Dutkiewicz promuje komunistyczną hołotę

Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Co to ma do rzeczy, że Zygmunt Bauman jest ponoć wybitnym socjologiem? Piszę, że ponoć, ponieważ nie mam kompetencji, żeby ocenić, czy on jest wybitnym, albo tylko dobrym, czy też takim sobie socjologiem. Bo Goering był także wybitnie inteligentny, Hitler lubił psy, a Berman był niezwykle pracowity. Ale co to ma do rzeczy?

Czy prezydent Dutkiewicz zaprosiłby do Wrocławia na wykład jakiegoś - dajmy na to - Czerwonego Khmera z najbliższego otoczenia Pol Pota, który potem zrobił karierę naukową jako wybitny architekt? Bo to jest ta analogia, ta sama sytuacja, zachowując oczywiście wszelkie proporcje co do skali zbrodni, czasu i okoliczności.

Bowiem Zygmunt Bauman należał w przeszłości do bolszewickiej hołoty, to nie ulega wątpliwości. A ponieważ swojej bandyckiej przeszłości broni niczym niepodległości, zatem należy uznać, że i dzisiaj reprezentuje najgorszą polską twarz, jaka kiedykolwiek w dziejach naszego kraju się ujawniła, czyli ludobójczy komunizm.

Ja nie jestem zwolennikiem skrajnej prawicy, bo nie znoszę tej ich zerojedynkowej wizji świata i pewności, że posiedli receptę na szczęście narodu. W tej kwestii są zresztą niebezpiecznie blisko komunistów i nazistów, co się często potwierdza w praktyce w tym sensie, że o wiele łatwiej dogadują się z komunistami niż z niepodległościowcami. Przynajmniej w przeszłości często tak było, a dzisiaj mamy przykład pewnego mecenasa z rodziny, którą czerscy gromili od zawsze jako skrajnie nacjonalistyczną prawicę, a on na naszych oczach dogadał się właśnie z czerskimi.

Ale akurat ci narodowcy, którzy próbowali uniemożliwić wykład Baumanowi mają absolutna rację w tym względzie. Bauman to jest wręcz esencja z dna komunistycznej hołoty i zapraszanie takiej postaci na wykład może wyprowadzić z równowagi nawet świętego. Zdaję sobie sprawę, że ilościowo nadużywam kreślenia „hołota”, ale sprawę na te tory zwekslował właśnie prezydent Dutkiewicz.
Pisałem kiedyś o Baumanie przy okazji Kongresu Kultury Polskiej, kiedy to został odznaczony za zasługi w kulturze przez ministra Zdrojewskiego z partii obywatelskiej, a jakże! Ale warto to powtarzać, bo nigdy nie dość pamięci o zbrodniczych praktykach, bo jak ta pamięć zawiedzie, to będziemy mieli powtórkę ze zbrodniczej rozrywki chorych elit, zwanej popularnie komunizmem.

Otóż Zygmunt Bauman, dzisiaj socjolog, profesor, rektor, laureat medalu za zasługi dla kultury przyznanego mu przez ministra Zdrojewskiego, nie zawsze działał w kulturze. Jako świetnie zapowiadający się młodzieniec rozpoczął bowiem służbę w wojskach KBW i gromił właśnie żołnierzy wyklętych, a potem został agentem Informacji Wojskowej. Co to była za organizacja, pewnie każdy wie, ale dla pewności podam tekst uchwały polskiego parlamentu dotyczącej właśnie tej instytucji.

Uchwała z dnia 16 listopada 1994 roku: „Sejm Rzeczpospolitej Polskiej stwierdza, że struktury Urzędu Bezpieczeństwa, Informacji Wojskowej, prokuratury wojskowej i sądownictwa wojskowego, które w latach 1944-1956 były przeznaczone do zwalczania organizacji i osób działających na rzecz suwerenności i niepodległości Polski, są odpowiedzialne za cierpienia i śmierć wielu tysięcy obywateli Polski. Sejm potępia zbrodniczą działalność tych instytucji”.

