Jesteśmy z Jarka, Jarek jest z nas

Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Pierwszego premiera wypromował i wprowadził na urząd już w 1989 roku, czyli ponad dwadzieścia lat temu. Potem było jeszcze kilku innych włącznie z nim samym, a także dwóch prezydentów, o prostych ministrach już nie wspomnę. A przecież jest naturalną koleją rzeczy, że przedtem musiał się postarać, żeby zwolnić poprzedników zajmujących te urzędy. Napisałem kiedyś, że bez jego wpływu Tusk skończyłby jako wicemarszałek Senatu, Lepper nie skończyłby jako wicepremier, a taki Mazowiecki w ogóle by nie zaczął.

To brzmi jak wypis z biografii wszechwładnego dyktatora, ale trudno o większy kontrapunkt w polityce – ten człowiek prawie cały swój polityczny żywot spędził w opozycji. Jak on tego wszystkiego w tej sytuacji dokonał? Tym bardziej zasadne to pytanie, że nie ma drugiego polityka w Trzeciej Rzeczpospolitej tak intensywnie i masowo zwalczanego, spotwarzanego oraz marginalizowanego przez władzę i służalcze media.

Frasyniukowi wolno więcej, Geremkowi pewnych pytań się nie zadaje, Wałęsę należy mierzyć inną miarą, a pierwszy milion trzeba ukraść. Gdybym miał w największym i symbolicznym skrócie wyjaśnić nieustające i olbrzymie poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego, to powyższe frazy stanowią najbardziej lakoniczne wyjaśnienie. Jest to rzecz jasna wyjaśnienie trochę nie wprost – to opór społeczny wobec ewidentnego fałszu tych stwierdzeń (autentycznych!) jest przyczyną trwania Kaczyńskiego jako symbolu sprzeciwu wobec pazernego establishmentu III RP.

Bez poparcia społecznego Kaczyński jako polityk nie przetrwałby pierwszych kilku lat transformacji. Tego prostego argumentu unikają jak ognia wszyscy okołorządowi publicyści naszej politycznej sceny. Według nich jesteśmy bezwolnym stadem, a Kaczyński zagrał nam na czarodziejskim flecie i poszliśmy za nim jak w dym. Bardzo wygodna teza, zwłaszcza gdy się broni skorumpowanej i skompromitowanej do cna władzy - tylko z lekka metafizyczny argument może dotrzeć do ogłupionych telewizyjną propagandą wyborców.

Tych kilka prostych zdań wybrałem na chybił trafił z tysiąca innych fałszywych aksjomatów Trzeciej Rzeczpospolitej, wciskanych nam codziennie przez sponsorów, beneficjentów i funkcjonariuszy obecnej władzy. Nie dotyczą przecież konkretnych osób, nie chodzi o Frasyniuka czy Geremka, chodzi o zasady i to właśnie o nie upomina się Kaczyński od początku. To nie jest tak, jak twierdzą jego zakamieniali wrogowie, że on uwiódł swoich zwolenników (czyli mnie et consortes) jakimś magnetycznym wpływem albo wiecową frazą.

Najpierw bowiem doświadczalnie na własnej skórze sprawdziliśmy, że w III RP jesteśmy okłamywani, oszukiwani; robieni w konia, w bambuko; traktowani niczym frajerzy, woły robocze; manipulowani jako mięso wyborcze, a nasze głosy stanowiły podkładkę dla rządów kolejnych aferałów. To oczywiste. Dopiero potem, gdy sobie uświadomiliśmy skalę manipulacji docierało do nas stopniowo, że jedynym politykiem w Polsce, który odważył się to powiedzieć ludziom prosto w oczy był właśnie Jarosław Kaczyński.

On to nie bacząc na swoją proweniencję żoliborskiego inteligenta z krwi i kości, nie zważając na szanse wyborcze, sprzeciwił się koncesjonowanemu establishmentowi, dożywotnim autorytetom moralnym z nominacji sponsorów, liberałom-aferałom, dziennikarzom-funkcjonariuszom, funkcjonariuszom-sponsorom, politykom-tajnym współpracownikom, ministrom-łapownikom i tym podobnej gadzinie rujnującej życie publiczne i gospodarcze kraju. Tylko on jeden uosabia realną szansę na wyrugowanie patologii z polskiej sceny politycznej, tych wszystkich – ujmując symbolicznie – Bolków, Rychów, Zbychów, Donków i Bronków.

