Nowe wytyczne szefa FSB dot. internetu. Rosjanie zajmą się internautami

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Notka

Dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow oświadczył, że służby specjalne powinny zmienić taktykę walki z ekstremistami w internecie z obronnej na ofensywną.

Bortników mówił o tym podczas zakończonej tego dnia w stolicy Tatarstanu, Kazaniu, dwudniowej międzynarodowej narady szefów służb specjalnych, struktur bezpieczeństwa i organów ochrony prawa współpracujących z FSB. Uczestniczyło w niej 96 delegacji z 63 krajów świata. Było to już 12. takie spotkanie partnerów FSB.

Szef FSB zauważył, że ekstremiści szeroko wykorzystują potencjał sieci do propagowania swojej ideologii, a także werbowania nowych adeptów, zwłaszcza wśród młodzieży. Podkreślił, że służby specjalne, struktury bezpieczeństwa i organy ochrony prawa powinny działać w internecie aktywniej.

Trzeba przechodzić od taktyki wykrywania, rejestrowania i blokowania stron, wykorzystywanych przez ekstremistów w ich działalności, do aktywnej pracy informacyjnej w cyberprzestrzeni

- powiedział Bortnikow. Praca ta - jak wyjaśnił - "powinna być ukierunkowana na pokazywanie szkodliwej istoty ideologii terroryzmu oraz demaskowanie prawdziwych celów jego inspiratorów i patronów".

Jednym z tematów narady były problemy zapewnienia bezpieczeństwa 27. Letniej Uniwersjady w Kazaniu w lipcu tego roku i 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w lutym 2014 roku. Dyskutowano też o przeciwdziałaniu zagrożeniom terrorystycznym w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

http://wpolityce.pl/depesze/55260-nowe-wytyczne-szefa-fsb-dot-internetu-rosjanie-zajma-sie-internautami

Brak głosów