Program obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej w Toronto

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Notka

Komunikaty dotyczące programu obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej w Toronto:

Sobota, 9 kwietnia 2011

Treny smoleńskie, spektakl poetycki dla uczczenia rocznicy tragedii smoleńskiej 10 kwietnia 2010 i ofiar mordu katyńskiego 1940.
godz. 18.00, 71 Judson St., Toronto w siedzibie Związku Narodowego Polskiego

Niedziela, 10 kwietnia 2011

Komitet "Solidarni z Ofiarami 10 kwietnia" zaprasza wszystkich w niedzielę 10 kwietnia na godzinę 10 rano do wzięcia udziału w cichym wiecu przed konsulatem polskim w Toronto przy 2603 Lakeshore Blvd. West.
Pragniemy zamanifestować solidarność z Ofiarami tragedii i ich Rodzinami w Kraju oraz przekazać przesłanie Polonii kanadyjskiej do rządu Donalda Tuska, by zwrócił się do państw NATO o powołanie międzynarodowej komisji do dogłębnego zbadania przyczyn katastrofy.

10 kwietnia o godz. 11:00 w parafii św. Kazimierza w Toronto zostanie odprawiona Msza św. (zamówiona przez KPK – Okręg Toronto) w intencji ofiar mordu katyńskiego oraz ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. Podczas Eucharystii zostanie poświęcona ikona Matki Bożej Smoleńskiej, która została wykonana przez torontońskiego artystę na prośbę Rodzin Katyńskich i Polskiego Senatu.

Po Mszy św. przejście pod Pomnik Katyński i złożenie kwiatów. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię wszystkie organizacje polonijne i parafialne.

10 kwiecień 2011, godz. 16.00
Uroczysty koncert poświęcony 71. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej 1940 oraz Pierwszej Rocznicy  Tragedii Smoleńskiej 2010.
kościół Our Lady of Sorrows Roman Catholic Church
3055 Bloor Street West, Toronto /Royal York Subway/

Brak głosów