I to jest także wytłumaczenie tych niebywale zajadłych ataków na osobę Jarosława Kaczyńskiego, nie mających precedensu nawet w III RP – dla nas uosabia szansę na wyjście z bagna, jakim jest tak zwane państwo Tuska, a dla nich uosabia jedyne realne zagrożenie niczym nieskrępowanego procederu zawłaszczania i rozkradania Polski. No więc, czy można się dziwić, że potraktowaliśmy go jak swego?

Ale z drugiej strony słusznie podejrzewają różni cwani komentatorzy , że to nie Kaczyński jest bólem głowy establishmentu III RP. Problemem jesteśmy my naród - Polacy, mohery, ciemnogrodzianie, patrioci, oszołomy, katolicy, klerykałowie, jakkolwiek nas zwą, to nie ma znaczenia. Bo my przecież pozostaniemy, nawet gdyby zabrakło Kaczyńskiego - co nie daj Bóg – ale to nie zmieni stanu rzeczy, jedynie co najwyżej chwilowo go zakłóci. Przy nas żadna sitwa nigdy nie będzie bezpieczna, tak jak nie może czuć się bezpiecznie degenerat w normalnym środowisku.

Czy ktoś może poważnie przypuścić, że gdy zabraknie Kaczyńskiego, to my kiedykolwiek zaakceptujemy państwo, w którym sędzia płaszczy się przed premierem, prokurator chroni hochsztaplera, władza go promuje, a urząd skarbowy o nim zapomina? Czy ktoś może na serio myśleć, że uszanujemy władzę, która do śledztwa dotyczącego największej powojennej katastrofy wysyła buraków, co nie potrafią głupiej brzozy zmierzyć i bredzą, że jak coś walnęło, to się urwało?

Naprawdę ktoś wierzy, że my zgodzimy się z takim stanem rzeczy, żeby obsceniczny cham będący twarzą przemysłu nienawiści był lansowany jako ikona walki z mową nienawiści? Czy pogodzimy się z sytuacją, w której rzecznik rządu ciemną nocą ustala z właścicielem prywatnej gazety, jak zafałszować prawdę zawartą w artykule? To ma być państwo prawa, gdy pod nosem premiera jego urzędnicy biorą kilkumilionowe łapówki?

Albo czy naprawdę wierzycie, że przyklaśniemy przekazaniu suwerenności do Unii Europejskiej, na której czele stoją figuranci nawet fizycznie przypominający postaci z Tolkiena, nie mówiąc już o kompletnej niemocy intelektualnej? Żaden normalny człowiek nie pogodzi się z myślą, że ministrem rządu jest ubecki współpracownik, premier notorycznie mija się z prawdą, a prezydent jest na bakier z elementarną logiką i wiedzą. Mamy zaakceptować dewastujący państwo wytwór partii rządzącej, jak „Koleje Śląskie Spółka z p.o.”?

Otóż nie pogodzimy się z tym nigdy, zaś Kaczyński jest jedynie wyrazicielem i jego obecność jest niesłychanie ważna, ale nie jest przecież warunkiem sine qua non. Dzisiaj, owszem, nie mamy kogo innego na jego miarę, lecz przecież nie będzie tak zawsze. Niezgoda na bantustan zwany Trzecią Rzeczpospolitą jest w nas. Dlatego daremne żale Piętaków, próżny trud Kuźniarów, bezsilne złorzeczenia Niesiołowskich. Nigdy go nie złamiecie, bo Kaczyński jest w nas.

Brak głosów

Komentarze

Żeby nie było pytań to ja dałem "jedynkę". Nie za całość tekstu z którym mogę się nie zgadzać (i nie zgadzam) ale za porównanie że to Jarosław Kaczyński jest we wszystkich dla których zakłamanie, łamanie praw, brak wolności w Polsce jest coraz bardziej wyraźne. To po prostu nieprawda. Jest także duża grupa ludzi dla których szef PIS jest jednym z elementów układanki mającej na celu utrzymanie narastającego niezadowolenia społeczeństwa. Jest po prostu "wentylem bezpieczeństwa". Ale stanowi tę samą montetę, tyle że PO jest rewersem a PIS awersem.
Dla mnie takim momentem było głosowanie nad ustawą o ochronie życia od poczęcia (gdy rządził PIS), Traktat Lizboński i wiele innych głosowań w Sejmie.
-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#315419

"Żeby nie było pytań to ja dałem "jedynkę".

