Dlaczego powinno być nam wesoło

Obrazek użytkownika Max
Blog

Nie ma już wielkiej wiary i entuzjazmu wśród zwolenników PO.

Nawet więcej, obserwujemy efekt odwrotny niż dotąd: to oni zaczynają wstydzić się swoich sympatii bądź też wręcz boją się reakcji drugiej strony na 25.698 przezabawny żart na temat kaczyzmu...

Minęły piękne dni AD 2007, kiedy radośnie i bezmyślnie zbierało się aplauz wśród znajomych i krewnych królika już za sam fakt wygłoszenia dumnego stwierdzenia: jestem za PO!
Coś się psuje w państwie duńskim...

Kpina i ironia. To nasz czas, niech im będzie głupio, niech się wstydzą, niech będą zażenowani. To boli, kiedy żartuje się z poglądów politycznych.
Prawda? Prawda??

Poglądów... a może "wierzeń" byłoby lepszym słowem? Bo PO się wyznaje, to już od dawna swoisty lifestyle - nie idzie o przekonania polityczne. Nieważne, jaki ma program ta Platforma, nie? Ale jaki obciach jej nie popierać!

No to... podważmy ten światopoglądowy kamień węgielny. Często trudno to uczynić za pomocą logiki i faktów, ponieważ z braku argumentów automatycznie zaczyna się rozpaczliwa defensywa na poziomie "ad personam": "a ty?", "a wy?", "a PiS?", itd. itp...
No ja-beton nigdy nie dam się przekonać, że coś w tym państwie jest nie tak, że PO nie cacy, że Tusk nie wielki mąż stanu, ze Irlandii to nie ma, od razu straszny dyskomfort psychiczny bym poczuł...

Ale jak walczyć z kpiną? To przecież te pisiory i inna swołocz prawicowa jest obrzydliwie poważna, to oni maja jakieś "świętości, "ideały" i inne bzdety w głowie, my to luzaki! My - słyniemy z poczucia humoru przecież! I inteligencji!

No to śmiej się siostro i bracie PO-wcu :). Śmiej się z lapsusów pana Komorowskiego, jeśliś swój chłop może pośmiejemy się razem z jąkania się pana Michnika? Oglądniemy sobie Cejrowskiego Ministerstwo Prawdy może?
No przecież dawniej Niesiołowski cię bawił... i ten swój chłop Palikot taki zabawny... nie straciłeś swojego słynnego poczucia humoru?

A jeśli nie będzie ci już aż tak wesoło, może przyjdzie czas na rewizję własnych poglądów? I na poważna rozmowę?

A zaczniemy od rozważenia pewnych standardów przyzwoitości: w polityce i w życiu prywatnym....

Brak głosów

Komentarze

po złych generacjach przychodzą dobre. My tutaj właśnie dla nich przygotowujemy grunt, taka praca u podstaw dla tych którzy sięgają nie tylko głębiej i dalej ale i potrafią porzucić ulubione konteksty i wyjść na wody swojego przeciwnika politycznego aby zorzumieć dlaczeog on się myli, a jeśli nie to jak to jest że on ma racje, ja - też a stoimy po przciwnych stronach barykady i dolewamy do ognia oliwy przekonań ideologicznie 150% pewnych prawd i jak to jest że ta prawda wszysktim się wydaje w ich posiadaniu?

Najważniejsze aby Polacy bogacili się, już nie ważne czy ci lewicowi czy prawicowi.

Własność - zobowiązuje i kształci.

Szkoda tylko że do tego czasu tak wiele zostaje tak tanio poświęcone na ołtarzu europejskiej kariery wielu naszych polityków.

I nie ma co tu winić tylko lemingów. Druga strona - elity - też nie jest bez winy. Problem w tej mieszance wybuchowej tych dwojga. Każde z osobna w sumie nie było by tak groźne jak właśnie ta ich mieszanka piorunująca. Piorunująca wyprzedażą po niegodnie niskich, ba żenujących, cenach.

Ale może kapitał finansowy który tu tracimy przeleje się w kapitał symboliczny, który jak socjologowie udowodnili jest najwyższą formą kapitału i ultymatywną jego formą,który wyszyscy ludzie chcą mieć jak naj więcej, który w demokracjach jest ważniejszy od ekonomicznego.

