Zawód troll

Obrazek użytkownika JaN.
Kraj

Cały sierpień nie piłem alkoholu więc postanowiłem wstąpić do baru na jedno piwo a że spotkałem tam znajomego to tych piw było trochę więcej i odbyłem z nim ciekawą rozmowę bo dość dawno się nie widzieliśmy. Opowiedział mi swoją przygodę z poszukiwaniem pracy. Spotkał w knajpie swojego kolegę ze studiów który wyznał mu że zarabia dużą kasę robiąc to co najbardziej lubi czyli siedzi przy komputerach.
Czyta sobie głupoty i jeszcze większe głupoty pisze. Po kilku piwach przyznał się że pracuje jako troll i ew. może go polecić swojemu szefowi. Okazało się że istnieją w kilku miastach oddziały tej firmy (między innymi w Warszawie) która specjalizuje się w robieniu ludziom g...a z mózgu oficjalnie będąc firmą pijarowską. Zlecenia przyjmują tylko od jedynie słusznych partii politycznych i „zaprzyjaźnionych” firm. Robią kampanie zarówno POzytywne jak i negatywne w zależności od zamówienia. Wybielać jakiegoś przykładowego Mira czy Zbycha albo obsmarować zbrodniarza Kaczystę to dla nich pestka. Pracownicy logują się na różne konta na praktycznie wszystkich portalach i piszą komentarze w zależności od potrzeb i zamówienia.
Gdy na przykład jest jakiś artykuł pozytywny dla PiSu to trolle mają za zadanie jak najgorzej oceniać zarówno artykuł jak i komentarze. Krótkie teksty piszą odręcznie ale mają również w komputerach różne bzdury nawet na inny temat które wklejają byle rozmydlać główny wątek dyskusji. Gdy natomiast jest wpis przedstawiający w złym świetle „partię miłości” to wpisują teksty na wszelkie inne tematy (zwłaszcza na PiS) byle nie dyskutować o głównym problemie poruszonym w artykule. Kiedyś myślałem że to młodzieżówka PO jest tak pracowita i po apelu G. Schetyny (przynajmniej pół godziny dziennie na wpisywanie POzytywnych komentarzy) robi szambo z onetu, wp. i innych portali a okazuje się że to są zawodowcy którzy robią mętlik za dużą kasę. Stąd np. na Interii w felietonach Rafała Ziemkiewicza jest zawsze ponad 80% ocen pozytywnych a w komentarzach większość wpisów jest na poziomie rynsztoka lub jak kto woli na poziomie lemingów.
Doświadczony troll może zarobić od 3 tys. do nawet powyżej 10 tys. zł miesięcznie ale prześwietlają kandydatów dokładniej niż ABW zadając jakieś pytania przez internet a potem śledząc całą jego aktywność w necie. Mój znajomy niestety tu i ówdzie wpisywał swoje myśli na różnych forach i niestety nadal jest „młody”, „wykształcony” ale bez pracy. Kosztowała mnie ta wiadomość kilka piw i ból głowy gratis ale otworzyła mi trochę oczy na to że wojna przeniosła się również do internetu i jest to niestety również brudna wojna. Dlatego uważam że nie należy dyskutować z trollami tylko ich kasować bo na pewno nie zdołamy zmienić jego przekonań (kasa) a niepotrzebnie tracimy czas na jałowe dyskusje.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

" Nikogo tak mi nie żal, jak funkcjonariuszy..." Tak się kiedyś śpiewało. A to ciągle aktualne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#183346

Nasuwa się pytanie: czy żadna praca nie hańbi?

__________________________________
Czas na kontrrewolucję w edukacji!
http://edukacja-klasyczna.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

__________________________________ Czas na kontrrewolucję w edukacji! http://edukacja-klasyczna.pl

#183356

Zaczęło się od poczucia bezradności wobec jakiegoś psychopaty o nicku "Luk", co przywłaścił sobie nicki ludzi o zupełnie odmiennych od niego poglądów i pod tymi nickami wklejał brednie do wszystkich forów, byle w Kaczyńskich walić. Pierwszą zauważoną przeze mnie serią bredni był "licznik prezydencki".

