Białorusini zmuszają emigrantów do forsowania granicy

Obrazek użytkownika Gawrion
Notka

Oryginalna wiadomość od jednego z imigrantów na Facebooku sprzed kilkunastu godzin:

Belarusian border guards push migrants to Poland's borders and boards under pressure to ask refugees to enter Poland, asking refugees to cut the tape with stripping machines, injuring several refugees

‎پاسەوانانی سنوری بیلاروسیا پاڵ بە کۆچبەرەکانەوە دەنێن بۆ سەر سیاج و شیم و بۆردەکانی پۆڵندا لەژێر فشار داوا لە پەنابەرەکان دەکەن بەسەر سیمەکەدا بڕۆنە ناو خاکی پۆڵنداوە ، داوا لە پەنابەرەکان دەکەن بە ئامێری سیم بڕین سیاجەکە ببڕن بەو ھۆیەوە چەند پەنابەرێک بریندار بوون

--
Tłumaczenie:
Białoruscy funkcjonariusze straży granicznej wpychają migrantów na granicę z Polską, każą wkroczyć do Polski, każą uchodźcom przecinać taśmy maszynami, raniąc kilku uchodźców

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

wójt białoRUSKI daży do bitwy i oby obyło sie bez ofiar

Ten wariat czegoś panicznie się boi i stawia wszystko na jedną kartę, a ma się czego bać, bo car w każdej chwili może go wymienić na kogoś "lepszego "

@ MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

i serdeczna modlitwa za NICH

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635694

Gdybyśmy walnie nie przyczynili się do wpychania Białorusi w objęcia Putina, może dzisiejsza sytuacja na granicy nie miałaby miejsca.

Należało utrzymywać względnie poprawne stosunki z dyktatorem, czerpiąc z nich korzyści im plus. Teraz mamy problem i będzie się on tylko powiększał.

Brak roztropnej, wielowektorowej polityki zagranicznej, stawianie na jednego $przymierzeńca mści się dziś z wielokrotną siłą. Tylko pejsy zacierają swe lepkie łapska. Smutne to.

Vote up!
3
Vote down!
-1

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1635724

- to nie ma żadnego znaczenia (względnie poprawne stosunki z dyktatorem) - bo Łukaszenka jest sowieckim agentem tak jak był Jaruzelski czy Janukowycz były Prezydent Ukrainy który w obliczu utraty władzy uciekł z kraju wywożąc kilkanaście ciężarówek drogocennych kosztowności i skarbów narodowych oraz ogromną sumę pieniędzy. 

To był pionek Putina który po wykonaniu złodziejskiego zadania został zabity i sam idiota nic na tym nie skorzystał. Putin i jego banda przejęli cały jego  łup bo to międzynarodowy gangster i łobuz. 

Tego nieobliczalnego szaleńca i tyrana powinni zlikwidować ludzie z własnego otoczenia bo jak nic doprowadzi do konfliktu światowego. Ten wariat z nikim i z niczym się nie liczy co pokazuje i przykład uszkodzenia przez niego międzynarodowej stacji orbitalnej.

 Praktycznie wszystkie satelity na niskiej orbicie są zagrożone uszkodzeniem odłamkami po wybuchu.

Możliwe że tak zostaną nijako "przy okazji" - a tak naprawdę celowo zniszczone amerykańskie satelity szpiegowskie które właśnie teraz obserwują teren przygotowania ataku na Ukrainę.

To w zasadzie jest ze strony rosji wrogi akt wypowiedzenia wojny Stanom Zjednoczonym. 

Tu niżej link do tematu o "próbie zestrzelenia własnego satelity" -  a tak naprawdę chodziło mu o pokazówkę i demonstrację  totalitaryzmu. Tylko my tu pany  - reszta won. 

https://tvrepublika.pl/Rosjanie-chcieli-zestrzelic-swojego-starego-satelite-Uszkodzili-Miedzynarodowa-Stacje-Kosmiczna,130587.html

Ameryka po raz kolejny upokorzona. 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635729

nie wierzę,ze tak mozna mysleć po polsku,bo mówic ,no to już wiem że można ,ale ???

Vote up!
4
Vote down!
-1

gość z drogi

#1635739