To zależy jak ten kapitał zostanie przez naszych symbolicznych kapitalistów wykorzystanie - jak wspomniałem - Własność uczy i zobowiązuje.

Alles wird gut...

Vote up!
0
Vote down!
0
#59153

Jechali na jednym patencie od z górą 4 lat i nagle patent przestał działać.
No i jest problem.
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#59152

To było jasne dla nich że kiedyś się skończy - dlatego prywatyzują, podlizują się sąsiadom w pozie cichej nadziej na życie polityczne v2.0@Bruksela,inne EU-instytucje, czy nawet jakimś odpowiedniku gazpromu jak to było w przpadku kanclerza Gerharda Schrödera, dają się kupić, dopóki jeszcze mogą coś powiedzieć.

Powstaje efekt "drzwi obrotwych" jedną stroną idą z polityki do gospodarki inną odwrotnie. Tak przynajmniej jest w dorosłych demokracjach. My weszliśmy w fazę nastolatka - więc i nie ma się czemu dziwć że tak się zachowują nasze elity.

Wszyscy przecież wiemy jak zwariowany, wypłukany z odpowiedzialności jest to wiek

Vote up!
0
Vote down!
0
#59182

capitanemo
Narod ruszyl lepetyna. Zobaczyl ze panstwo to oni. Iz panstwo chroni ich tylko. Zobaczyli tez ze pozwolili gnoic porzadnego czlowieka. Mysle ze trend pozostanie na dluzej. Zlozylismy ofiare 10 kwietnia. I wypelnijmy testament co do joty. Tepic dziadostwo, mendy. I pamietajmy ze aby wytepic karaluchy. Nalezy po wytruciu dbac o czystosc. I zachowac czujnosc. Aby robactwo znowu nie zaczelo znosic plugawe jaja. Pokolenia naszych przodkow. Ginelo w okopach, Workutach, w obozach, piwnicach. W lasach. I musimy byc godni ich pamieci. I dbac o pamiec. Nigdy wiecej lenistwa i plugawienia Najasniejszej Rzeczpospolitej. Pozdrowienia z Kanady

Vote up!
0
Vote down!
0

capitanemo

#59247

Generalnie i łopatologicznie kwestia jest bardzo prosta.
Polaków, tych którzy jeszcze nie przejrzeli na oczy trzeba przekonywać. Trzeba z nimi rozmawiać. Każdy z nas zna ludzie zasadniczo porządnych, którym Polska nie jest obojętna, a którzy.. głosowali/zamierzają głosować na PO.

Czasem podziała proste pokazanie faktów, czasem przypomnienie przeszłości (choćby tylko tej po 1989 roku), niekiedy nie wystarczy przypomnieć, trzeba wręcz nauczyć (to w przypadku ludzi młodych).
Możemy (tak MY - możemy!)odwoływać się do patriotyzmu, do nasze tysiącletniej tradycji.

Większość elektoratu PO to - na szczęście - nie są ludzie bezpowrotnie straceni. Oczywiście są też kabotyni, świnie, karierowicze, kosmopolityczni bezpaństwowcy - ale jest ich, moim skromnym zdaniem - mniejszość.

Reszta ciągle jest "do odkupienia". Kwestia czasu, uporu, środków i argumentów.

I taka nasza rola.

Vote up!
0
Vote down!
0
#64364

Nie daje się zwalczać inaczej niż śmiechem.Podyskutować nie można z Pantofelkiem.On nawet na innych falach NIE NADAJE.

Ale kiedy skończymy proces odstawiania PACYNEK DO PUDŁA, wtedy trzeba będzie wykonac PRACĘ U PODSTAW. Trzeba będzie odwracać DEMORALIZACJĘ i DESTABILIZACJĘ (zainteresowanych o czym mówię odsyłam do Bezmienowa).

Należy przywrócić POLSKĄ HISTORIĘ. I NIGDY już więcej żadnych GRUBYCH ani nawet NAJCIEŃSZYCH KRESEK. Wrzód trzeba wypalić bo sie odnawia.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#64376

http://www.niepoprawni.pl/blog/961/dekalog-poprawnego-obywatela

Vote up!
0
Vote down!
0
#64381