Zabanować gościa się nie dało. Polemizować z nim tym bardziej się nie dało, bo wtedy WP blokowała moje wpisy. Najwyraźniej popierała jego działalność.

Więc wkurzony na tę cenzurę (która nota bene trwa nadal - na TVN24 umieszczenie jakiegokolwiek wpisu niePOprawnego POlitycznie graniczy z cudem... mnie już chyba na dobre zablokowali) trafiłem na portal Niepoprawni.PL

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#183375

Dobrze trafiłeś! :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#183377

Ja również, z dokładnie tego samego powodu tu trafiłem najpierw z wirtualnych pomyj, a później z niezależnej, gdzie błyskawicznie mój nick powodował niemożność skomentowania.
A Luka wyprowadzało z równowagi jedynie określenie "pacynka" jako lalę ze szmat.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#183481

sierpień o suchym pysku?:)))

Ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#183383

Dzięki żonie udało mi się nie pić przez cały miesiąc Maryjny. Chociaż przez cały rok niewiele piję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#183389

ja właśnie rzucam palenie to... No wszystkiego nie da się rzucić jednocześnie:)

Ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#183393

Trzymam kciuki. Ja papierosy rzuciłem zanim jeszcze wprowadzono kartki ale już trzeba było stać w kolejkach po wszystko. Teraz raczej preferuję kieliszek nalewki lub innego trunku choć czasem mam ochotę na piwo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#183417

W szkole tacy uczniowie co donosili ,szczególnie chłopcy,to byli wykluczani z grupy i .szwendali się po kontach.Tacy co za pieniądze się sprzedają powinni byc traktowani jak pedofile lub prostytutki.Brzydzę się takim ścierwem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#183386

to po prostu widać po poziomie tych komentarzy że nie są autentyczne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#183469

wpisy na forach nie muszą być sensowne bo nie za jakość tylko za ilość im płacą. Jedyne wymagania im stawiane by wpisy były PO linii. Ci na wyższym POziomie wtajemniczenia biorą udział w kampaniach niszczenia albo ratowania firm lub ludzi ale też tylko z jednej POprawnej opcji. Firma nie bierze zleceń od SLD, PiSu itp. ale na nich zlecenia jak najbardziej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#183471

Kochani, nie podejrzewajcie (a raczej nie podejrzewajmy - bo się z Wami identyfikuję)przez "Ż"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184225

Dokładnie tak to widzę.
Z prostytutką trudno rozmawiac o miłości.
To nie jej krąg zainteresowań.
Ale po wstępnych niepowodzeniach z debilami,
na to forum nasyłani są inteligentniejsi.
Nie mogąc podołać wyzwaniu merytorycznej dyskusji, robią wrzuty, mające przekierować dyskusję na tematy im wygodne.
Staje się to szczególnie widoczne, gdy nagle pojawi się jakaś nowa afera, albo Polacy stają przed jakimś poważniejszym wyborem.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#183485

Prowadzę średniej wielkości forum prawie niepolityczne. Trolle były na początku, banowałem po IP, bo włazili przez sieci dalekowschodnie. Oczywiście nie tylko dla mnie ale dla wielu forów ciekawa byłaby informacja o tym jaka to firma zatrudnia pacynki. Nie chce mi się wierzyć, że wspólnymi siłami nie da się tego wyjaśnić. Zbanować pewno się jej nie da, bo wątpię, żeby wchodzili z własnych komputerów, ale im więcej informacji tym łatwiej będzie z tym ścierwem walczyć.
Btw. proponowałem forum onet-u kilka rozwiązań, które zmniejszyłyby ilość trollowania, ale nie chceli z żadnej rady skorzystać. Może się mylę, ale wydawało się, że traktują trollowanie jako "wzbogcenie" debaty podnoszące ranking ich stron w wyszukiwarkach. To trochę zwyczaje prasowe - myślą, że im bardziej krzykliwe treści, tym lepiej.
Pozdrawiam, Zbigniew Lisiecki

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zbigniew Lisiecki (http://zbyszek.evot.org)

#207589