Zatem mamy do czynienia z członkiem zbrodniczej, antypolskiej organizacji zależnej od sowieckiego okupanta, którego obecny polski Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego(tak!) honoruje medalem za zasługi dla kultury. A chodzi o Zygmunta Baumana, agenta Informacji Wojskowej, która obok UB wyróżniła się najbardziej w mordowaniu ludzi podziemia niepodległościowego w Polsce lat 1944 -1957.

Oczywiście, ktoś może powiedzieć, iż funkcjonariusz zbrodniczej organizacji niekoniecznie winien jest zbrodni; że rozpiętość możliwych postaw sięga od tchórzliwego stalinowskiego pachołka do zdeklarowanego zbrodniarza. Te wątpliwości co do intencji rozwiał jednak w 2007 roku sam Bauman, który w wywiadzie dla brytyjskiego Guardiana przyrównał walkę z niepodległościowym podziemiem w ówczesnej Polsce do współczesnej walki z terroryzmem.

Bauman zaczął służbę jako sowiecki milicjant w Moskwie, potem był politrukiem w armii, skończył w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego jako kapuś Informacji Wojskowej. We wszystkich tych rolach trzeba było mieć nie tylko specjalne predyspozycje psychiczne, ale także specjalne zasługi. Tam przyjmowało się ludzi najwyższego zaufania, i takich, którzy się sprawdzili w praktyce. A praktyką komunizmu i bolszewizmu było ludobójstwo.

Takiego człowieka zaprasza na wykład prezydent Dutkiewicz i jednocześnie oburza się na narodowców. Jeśli Dutkiewicz narodowców uważa za nacjonalistyczną hołotę, której wypomina sie oenerowskie korzenie, to według tej logiki Bauman zasługuje po stokroć na miano komunistycznej hołoty.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Socjolog owszem, ale czy wybitny?

Ciekawe byłoby zastanowić się nad przypisywaniem określenia "wybitny" naukowcom. Kiedyś, kiedyś w telewizji pokazano film jugosłowiański (tytułu nie pamiętam) o chłopaku, który skończył studia i ożenił się (dla kariery? też nie pamiętam) z córką partyjnego bonzy. Zdradził w ten sposób dawne ideały i swoją paczkę, ale zaczął robić karierę. Praca naukowa mu nie szła, osiągnięć żadnych, posucha, ale nazwisko jego pojawiało się coraz częściej z dodatkiem "wybitny". Już po prostu nie wypadało przy jego nazwisku nie dodać "wybitny" (już nie pamiętam: muzykolog czy coś).

U nas też do wielu to "wybitny" przylgnęło bez rzeczywistych zasług.

Nie wiem, jak teraz, ale jakiś czas temu po takim określeniu można było niemal bez pudła domyślić się drugiej (pierwszej?) narodowości takiego współczesnego "wybitnego" polskiego naukowca, pisarza itd. O innych bowiem tak się nie mówiło - chyba że odpowiednio się ożenił.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365901

Dutkiewicz - za swą apolityczność, która jak do tej pory przejawiała się:
udziałem w Święcie Niepodległości 11.11.2010 - wśród gwizdków, zgodnie z wezwaniem Blumsztajna;
stawianiem ogarka na sowieckim cmentarzu (i to nie prostych żołnierzy, ale politruków, oficerów i NKWD-zistów) - zgodnie z wezwaniem poputczika Wajdy;
publicznym poparciem Komorowskiego podczas kampanii 2010;
dużym samozaparciem i sprytem w realizacji wizji lokalnej mutacji GWna powstrzymywania obecności Rtm.Pileckiego - niech nie łudzą Was głosy, że zawdzięczamy temu człowiekowi wrocławski pomnik Rotmistrza.
Ogólnie dobrze nasłuchuje i antycypuje - i tam w gazecie to wiedzą i zawsze mogą coś przypomnieć, aby lepiej się wsłuchiwał.
Pozdrowienia
PS. abyście tylko nie sądzili, że pan Rafał swą całą apolityczność wyczerpał powyższymi pociągnięciami - to by go bardzo zubożyło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365900

B.Netanjahu, goszczącego w Polsce - "Witajcie w domu" to Bauman musi być wybitny !

