Parler powraca na stałe

Obrazek użytkownika Krispin
Nazwa serwisu: 
[PARLER]
Cytat: 

Parler powraca na stałe z nowym dyrektorem generalnym. 29 stycznia Zarząd Parlera zwolnił Johna Matze - współtwórcę i dotychczasowego dyrektora generalnego Parlera. Odbyło się to po przepychankach, liście Matze do pracowników Parlera i oświadczeniach składanych poprzez Fox News. Nie jest jasne, czy Matze naprawdę podjął złe decyzje, które doprowadziły do ​​odłączenia Parlera i problemów serwisu. Jak zwykle nie wiadomo, komu wierzyć.

Parler powrócił online dla istniejących użytkowników 15 lutego 2021 r. Ponownie możliwa się rejestracja nowych użytkowników. Nowym hostem Parlera jest firma SkySilk Cloud Services z Los Angeles, która wydała oświadcznie, że ​​„Skysilk nie popiera ani nie toleruje nienawiści, ale opowiada się za prawem do prywatnego osądu i odrzuca rolę sędziego i kata".

Nowym dyrektorem generalnym został dotychczasowy członek Zarządu Parlera Mark Meckler, króry twierdzi, że nie wie, jak długo pozostanie na tym stanowisku. Jego podstawowym zadaniem było doprowadzenie do ponownego uruchomienia serwisu, co się udało. Meckler nie wyklucza współpracy z Apple, ale nie widzi mozliwości podjęcia wspołpracy z Google, którą określa jako firmę zwalczającą wolność wypowiedzi. Mark Meckler jest jednym z założycieli prawicowej partii "Tea Party Patriots", którą powołano do życia na gruzach "Tea Party" z 2009 roku.

Zobaczymy, jakie będą dalsze losy Parlera, bo po zniknięciu z sieci jej użytkownicy masowo przechodzili do serwisów BitChute, Clapper, CloutHub, DLive, Gab, MeWe, Minds, Rumble i Wimkin, a korzystający z Messengera coraz częściej wybierają Telegram lub Signal. Mark Meckler zaprasza prezydenta Donalda Trumpa do ponownego założenia konta w serwisie Parler.

Ocena wiadomości: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:4)

Komentarze

Bardzo budująca wiadomość....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1662391

Komuś? Jak ci się pałuje? :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1662623