„MAŁY WIELKI CZŁOWIEK”.

Obrazek użytkownika Zyga Dulski
Kraj
Polska dzisiejsza - biedna jako mysz kościelna doszczętnie splądrowana. Z kadry autorytetów moralnych i przywódców narodu przetrzebiona. Tkwi w sercu postępowej Europy, jak ten cierń sama jedna. Tylko Jarosław Mądry - może kraj wyciągnąć z biedy przez Opatrzność przysłany. Tylko On jest w stanie czarne chmury burzowe rozproszyć - wszelkiemu nieszczęściu zaradzić ten naród z kosmopolitycznego szamba wydobyć. Jedynie Jarosław wespół-zespół z prawdziwymi Polakami, uchroni Ojczyznę miłą przed inwazją groźnych insektów - politycznymi karaluchami. Ów niepozorny polityk, posiadł moc rozbudzenia na suwerenność nadziei, ocali budżet kraju przed utratą miliardów, na rzecz podatkowych złodziei. Kiedy inni uprawiają szkodliwy dla kondycji kraju polityczny onanizm - on jeden twardą ręką trzyma elastyczny - chociaż zwiotczały partyjny organizm. Tylko on jak Biblijny Mojżesz, zniewolony naród wybawi z opresji - tworząc z przyjaciółmi osnowę sieci pajęczej, sojuszniczej współpracy koncepcję. Wraz z Jarosławem kończy się epoka - partii byle jakich bezideowych, które tylko korzyści upatrują które nie stać na walkę o suwerenność i dobrobyt. Prezes swojej Ojczyźnie wiernie służy - z sercem pełnym o jutro obawy. On sprzeciwia się unijnej destrukcji on z ludem słowiańskim trzyma sztamę. Nie ogłasza wszem i wobec - jak pewien zdrajca podlec z wyżyn premierowskiego tronu, politykę zostawmy politykom - budujmy boiska i stadiony. Nie akceptuje Jarosław Mądry - planów relokacji tu nad Wisłę muzułmańskich imigrantów. Wrogiem nieprzejednanym „multi-kulti”. Najwyżej boczną furtkę uchyli. Żydom wyda paszporty, Uzbekom pójdzie na rękę. Albo kilka milionów potomków banderowców do tego „kraju przyjaciół” wpuści. Brutalną prawdę zna każde dziecko w rządzonej przez globalny kapitał Polsce. Jedynie Jarosław jest szczerym patriotom w tym kraju, ideowcem. Chociaż nie wiedzą wszyscy - że również i osobą całkowicie bezinteresowną, rzec można altruistą. Tylko Polskę nosi w sercu, nie zabiega korzyści. Nie jest jak wielu - zdrajcą albo obcym agentem nijakim cudzym najemnikiem. Próżnej sławy także nie szuka światowego rozgłosu niczym ognia unika Bystry obserwator jedno trafne zdanie, o naszym Jarosławie wypowie - to „mały wielki człowiek”! Choć raczej jest postury mikrusa - zawsze będzie Pan Prezes olbrzymem w porównaniu do her Tuska. * Panegiryk satyryczny - inspirowany artykułem Jacka Piekary „Warszawska Gazeta” z 25-31.05.
4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (18 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1565469

Przestań Pan farmazony wyplatać, bo początkowe założenie o "Polsce biednej jak mysz" dezawuuuje jakiekolwiek późniejsze próby ustaleń. Polska wcale nie jest biedna jak mysz, bo przecież osiągnęliśmy poziom ok. 70% poziomu unijnego, co w porównaniu  z 30% na wejściu jest rzeczą godną uwagi, a jeżeli weźmiemy pod uwagę standardy dotyczące indywidualnego bogactwa to jesteśmy notowani znacznie wyżej.

Pisząc w taki sposób odwraca Pan uwagę od realnego problemu - od biedy jaka dotknęła instytucje państwowe i tu jest pies pogrzebany. Brak precyzji jest zabójczy dla merytorycznego wywodu. Problem polega na niewłaściwym postrzeganiu roli instytucji państwowych i na tym należy koncentrować uwagę.

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1565479

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Ość został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Klt Stln wysd,

trzb był tylk d rym np:

 Mły wlk człwk pękn rn zw, wlbmy g z t, wlbą ptk, drzw.

lb:

Nch m słńc śwc w pchmrn gdzny, będzm g młwć  bz wzlny.

Vote up!
2
Vote down!
-8

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1565519

Rzeczywiście bez Pana Prezesa po 2010 roku Polski by już nie było - a tylko niemiecko- ruskie kondominium...

Vote up!
8
Vote down!
-1

Yagon 12

#1565526

.... "boczną furtkę uchyli. Żydom wyda paszporty, Uzbekom
pójdzie na rękę. Albo kilka milionów potomków
banderowców do tego „kraju przyjaciół” wpuści".....

czy taka jest  cena obrony niepodległości?

Nie wiem....

ale Jarosławowi mimo wszystko jeszcze wierzę.... ale wiara to cierpliwość, a ta już sie kończy...
ponad dwa lata Dobrej Zmiany a komuna jak trwała tak trwa.....

 

Vote up!
4
Vote down!
0

zimny drań
 

#1565529

Jarząbek Wacław

Vote up!
1
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1565539

Przebierańcy odgrywają role
patriotów, w teatralnych gestach
podłe zakłamanie.

Wszędzie tam gdzie mamona
podzwania kwitnie zdrada.
Od sługusa aż po pałac obce
w Pospolitej panowanie.

wg Lwow47

Vote up!
1
Vote down!
0
#1565594