Nie mam żadnych pytań.

seaman

Vote up!
0
Vote down!
0

seaman

#315425

DEDAL

Ja, także zadam pytanie , bez dywagacji , moralnego niepokojenia , bowiem jeśli jest alternatywa to ją przedstawiam , ale gdy się nie zgadzam z czyś  uzasadniam bo mam alternatywne  rozwiązanie ....

Zatem : P. seaman...

 Nie Kaczyński to .......

 Nie jego polityce to jaka..........

Bo jak mawiała  papuga z kurnika : jestem przeciw a nawet za ...

Zatem :Do celu można iść wieloma drogami , a cel uświęca  drogę......drogi.....

Pozdrawiam .....

Vote up!
0
Vote down!
0

DEDAL

#315454

A jak w twojej układance"rewersu i awersu", przedstawisz śmierć prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, czy to też, dla nich i JK, dalej jest ten sam wentyl bezpieczeństwa??? Informacja dla wszystkich, jak to byłoby, gdyby nawet we wspólnym interesie, "ktoś", ośmieliłby się zabić twojego brata, czy dalej będziesz twierdził, że to ta sama moneta??? Każdy, kto w takiej sytuacji, próbuje jeszcze manipulować rzeczywistością, jest ignorantem albo trolem??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#315482

śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego jest zemstą Rosji, która nie wybacza np. Gruzji.
A rozmawialiśmy o Polsce. Więc nie wstawiaj geopolityki do polityki wewnętrznej. Znałem śp. Lecha Kaczyńskiego z lat 90-tych z PC, tak samo jak z tamtych czasów znam Jarosława. W katastrofie smoleńskiej zginął mój bliski znajomy śp. Paweł Wypych. Ja nie manipuluję rzeczywistością, patrzę po prostu z innej pozycji na działalność PIS. I mówiłem o tym także przed katastrofą smoleńską, zdania po katastrofie nie zmieniłem, pomimo że wtedy napisałem apel o głosowanie na Jarosława w wyborach prezydenckich.
Dlaczego kogoś kto ma inne zdanie nazywasz ignorantem lub trollem? Dlaczego nie odpowiedziałeś merytorycznie na temat głosowania PIS w sprawie ochrony życia lub Traktatu Lizbońskiego?
A na koniec dodam tylko że jeżeli chodzi o 10.04. to faktycznie bez komisji międzynarodowej tego nie wyjaśnimy i naprawdę zależy mi na tym wyjaśnieniu chociażby ze względu na śp. Pawła.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#315508

Propaganda, poprawna politycznie o tzw."zemście Rosji z Gruzję", to kpina ze zdrowego rozsądku, którą, być może bezwiednie powtarzasz??? Nie widzisz, jakie spustoszenie w polskiej polityce zrobił ten zamach??? Nie widzisz, że to polityka środkowo-europejska LK, tak jak i JK, leżała u podstaw zamachu na patriotyczne przecież elity prawicowe? Gruzja, to był element zaangażowania Lecha Kaczyńkiego, i to mogło mieć, również wpływ na decyzje zamachowców, ale napewno nie w ramach, tzw. "zemsty", którą niektórzy, chcieliby wykpić, zawiłość tego procesu??? Jeśli chodzi o traktat Lizboński, to zauważ, że traktat ten, stał się dla nas groźny w rękach Donalda Tuska??? Nie widzisz, że Tusk prawdopodobnie, sprzedaje Polskę, nie w imię traktatu Lizbońskiego, ale w imię.. jeszcze nie wiemy czy ma prowadzącego??? A może zaspokaja własne "rodowe" ambicje??? Może uwierzył, że zrealizuje plany agresji bez wojny??? To, są tylko rozważania, nad ewentualnymi przyczynami stanu Polski na dziś. Narazie nic nie wiemy, nie mamy mocy sprawczej, któraby to sprawdziła??? Nie mamy władzy... Działa wbrew konstytucji, nie zważa na nic, spieszy się??? Wnioski, dla mnie, są oczywiste???