Tusk-wazelina leje się strumieniami ale nic to - będą mieli pan płemieł & kolesie dobry poślizg jak przyjdzie czas.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#365904

"W imieniu całego środowiska akademickiego wyrażam głębokie ubolewanie z powodu zajść, jakie miały miejsce na Uniwersytecie Wrocławskim

- napisała w liście do prof. Zygmunta Baumana Barbara Kudrycka.

Jest mi tym bardziej przykro, że dotknęło to właśnie Pana Profesora, jednego z najbardziej cenionych współczesnych uczonych, którego wkład w rozwój myśli socjologicznej jest nieoceniony i którego nazwisko stanowi markę na całym świecie."

Niech już ona tak w imieniu "całego środowiska akademickiego" się nie wypowiada bo łże jak bura suka jakoby to środowisko "całe" plackiem padało przed starym prykiem z antypolską przeszłością. Może wybitny NKWD-zista dobry jest dla akademika Komorowskiego... Pardon K.tylko jest dr h.c. ale żonkę za to ma rasy pokrewnej Baumanowi.

contessa

http://wpolityce.pl/wydarzenia/56563-minister-kudrycka-przeprasza-baumana-i-zapowiada-rozliczenie-sprawcow-wieloletni-szef-wojskowych-komorek-propagandowo-wychowawczych-z-pewnoscia-jest-z-niej-dumny

PS. "Przedstawiciele Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wspólnie z minister nauki zapowiedzieli zorganizowanie debaty o granicach wolności na uczelniach podczas Kongresu Kultury Akademickiej, który odbyć ma się w marcu 2014 r."
A może by tak PKRASP by podebatowało o zlustrowaniu swych szeregów by oczyścić środowisko akademickie z takich różnych "wybitnych" baumanopodobnych ?

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#365908

Pytanie, czy ci wszyscy guru postmodernizmu są wybitni? Są oni z pewnością znani, pisze się o nich w gazetach, wykładają na najlepszych uniwersytetach.
Z perspektywy szwedzkiej mogę potwierdzić, że Bauman jest znany. Na cytaty z niego można trafić w artykułach gazetowych, w recenzjach filmów czy książek.
Sporo jego książek przetłumaczono na szwedzki i można na nie trafić bez większego wysiłku w bibliotekach i księgarniach.
Tyle, że tu koło się jakby zamyka.
Lewactwo propaguje lewactwo.
To samo lewactwo, które reklamuje po całym świecie szmirę autorstwa wyjątkowo zatwardziałego komunisty Stiega Larssona, lansuje w Szwecji jego odpowiedniki z innych krajów.
Słyszałem kiedyś w radio dyskusję, w której całkiem serio rozważano jako kandydatkę do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury... Olgę Tokarczuk. Gdybym nie wiedział, gdyby to chodziło o autorkę, dajmy na to, włoską lub kanadyjską, to sam bym następnego dnia wypożyczył jakąś jej książkę w bibliotece:-) Tak pięknie o niej gadali.
Wracając do Baumana, to zaobserwowawszy jego międzynarodową sławę, a nie wiedząc jeszcze kto zacz, przymierzałem się do zakupu jakiegoś jego dzieła. Odpadłem w przedbiegach, tj. na poziomie księgarni. Po przerzuceniu paru kartek uznałem, że jest to jakiś bełkot.
Oczywiście, można powiedzieć, że te jego prace są dla mnie, jako niewyrobionego czytelnika, za trudne. Tyle, że to co z jego wypowiedzi mogę zrozumieć bez trudności, to brednie i głupoty. On np. uważa, że do Europy powinno się w ciągu najbliższych 30 lat sprowadzić 30 mln imigrantów, aby uratować europejską cywilizację.
Wyobrażasz to sobie?!
Dodatkowe 30 milionów Arabów i Murzynów do ratowania naszej kultury i cywilizacji!
Jak potwornym trzeba być durniem, aby w kontekście tego, co ci, co już w Europie są dla tej cywilizacji robią, domagać się ich wzmocnienia!!!
A to tylko drobny przykład głupot głoszonych przez tego słynnego i uczonego męża.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365909

