Bezgraniczne cwaniactwo eksprezesa Amber Gold. Ma realne szanse na wygraną?

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Notka

Marcin P. pozywa upadłe Amber Gold. Nie podoba mu się jego... świadectwo pracy. Chce także wypłaty prawie 400 tys. złotych zaległych wynagrodzeń i dodatków za niewykorzystany urlop.

Do sądu w Gdańsku trafiły trzy żądania przebywającego w areszcie w Piotrkowie Trybunalskim Marcina P. Dwa dotyczą pieniędzy, jedno... świadectwa pracy.

Marcin P. chce sprostowania dat umieszczonych w świadectwie, bo - jak ocenił - jego umowa o pracę obowiązuje jeszcze do jutra, a nie rozwiązała się z końcem roku, jak wykazał syndyk Amber Gold. Rozprawa ma odbyć się 28 lutego. Sprawą zajmuje się Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe.

Marcin P. żąda także od syndyka Amber Gold prawie 383 tysięcy złotych zaległego wynagrodzenia i dopłaty za niewykorzystany urlop. Chodzi o pensję za lipiec i część sierpnia 2012 roku, kiedy to jego miesięczne wynagrodzenie miało wynosić 200 tys. złotych.

Żądania majątkowe - co do wynagrodzenia i ekwiwalentu za urlop - Sąd przekazał Sędziemu Komisarzowi - postanowienie nie jest prawomocne. Po jego uprawomocnieniu zostaną one przekazane jako zgłoszenia do masy upadłości - informuje Rafał Terlecki, wiceprezes Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Jednak - jak powiedział nam syndyk masy upadłościowej Amber Gold - nie ma żadnych podstaw do wypłaty takich kwot. Umowa (o pracę - RMF FM), która została zawarta 1 października 2009 roku, opiewa na kwotę 1276 złotych. Ona została przeze mnie zrewaloryzowana na 2012 roku do kwoty 1500 złotych i tyle. Uznaję tę umowę na taką wartość. Innych umów nie mam. Jeżeli pan Marcin P. będzie chciał większą kwotę, to ja odmówię uznania na liście wierzytelności. I pan Marcin P. będzie mógł tylko i wyłącznie złożyć wobec tego sprzeciw - mówi Józef Dębiński, syndyk Amber Gold. Dodaje, że wszystkie pieniądze zostały już Marcinowi P. wypłacone.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-bezgraniczne-cwaniactwo-eksprezesa-amber-gold,nId,774856

Brak głosów