Czy aborcja to morderstwo?

Obrazek użytkownika gps65
Idee

       Wszelkie dyskusje dotyczące aborcji powinny się toczyć po tym, jak każdy uczestnik debaty jasno i klarownie odpowie innym na następujące pytania:

  1. Czy komórki, które ulegają aborcji, są przed tym zabiegiem żywe - czy też niszczone są komórki martwe?
  2. Czy aborcja dotyczy zbioru komórek stanowiących część organizmu, w którym się rozwijają, czy są jakimś organem - czy też jest to inny, osobny organizm żywy?
  3. Do jakiego biologicznego gatunku należą komórki ulegające unicestwieniu w wyniku aborcji? Czy jest to ten sam gatunek, co gatunek organizmu, w którym komórki te się rozwijają - czy jest to inny gatunek?
  4. Jeśli w wyniku aborcji ulegają unicestwieniu komórki organizmu żywego, to czy stanowią one część tego likwidowanego organizmu - czy całość?
  5. Czy komórki, które są niszczone w wyniku aborcji, są jakąś patologią, chorobą, czymś nienaturalnym, obcym, destrukcyjnym - czy też organizm, w którym się wytwarzają, jest na nie przygotowany, przysposobiony i naturalnie przyszykowany, by je rozwijać?
  6. Czy unicestwienie wszystkich komórek jakiegoś osobnika będącego organizmem żywym należącym do gatunku ludzkiego można nazwać zabójstwem?
  7. Czy świadome i zaplanowane zabójstwo organizmu żywego należącego do gatunku ludzkiego, który nie popełnił żadnego złego czynu, nie uczestniczył w żadnej akcji przeciwko innym organizmom i żaden sąd nie orzekł, że jest winny jakimkolwiek przestępstwom, czy wykroczeniom, można nazwać morderstwem?

       Bardzo proszę wszystkich zwolenników aborcji o odpowiedzi na te pytania - najlepiej tak, by nie używać słów "człowiek" czy "osoba".

Grzegorz GPS Świderski

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:13)

Komentarze

Po raz pierwszy (chyba) stajemy po tej samej stronie. Poczekajmy zatem wspólnie na to, czy znajdzie się ktoś chętny z drugiej strony, kto zdecyduje się na odpowiedź. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1650573

nie jestem lekarzem ani znawca w tej dziedzinie , lecz uważam z cala stanowczością ze zabicie każdej istoty żywej jest zabójstwem , po prostu morderstwem .
Uważam jeśli się ma czas na zaspokojenie swej chuci to i powinien być czas na zabezpieczenie się przed niechciana ciąża .
Przecież jesteśmy ludźmi rozumnymi , żyjemy w XXI wieku i powinniśmy wiedzieć wszystko albo prawie wszystko na te tematy .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1650665

To nie budzi żadnych wątpliwości.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1650676

członek komisji kontroli partyjnej w PZPR w latach 1970-tych, był zdania, że życie człowieka zaczyna się dopiero w momencie urodzenia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1650678

Cudowne

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1650743

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1650915

Niedawno W. Nowicka w jednym z programów tv twierdziła iż człowiek to dopiero po urodzeniu a ci którzy  twierdzą inaczej manipulują faktami. Ja natomiast uważam, że wszystkich którzy twierdzą jak W. Nowicka powinno się pozbawić wszystkich świadectw ukończenia szkoły i wysłać ich ponownie do szkoły lub do pracy niewymagającej wykształcenia. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jon

#1650749