A może wypowiedzi o sprowadzeniu do Europy imigrantów to nie jest przejaw głupoty tylko konsekwencji i dalekowzroczności tego typa - rękami imigrantów zniszczy to z czym tak wytrwale walczył - patriotyzm, religię, tradycję i kulturę.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#365910

Też tak myślę.
Walczył z tą kulturą i cywilizacją od wczesnej młodości. Kiedyś karabinem, teraz piórem.
Może się źle wyraziłem. Jasne, że jest to człowiek wyjątkowo inteligentny, a nie jakiś głupek. Mimo, a może raczej właśnie dlatego, plecie on te postmodernistyczne, lewackie androny, promuje relatywizm itd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365913

Nic dziwnego, ze Bauman jest w Szwecji popularny.

Pewnie sam to wiesz, ale napiszę. Wyjazdy Żydów z Polski po roku '68 w największej części miały kierunek: Szwecja. Sporo moich kolegów wtedy tam wyjechało z rodzicami. Emigranci bardzo szybko osiągnęli tam jakąś pozycję (mieli duże ułatwienia: kursy językowe, ułatwienia w adaptacji, praca, kariera itd.) i zaraz zaczęli wprowadzać lewackie porządki.
Taki "marsz przez instytucje", jak ten niemiecki po rewolcie '68.
Stąd choćby te zadziwiające nas pomysły "wychowawcze" w tradycyjnej dotąd Szwecji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365916

Sam marca nie pamiętam. Za mały byłem. Potem też się tym nigdy specjalnie nie interesowałem, ale coś tam o tym czytałem.
I tak sobie, po cichutku, myślałem, że to był niesamowity manewr.
W czasie, gdy z krajów bloku ludzie na Zachód uciekali na różne pomysłowe sposoby, a władze kombinowały, jakby tu wyjazd utrudnić, ileś tysięcy osób wyjechało sobie do Szwecji właśnie, do USA, Anglii, Izraela i innych bogatych krajów. Wyjechało w charakterze ofiar antysemityzmu, co im gwarantowało handicap na starcie...
Wiem, że pewnie niesprawiedliwy jestem, że wielu z nich wyjeżdżać wcale nie chciało, ale o masowych powrotach, kiedy to się stało możliwe nie słyszałem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365940

Wtedy wyrwać się stąd było marzeniem. Pamiętam, że wielu Polaków wtedy im zazdrościło, że wyjeżdżają na Zachód, i to w cieplarniane warunki. Mogli też zabrać cały swój dobytek, podczas gdy uciekinierzy, o których piszesz, wyjeżdżali bez niczego, i to często bardzo ryzykując, jak wiadomo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365944

Lewactwo kocha się integrować by... błyszczeć światłem odbitym. Postaw dwóch lewaków koło siebie - akademika i takiego a la Milleru Leszku. Obaj będą pieprzyć w kółko "my" osiągnęliśmy, "my" dokonaliśmy itd., bo akademik w integracji widzi co innego, a taki pętak co innego i głównie własne wydźwignięcie się w oczach pospólstwa po plecach kogoś innego i bez wysiłku. Coś w stylu tego "coś", które przykleiło się do okrętu i krzyczy "Płyniemy !".
5 + 5 = 10 ale 9 + 1 też daje sumę 10. Oba wyniki podzielone przez 2 dają średnią 5. Czyli najwyższą... Tak właśnie liczy lewactwo. Zwłaszcza to, które w "9+1" jest tą jedynką ale na jednego akademika przypada ich tak na oko szacując... 90 tys.
Na tym kończę tę kwestię pozostawiając pole na przemyślenia nie tylko geohistoryczne...

Co do pomysłu sprowadzenia do Polski 30 mln imigrantów dla "ratowania cywilizacji europejskiej" to akurat Proxenia mnie wyprzedziła zatem nie będę powtarzać...

