Katoliccy miliarderzy. Dlaczego nie ma ich w Polsce i jak bardzo są potrzebni (E-Book)

Obrazek użytkownika wilre
Notka

„Ta książka to kopalnia inspiracji!” – taka informacja zwrotna dociera do mnie od większości Czytelników tego e-booka. Podkreślają, że „Katoliccy miliarderzy” dali im niezwykłą motywację do działania.

No dobrze, ale o czym właściwie jest ten e-book?

Dowiesz się z niego m.in.:

jakie są największe problemy, które ograniczają katolików w Polsce

co muszą zrobić polscy katolicy, żeby rozwiązać te problemy

dlaczego katolicy powinni mieć wielkie aspiracje

dlaczego katolicy powinni ze sobą współpracować

dlaczego św. Maksymilian powinien być wzorem dla współczesnych katolików.

 

Skąd pomysł na napisanie e-booka o katolickich miliarderach?

 Zaczęło się od fanpage’a, na którym zadałem pytanie, dlaczego w Polsce nie ma katolickich miliarderów. Odpowiedzi było wiele, ale z nich wzięła się myśl, by to wszystko uporządkować i podzielić się własnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami w sprawie.

Kościół katolicki a kapitalizm

 Ciepło się w e-booku wypowiadam o kapitalizmie. Zresztą nieważne o czym bym się ciepło wypowiadał – od encyklik Leona XIII można znaleźć w Magisterium wiele argumentów za takim, bądź innym ustrojem politycznym, czy gospodarczym. Co więcej – wskazania mogą się zmieniać! Dlaczego? Bo KNS, jak mało który obszar Magisterium, zależy od przesłanek, na podstawie których ocenia się daną ludzką rzeczywistość. Innymi słowy – kryteria oceny się nie zmieniają, ale jeśli ocena wystawiana jest na podstawie niepełnych informacji, zbyt jednostronnych, albo po prostu błędnych, bo innych przesłanek Papież nie posiadał – wówczas dokumenty te nie są wiążące. Tak mi się wydaje? Nie, tak wydaje się kard. Ratzingerowi, który jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary tworzył w 1986 r. dokument pt. Instrukcja o chrześcijańskiej wolność i wyzwoleniu. Polecam szczególnie rozdział V od pkt. 72., gdzie mowa jest o niezmiennych zasadach, kryteriach ocen i okolicznościowych ocenach.

Bycie katolikiem a pokusy i grzechy

Czy bycie katolikiem impregnuje na pokusy i grzechy główne? Bynajmniej. Bez względu na to czym zarządzasz, jak wiele masz, jak wiele masz szansę mieć, albo zarządzać… musisz dbać o swoją duszę, bo co z tego, że cały świat posiądziesz, a własną duszę stracisz? Życie duchowe, którego fundamentem powinny być spowiedź i Msza, asceza, by bez względu na rozwój wypadków, być wolnym od nieuporządkowanego przywiązania do czegokolwiek – to fundamenty, które się nie zmieniają bez względu na Twoje miejsce w drabinie społecznej. Chory z chciwości może być ten, który nic nie ma, jak i ten, któremu wciąż mało tego, co ma. To oczywiste, jednak wciąż poznaję, że nie dla wszystkich.

Pieniądz, czyli narzędzie do zmieniania świata

 Donald Trump, Bill Gates, George Soros – chyba nie ma wątpliwości, że wszyscy trzej wywierają silny wpływ na rzeczywistość. Niektórzy nie przestają nawet po śmierci – że wspomnę o dr. Janie Kulczyku. Dr Kulczyk odszedł z tego świata, ale narzędzie, które pozostawił, wciąż wpływa na rzeczywistość, prawda?

Ten e-book jest także po to, by uświadomić, że jeśli nie my, to oni. Bo zawsze znajdzie się ktoś, kto zgromadzi w swych rękach narzędzia, a potem będzie przy ich pomocy wpływał na rzeczywistość. Nie musi nawet zbytnio chcieć. Jak grawitacja, wielka masa oddziałuje na obiekty mniej masywne. Samo istnienie potężnego narzędzia w czyichś rękach oddziałuje na otoczenie.

Pytanie, czy pragniemy właśnie TAKIEGO świata. Czy to aby na pewno dobre miejsce?
A co to znaczy „dobre miejsce”? To takie miejsce, które ułatwia bycie dobrym człowiekiem. Słowem: odpowiednie środowisko życia dla bycia dobrym.

Jeśli uważasz, że świat już jest takim miejsce, to… w porządku, szanuję to, jak postrzegasz rzeczywistość.

Jeśli jednak uważasz, że coś tu jest nie tak, że świat jest daleki od ideału, to koniecznie sięgnij po tego e-booka. Wierzę, że pomoże Ci znaleźć rozwiązanie.

Ocena polecanki: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0


„Jedyną rzeczą potrzebną Złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1639803