Vote up!
0
Vote down!
0
#315521

Tak naprawdę sam sobie zaprzeczyłeś. Gruzja nie jest poropagandą poprawną politycznie, jest to jeden ze składników tzw. "polityki jagielońskiej" którą próbował realizować LK. A piszesz, że "to polityka środkowo europejska leżała u podstaw zamachu". Więc Gruzja jest jednym ze składników tej polityki, chociażby ze względów na bezpieczeństwo energetyczne, które dzięki niepodległej Gruzji możemy osiągnąć.
Czytałeś Traktat Lizboński? Bo ja tak (cały wraz z załącznikami). On nie stał się groźny w rękach "ryżego kaszeba" (przepraszam prawdziwych Kaszebów), on był i jest groźny od momentu jego powstania.
Co do działań Donalda to się zgadzamy.
A co do Rosji to wystarczy cytat który masz poniżej przy każdej mojej wypowiedzi.
-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#315530

Jako uzupelnienie Twoich slusznych wnioskow Balsamie No i wszem wobec i kazdemu z osobna. Wiedzy nigdy za wiele o tym matole co nam niszczy OJCZYZNE . Zobaczcie bilans dzialan tego skurwiela ! Pluton egzekucyjny to duzo za malo ! za te " zasługi " ... Za samo rusko rure co nam pozamykala WSZYSTKIE ! Porty Morskie powinien wisiec albo kula w ryzy leb !!! - Lista zasług Donka jest długa i każdy powinien mieć szanse ją zobaczyć: 2012: - podpisanie ACTA, - podarowanie 6 mld EURO na ratowanie Grecji i ich 3x większych od naszych emerytur. 2011: - podwyżka podatku VAT, - podwyżka podatku CIT, - podwyżka AKCYZY, - podwyżka podatku od ciężarówek, - podwyżka opłaty klimatycznej, - podwyżka składki rentowej, - podwyżka wieku emerytalnego, - podwyżka podatku gruntowego, - podwyżka opłaty targowej, - podatek od miedzi, - akcyza na węgiel, - likwidacja dopłat za leki na receptę, - likwidacja ulg (jak na internet, rodzinne, na edukacje i kursy, przedsiębiorcze). 2010: - podniesienie podatku VAT, - podniesienie podatku CIT, - podniesienie akcyzy, - wprowadzenie e-myta, - podatek pielęgnacyjny, 1% dochodów brutto, - podniesienie opłaty rejestracyjnej dla samochodów, - anulowanie budów połowy autostrad, - totalny chaos z pociągami, - likwidacja ulg na obowiązkowe biokomponenty do paliwa, - umorzenie miliardowych długów Rosji za gaz, (bez powodu, w ramach przyjaźni polsko-radzieckiej), - likwidacja ulg na internet, - zamrożenie składek do OFE, - ogołocenie Funduszu Rezerwy Demograficznej, - zatrudnienie ponad 100 tysięcy nowych, zbędnych urzędników, - "kreatywna księgowość", czyli liczenie szarej strefy, (to jeszcze niepewne), - ustawa o zabieraniu dzieci pod BYLE pozorem na wzór Szwecji, - portret prezydenta w każdej ambasadzie, (ostatnio było tak za Gierka), - spotkanie ambasadorów Polski z całego świata z Sikorskim i Ławrowem, (byłe służby specjalne Rosji, obecnie sprawy zagraniczne) w celu wyznaczenia "wskazówek". - obłożenie VAT-em (najwyższym) kursów kształcących i szkoleń, w tym na prawo jazdy, - ustawa, mówiąca, że jeśli jest ryzyko, że dług przekroczy 55% wartości PKB, VAT AUTOMATYCZNIE będzie podwyższany, czyli od 2012 VAT 25%, najwyższy w Europie! - Pożyczka z EBI, (Europejski Bank Inwestycyjny) 2 miliardów Euro. Najwyższa pożyczka, jakiej Europejski Bank Inwestycyjny udzielił od 2004. - brak JAKICHKOLWIEK uzgodnień w sprawie gazociągu z Rosji do Niemiec. W efekcie, Polscy rybacy jako jedyni nie dostają odszkodowań, (Szwedzi i Estończycy dostają równowartość 150 tys. złotych każdy). - zablokowanie możliwości wpływania do portów w CAŁEJ POLSCE statków o zanurzeniu większym niż 7- 8m. Statki te kierowane są do Niemiec. - Umowa na gaz z Rosją, o której Unia Europejska wyraziła się, że jest skrajnie niekorzystna dla Polski, a w kraju "uzgadniaczom" grozi za nią obecnie Trybunał Stanu. Za TEN SAM gaz z Rosji, Niemcy płacą 20% mniej, Anglicy 50% mniej!!! ]]>http://marucha.wordpress.com/2012/12/17/nordisk-ungdom-pod-domem-stefana...]]>
Vote up!
0
Vote down!
0
#315581