Czy - "Pytanie, czy ci wszyscy guru postmodernizmu są wybitni? "
Weźmy takiego Baumana - gdyby nie jego NKWD-owska przeszłość i mocny lans przez ówczesne środowisko, mocno osadzone na stołkach to dziś o Baumanie mało kto by wiedział. Nie tylko w Polsce ale i poza nią. Wybitnymi ich zrobiła partia i tak już zostało bo nikt (spoza komunistycznego środowiska) ich wybitności po prostu nigdy nie zweryfikował, tym bardziej podważył. Z różnych względów...
Potem było "a jakoś to będzie" i dziś płacimy za to "wybitnymi" Baumanami, kandydatami do Nobla kalibru Tokarczuk. Wybitnymi historykami - prezydętem i doradcami prezydęta, premierem, "ekspertami" Koziejami, Kunertami, Srodami, Hartmanami itd, itp. badziewiem.

Coś na "przepłukanie" zmysłów i umysłu bo jakoś tą gnojówkę trzeba przed spaniem spłukać....

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#365933

Dziękuję:-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365936

Policja oraz antyterroryści nie zostali wezwani z powodu "awantury". Policja i antyterroryści byli na terenie uniwersytetu zanim pojawił się Bauman i publiczność. Jak wygląda prawda o "napadzie" na wykład naukowca możecie Państwo zobaczyć sami:

http://wpolityce.pl/artykuly/56570-kulisy-spotkania-z-zygmuntem-baumanem-policja-i-antyterrorysci-zabezpieczali-aule-zanim-pojawil-sie-gosc-zobacz-wideo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365920

Super gość - był i jest !
Jakoś mnie nie dziwi "prewencyjne zabezpieczenie" uniwersytetu i auli, w której miał mieć wykład Bauman. Samo zaproszenie takiego "naukowca" już jest prowokacją zważywszy na czasy, sytuację, nastroje społeczne itd.

Właściwie to mam tylko jedno pytanie - KOMU zależało na wywołaniu zadymy i KTO "cierpi" teraz najbardziej, że skończyło się skromniutko na 15 zatrzymanych i grzywnach lub odsiadce w perspektywie zamiast zaplanowanej masowej policyjnej pokazówki z użyciem ostrych naboi ?

I jeszcze jedno małe pytanko - czy Kudrycka jest ministrem nauki i szkolnictwa wyższego czy ordynarnym feldfeblem ?
Coś tam o niej naskrobałam u p.Jadwigi Chmielowskiej w Polecankach. Ta baba zasługuje zgolić jej kudry i puścić na miasto.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#365935

Przez kanalie z życi-rysami Baumana i jemu podobnych określenie "antysemita" będzie trzeba pisać z dużej litery.

Zaraz wracam.Bumerang

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zaraz wracam.Bumerang

#365922

Przypominam wypowiedź Dutkiewicza w debacie o faszyzmie w TVN24 opisaną na portalu wpolityce.pl 25.05.2013:

"Budowanie społeczeństwa obywatelskiego jeszcze nie zakończyło się sukcesem. Owszem, odpowiedź na pańskie pytanie jest pozytywne – wystąpiło wiele zjawisk o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym. W stosunku wobec takich zjawisk musimy mówić: zero tolerancji, niezależnie od tego, jak one są liczne. Mają one jednak charakter incydentalny, trzeba je tępić w zarodku. Podejścia są trzy: pierwszy ma charakter operacyjno-policyjny, trzeba penetrować pewne środowiska… Po drugie to kwestia postaw indywidualnych, po trzecie kwestia szerszego systemu edukacyjnego. Nie tylko w systemie szkolnym"

Jak zameldował przed nadredaktorem Michnikiem tak i w sobotę zrobił.

Myślę więc, że prezydent Wrocławia dostał zachętę od środowiska z Czerskiej o poparciu w następnych krokach swojej przyszłej kariery i zadania do wykonania, aby to poparcie się odbyło.

I tak myślę jak Kles : jeszcze możemy się zdziwić co Dutkiewicz nam tu we Wroclawiu szykuje...

Całość artykułu o debacie tu:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/54401-debata-o-faszyzmie-dyskusja-o-pis-i-kaczynskim-prof-sroda-mam-wrazenie-ze-gdyby-znalazl-sie-w-raju-to-tam-tez-znalazlby-sobie-zdrajce

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365939