Niepokojące związki ludzi przygotowujących lot do Smoleńska

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

(...)Okazuje się jednak, że postać Turowskiego może być jedynie wierzchołkiem góry lodowej. W działania związane z wylotem do Smoleńska zaangażowani byli ludzie o związkach z Rosją i jej służbami. Takim jest m.in. Jarosław Bratkiewicz, który obecnie pełni funkcję dyrektora politycznego MSZ. To jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Radosława Sikorskiego, w pierwszej połowie 2010 r. dyrektor Departamentu Wschodniego w tym ministerstwie.(...)
- MGIMO kształciła wówczas przyszłe „elity” Związku Sowieckiego i innych republik komunistycznych, a więc dyplomatów, polityków i agentów. Wystarczy powiedzieć, że tę samą moskiewską szkołę kończyli... urzędnicy rosyjscy, którzy z rozkazu Władimira Putina wpływali na przebieg przygotowań do wizyty Lecha Kaczyńskiego w Rosji. (...) Poza Turowskim i Bratkiewiczem w prace przed wylotem do Smoleńska zaangażowany był również Dariusz Górczyński, syn Stanisława. Stanisław Górczyński z kolej jest absolwentem rosyjskiej uczelni i pracował jako ochroniarz komunistycznego premiera Piotra Jaroszewicza. Z informacji "Gazety Polskiej" wynika, że Górczyński jest znajomym Turowskiego, a razem brali udział w rozmowach ze stroną rosyjską przed wylotem do Smoleńska. Ze strony polskiej obecni na nim byli jedynie Turowski, Górczyński oraz osoby, które zginęły w katastrofie smoleńskiej.(...)

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/niepokojace-zwiazki-ludzi-przygotowujacych-lot-do-smolenska

Brak głosów

Komentarze

Kilka dni temu trafiłam na informację /były podane też dane/, że ówczesny pracownik kancelarii - obecnie jest zatrudniony w ambasadzie polskiej w Moskwie. 10 kwietnia był obecny w Smoleńsku. Był dysponentem zdjęć z tego dnia , z lotniska. Nie zezwolił redaktorom z Gazety Polskiej zamieszczenia ich w książce. O jego obecności i oczekiwaniu na delegację usłyszałam po raz pierwszy. Osoba wogóle nieznana. Nikt go nawet nie przesłuchiwał. Ciekawe?!

Vote up!
0
Vote down!
0

marianna

#412121

Nie podam Ci linka, ponieważ znalazłam ją w ubiegłotygodniowym wydaniu papierowym. Autorami są L.Misiak i G.Wierzchołowski. "Zniknęło urządzenie zapisujące trasę TU-154". To taki rodzaj samolotowego GPS. Zadna komisja nie pisze co się z nim stało, nikt o niego się nie dopytuje. Też ciekawe.?!

Vote up!
0
Vote down!
0

marianna

#412122

Z innej beczki. Nie dyplomatycznej, a technicznej.

Firma MAW-Telcom. Zwycięzca przetargu na remont tutki 101. Pisano o tym. Ale jakoś poszło bokiem...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#412125