P.Bączek: "SKW podąża drogą WSI.Zgodnie z tradycjami swoich poprzedników rozpracowują różne środowiska opozycyjne"
Sposób na „dorżnięcie watahy” … tak, jak w latach 90. władza polityczna ma pewne preferencje, a służby w mig je odczytują, a to kolejny nawyk przejęty po zniewolonych służbach PRL-u. Potem gorliwie wypełniają zalecenia i działają po dawnemu, tłumacząc, że to dla bezpieczeństwa państwa.
Fragment wywiadu z tygodnika „Niedziela” z Piotrem Bączkiem, członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI:
WIESŁAWA LEWANDOWSKA: Niewiele spraw w historii III RP wzbudziło tyle emocji, co likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych przeprowadzona w latach 2006-07 przez rządzącą wówczas ekipę PiS. Od tamtego czasu co trochę bywa ona przypominana niczym zła bajka o żelaznym wilku.
PIOTR BĄCZEK: I zawsze pojawia się w jakichś szczególnych okolicznościach. Teraz dziwnie zbiega się z nowymi ustaleniami niezależnych naukowców podczas II Konferencji Smoleńskiej w sprawie katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Dlatego partia Janusza Palikota nagle odgrzewa stary i mocno już nieświeży kotlet pt. „rozliczyć Macierewicza za weryfikację WSI”. Hasło rzekomo złej likwidacji WSI wspiera oskarżenia o nieodpowiedzialności przewodniczącego zespołu parlamentarnego wyjaśniającego przyczyny tragedii smoleńskiej, który kiedyś – jakoby równie nieodpowiedzialnie – zlikwidował „wspaniałe” służby wojskowe. Ponownie próbuje się rozliczyć go z likwidacji WSI, gdy skutecznie demaskuje kłamstwa rządowej propagandy o przyczynach katastrofy smoleńskiej.
Dlaczego 6 lat temu zdecydowano się zlikwidować powstałe już w wolnej Polsce WSI?
Dlatego, że reorganizacja wojskowych służb wywiadowczych po 1989 roku polegała głównie na zmianie szyldu – dawną Wojskową Służbę Wewnętrzną i Zarząd II Sztabu Generalnego (czyli wywiad wojskowy) połączono w jedną strukturę – w WSI. A praktycznie cała organizacja, kadra i metody działania pozostały takie, jak w czasach PRL-u. (…)
Jak uzasadniano [w WSI – red.] inwigilację wolnych mediów?
(...)
http://wpolityce.pl/wydarzenia/66633-piotr-baczek-w-niedzieli-skw-podaza-droga-wsi-zgodnie-z-tradycjami-swoich-poprzednikow-rozpracowuja-rozne-srodowiska-opozycyjne
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 248 odsłon