na zobowiązaniu się Stanów Zjednoczonych do obrony Izraela „w obliczu potencjalnego zagrożenia dla istnienia tego państwa”.

 

Jak przypomina „Times of Israel” armie USA i Izraela od dłuższego czasu „ściśle ze sobą współpracują”, dzieląc się m.in. informacjami wywiadowczymi. Ponadto regularnie przeprowadzają wspólne ćwiczenia wojskowe, a podpisanie nowego paktu przez Trumpa i Netanjahu jeszcze bardziej pogłębiłby ich współpracę.

 

„Times of Israel” przypomina również, że już przed kwietniowymi wyborami Trump wsparł szanse wyborcze Netanjahu, uznając suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan. Dzień przed tym amerykańska administracja uznała irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej za organizację terrorystyczną, co było „kolejnym zwycięstwem dla Netanjahu”.

 

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:2)

Komentarze

Konsorcjum stanowych i narodowych izraelskich grup popierających wysłało szczegółowy zestaw wymaganych zmian w podręcznikach i przewodnikach dydaktycznych używanych w Commonwealth of Virginia. Żądane zmiany obejmują:

1. Usunięcie odniesień do izraelskich „terytoriów okupacyjnych” zdobytych podczas wojny sześciodniowej w 1967 r. i zastąpienia „kontrolowanych”. Konwencje międzynarodowe wyraźnie określają odpowiedzialność władz okupacyjnych oraz nielegalność kar zbiorowych i transferów ludności.
2. Zmiany map w celu uznania deklarowanej przez Izrael „aneksji” Wschodniej Jerozolimy i Wzgórz Golan. USA i większość innych krajów oficjalnie nie uznają aneksji Izraela przez którekolwiek terytorium.
3. Podstawienie odniesień do „terytoriów okupowanych” na „obszary zdobyte”.
4. Zastąpienie odniesień do „osadników żydowskich” i „osadami” „budowaniem domów i wspólnot”.

~ Israellobby.org

PS

Dziesięcioletnie protokoły ustaleń dotyczące pomocy USA dla Izraela.

Protokół ustaleń z lat 2009–2018 i 2019–2028. Bezwarunkowe amerykańskie pakiety pomocy dla Izraela uzyskane poprzez ustawę o wolności informacji.

Czy MOU zachęca do wojny?

https://www.israellobby.org/MOU/default.asp

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1602319