DEDAL

 

A , czy w tej sprawie  dla Polaka jest rewers i awers ???Liczy się skutek  jaki wywołała ta katastrofa /no ta bene chyba jest oczywiste  że zaplanowana/, dla jednych droga do sięgnięcia po władzę , dla innych upadek, brak pewnej równowagi  politycznej , którą jak  ja twierdzę  -podtrzymuje brat prezydenta..

I mimo zarzutów ignorancji i trolowaniu przez  ideowców własnych tez , podkreślam że dróg może być wiele , choć cel ten sam  i nie ma co drzeć szat  a nadto wpadać w histerię tylko dlatego że z jednej strony jest wspólny orzełek a z drugiej RÓŻNE nominały  .... Nie  podejmuję polemik , które są tylko biciem  piany czy też okrzykami  Hu-ra do ataku , kiedy stoi się  w poszarpanych gaciach  i...ma się  jeno kija za oręże  ...

Nadal pozostaje pytanie : jeśli nie ON ..........to ???

Bowiem bez sugestii pro osobowej ......"kaput"

Pozdrawiam

 

Vote up!
0
Vote down!
0

DEDAL

#315702

Sic!

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#315420

U mnie masz 10,bo ja tak odczuwam jak to napisałeś,ale jak mamy wygrać,skoro ciągle czytam wpisy malkontentów,a to Jarek to, a to tamto,i takie tam inne duperle,byle nie było zgody i zjednoczenia,a wolna Polska gdzieś tam na piątym planie,prywata i tylko prywata,bo każdy chce być najważniejszy,i wyrwać tego biało czerwonego jedwabiu,jak najwięcej dla siebie,a co z Polską,a POlszewia i Żydo-ubecja,tylko zacierają ręce ze szczęścia,że Polacy tacy durni,i tną się między sobą,róbcie tak dalej,to może za kolejne 123 lata ponownie odzyskamy wolność

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#315449

Tylko częściowo mogę się zgodzić, ponieważ nie do końca wiem czy Jarosławowi bardziej zależy na Polsce czy na PiSie.
Nawet ostatnio po marszu krzyczał do mikrofonu :
PiS się nie podda, PiS zwycięży, zamiast Polska się nie podda, Polska zwycięży.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#315431

"ostatnio po marszu krzyczał do mikrofonu :
PiS się nie podda, PiS zwycięży, zamiast Polska się nie podda, Polska zwycięży."

Okropność! A co krzyczy ostatnio Giertych?

seaman

Vote up!
0
Vote down!
0

seaman

#315438

Niestety a właściwie stety nie wiem co wykrzykuje Giertych. Po prostu szumowiny mnie nie interesują i nie słucham co mają do powiedzenia.
Bardzo żywotnie za to interesuje mnie to, co ma do powiedzenia lider partii na którą głosuję.
I tak zastanawiam się, czy marsz był w intencji wolnej, niepodległej Polski, czy po to, żeby Polacy nie zapomnieli o PiSie.
Okropność takie myślenie prawda ? Wręcz zbrodnia.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#315455

Poki co PiS to POLSKA tancowniku.

Pieknie to wszystko Poukladales Seaman.
Jest dokladnie tak jak Piszesz.
Czarno na bialym.
Zadnych pytan ani watpliwosci.

chyle czola.

I pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#315461

Owszem. PiS to Polska. Tylko jaka ? Czy ta z podpisanym Traktatem Lizbońskim ? Czy ta, która nie przeprowadziła lustracji i dekomunizacji ?
Seaman w jednym ma rację. Duch patriotyzmu jest w nas, to nasz wspólny narodowy kod i nawet jak przywódcy zabraknie, damy sobie radę.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#315472

Ciagle Masz watpliwosci ?

