Jarek kończ... wstydu oszczędź...
Dziś na Konwencji PiS Kaczyński przedstawił tzw. #HatTrickKaczyńskiego, czyli 3 propozycje na najbliższe wybory. Reakcja Schetyny bezcenna... Na Twitterze dał radę napisać jedynie: "Jarek kończ...". Ciąg dalszy zdania i tak wszyscy znamy znakomicie z "Potopu" Henryka Sienkiewicza.
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 591 odsłon
Komentarze
Ha,... ha,... ha! - Czy Grzegorz Schetyna...
8 Września, 2019 - 19:20
... kiedykolwiek miał chociaż odrobinę wstydu??? Nie dość, że działa na szkodę Polski, to w dodatku jest... totalnym hipokrytą. A hipokryci nie znają pojęcia wstydu.
Pozdrawiam,
Poza tym, o ile nawiązywał do
8 Września, 2019 - 19:53
Poza tym, o ile nawiązywał do znanego cytatu, jest to częste nieprawidłowe użycie- bo prawidłowo oznacza prośbę pokonanego o oszczędzenie wstydu
„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin
W przypadku "Potopu" właśnie tak było...
8 Września, 2019 - 23:05
Masz rację, Kmicic w "Potopie" podczas pojedynku z Wołodyjowskim widział wyraźnie, ze ten bawi się z nim w kotka i myszkę. Wiedział, że nie ma szans na wygraną, a jedynie kompromituje się dalszą walką. Dlatego poprosił pana Michała o szybki koniec: "kończ waść, wstydu oszczędź", na co ten ostatni jednym cięciem powalił go na ziemię. Później o ile pamiętam, chwalił się komuś, że specjalnie zadał taki cios, żeby Kmicica nie zabić, ale poważnie zranić.
M-)
Świetna grafika i porównanie.
9 Września, 2019 - 09:06
Świetna grafika i porównanie.
Co do Kmicica i Wołodyjowskiego, to nie chwalił się, że specjalnie tak go załatwił - jedynie raz Oleńce mówił, że go trafił ale żyw jest (nie mówił jak i czy specjalnie) i także raz Kmicicowi mówił: "jeśli Waść nie pojmujesz, że ona Cie miłuje, to chyba dlatego, żeś przez głowę cięty i rozum szwankuje" (cytuje z pamięci) jednak fakt też, że oczywiście specjalnie nie chciał Kmicica zabijać, bo miał dla niego listy od Hetmana - Potop mimo, że trwa 6 godzin, to znam chyba większość tekstów na pamięć ;)
Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)