POLSKA JEST JEDNA.
Miedzy Bugiem a Odro. Od Baltyku do Tatr.

Wez poprawke na smoczy ogon, ktory zostawila za sobo krasna armia co to " pognal " jo precz TW bolek.

To kilka tysiecy, ladnych kilka tysiecy okopanych agentow.
RUSKICH AGENTOW !
To oni rozdajo niestety wszystkie falszowane karty w Naszej Ojczyznie od lat.
Od 45 jak wjechala TUTAJ ta wschodnia dzicz na tankach a wczesniej wolskimi i inno farbowano swoloczo.

Byla szansa na usuniecie badziewia Rzadem Pana Olszewskiego przez Antoniego Macierewicza.

Czyzbys zapomnial, kto wtedy rzucil haslo.... policzmy sie panowie ?
Czerwcowo noco i jazgot tego skurwysynstwa nad ktorym zawisl miecz ?

... pany wciaz sie liczo, nie liczac sie wcale z POLSKO ANI Z POLSKIM NARODEM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#315484

Tak, Polska jest jedna. Ale ludzie w niej różni.
Dlatego nie stawiam na człowieka (choć na niego głosuję) lecz na ideę i owoce.
Mimo wszystko PiSowi też patrzmy na ręce i przestańmy za życie beatyfikować Jarosława. To że komuś zginał brat w katastrofie, nie daje niestety gwarancji, że taka osoba ma predyspozycje do kierowania państwem.
Mniej litości, więcej rozumu i troski o Polskę, o nas.
Dobry patriota nie zawsze jest dobrym przywódcą....niestety

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#315488

W TEMACIE....niszczenia NASZEGO DOMU, NASZEJ OJCZYZNY, NASZEJ MATKI Jak Pieknie Powiedzial Kiedys J P II.

Wiedzy nigdy za wiele o tym matole, zbrodniarzu, dla ktorego POLSKOSC to nienormalnosc !

Konsekwentny jest w przywracaniu normalnosci - komotuskiej job jego mac !!!
ich !

Zobaczcie bilans dzialan tego skurwiela !

Pluton egzekucyjny to duzo za malo !

za te " zasługi " ...

Za samo rusko rure co nam pozamykala WSZYSTKIE ! Porty Morskie powinien wisiec albo kula w ryzy leb !!!

- Lista zasług Donka jest długa i każdy powinien mieć
szanse ją zobaczyć:

2012:

- podpisanie ACTA,
- podarowanie 6 mld EURO na ratowanie Grecji i ich
3x większych od naszych emerytur.

2011:

- podwyżka podatku VAT,
- podwyżka podatku CIT,
- podwyżka AKCYZY,
- podwyżka podatku od ciężarówek,
- podwyżka opłaty klimatycznej,
- podwyżka składki rentowej,
- podwyżka wieku emerytalnego,
- podwyżka podatku gruntowego,
- podwyżka opłaty targowej,
- podatek od miedzi,
- akcyza na węgiel,
- likwidacja dopłat za leki na receptę,
- likwidacja ulg (jak na internet, rodzinne,
na edukacje i kursy, przedsiębiorcze).

2010:

- podniesienie podatku VAT,
- podniesienie podatku CIT,
- podniesienie akcyzy,
- wprowadzenie e-myta,
- podatek pielęgnacyjny, 1% dochodów brutto,
- podniesienie opłaty rejestracyjnej dla samochodów,
- anulowanie budów połowy autostrad,
- totalny chaos z pociągami,
- likwidacja ulg na obowiązkowe biokomponenty
do paliwa,
- umorzenie miliardowych długów Rosji za gaz,
(bez powodu, w ramach przyjaźni polsko-radzieckiej),
- likwidacja ulg na internet,
- zamrożenie składek do OFE,
- ogołocenie Funduszu Rezerwy Demograficznej,
- zatrudnienie ponad 100 tysięcy nowych,
zbędnych urzędników,
- "kreatywna księgowość", czyli liczenie szarej
strefy, (to jeszcze niepewne),
- ustawa o zabieraniu dzieci pod BYLE pozorem
na wzór Szwecji,
- portret prezydenta w każdej ambasadzie,
(ostatnio było tak za Gierka),
- spotkanie ambasadorów Polski z całego świata
z Sikorskim i Ławrowem, (byłe służby specjalne
Rosji, obecnie sprawy zagraniczne) w celu
wyznaczenia "wskazówek".
- obłożenie VAT-em (najwyższym) kursów
kształcących i szkoleń, w tym na prawo jazdy,
- ustawa, mówiąca, że jeśli jest ryzyko, że dług
przekroczy 55% wartości PKB, VAT
AUTOMATYCZNIE będzie podwyższany,
czyli od 2012 VAT 25%, najwyższy w Europie!
- Pożyczka z EBI, (Europejski Bank Inwestycyjny)
2 miliardów Euro. Najwyższa pożyczka, jakiej
Europejski Bank Inwestycyjny udzielił od 2004.
- brak JAKICHKOLWIEK uzgodnień w sprawie
gazociągu z Rosji do Niemiec. W efekcie, Polscy
rybacy jako jedyni nie dostają odszkodowań,
(Szwedzi i Estończycy dostają równowartość
150 tys. złotych każdy).
- zablokowanie możliwości wpływania do portów
w CAŁEJ POLSCE statków o zanurzeniu większym
niż 7- 8m. Statki te kierowane są do Niemiec.
- Umowa na gaz z Rosją, o której Unia Europejska
wyraziła się, że jest skrajnie niekorzystna dla Polski,
a w kraju "uzgadniaczom" grozi za nią obecnie
Trybunał Stanu. Za TEN SAM gaz z Rosji, Niemcy
płacą 20% mniej, Anglicy 50% mniej!!!

http://marucha.wordpress.com/2012/12/17/nordisk-ungdom-pod-domem-stefana...

Vote up!
0
Vote down!
0
#315582

PiS zwycięży w wyborach to i Polska zwycięży. Chyba przesłanie jest jasne. Macie alternatywę, to mówcie!

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#315480

PiS + NARODOWCY (bez tych od Giertycha).

I srać na wybory. Sprawa rozstrzygnie się jak w latach 80 - na ulicach.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#315483

A masz już na swoich widłach nabitą chociaż jedna mendę, czy tylko tańczysz?

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#315486

W niekturych sztukach walki, walka przypomina taniec.
Mendy nie zaliczyłem, od "mend" dostawałem wpierdol ale jakaś wsza by się znalazła :)

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#315491

W niektórych sztukach walki, walka przypomina taniec.
Mendy nie zaliczyłem, od "mend" dostawałem wpierdol ale jakaś wsza by się znalazła :)

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#315492

To powiedz mi jak ma zwyciężyć jeżeli wycina się skrzydło konserwatywne. Jeżeli nie rozwija się na ruchy społeczne np. Solidarni2010 itp. Przecież w wielu wypadkach wystarczyłoby wspomóc inicjatywy lokalne, czym zyskuje się teren. Tutaj tego nie ma, jest niestety stagnacja.
Ja osobiście wraz z rodziną, jeżeli zostanie wystawiona lista Ruchu Narodowego, zagłosuję na nią.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#315513

że "Kaczyńskiego trzeba strzec jak źrenicy oka, bo jest najlepszą gwarancją, że PO będzie rządzić dożywotnio".
Tego typu bełkot pojawia sie nie tylko u Cimoszewicza (TW Carex), często powtarzają to lemingi. Oczywiście sami sobie tego nie wymyślili. Pamiętajmy, że Kaczyńskiego próbowali zlikwidować.

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#315435

Pozostał cudem przy życiu - co zrobilibyśmy bez niego?

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#315463

I dla mnie niema znaczenia,czy jest Narodowcem czy z PISu czy jakimś innym prawicowcem,ważne jest że chce jak ja,aby Polska była wolna i niepodległa,aby winnych niszczenia państwa Polskiego ukarać,to jest idea która powinna nas zjednoczyć walce przeciw Żydo ubecji,wroga śmiertelnego Polski,a jak tego nie zrozumiemy,to bydło ubeckie dalej będzie nas batem do posłuszeństwa i niewoli przymuszało,i nie ważne z jakiej jesteś parti,bo tak samo będzie bolało,i tak samo będą brzęczeć kajdany na naszych szyjach,rękach i nogach,a piętno niewolnika wypalą nam na czole

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#315538