Apel Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010

Obrazek użytkownika yuhma
Kraj

Od katastrofy pod Smoleńskiem upłynęły już trzy miesiące. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach zginęli nasi najbliżsi, nasi rodzice, mężowie, żony, dzieci. Zginął Prezydent Rzeczpospolitej Pan Lech Kaczyński, Jego Małżonka oraz 94 wspaniałych Polaków, elita polityczno-intelektualna Polski. Pragnęli w 70 - tą rocznicę mordu polskich jeńców wojennych w lesie katyńskim oddać hołd ofiarom na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu.

Ustalenie przyczyn katastrofy przeciąga się. Działania rządu Rzeczpospolitej, prokuratury rosyjskiej, jak również rządu Federacji Rosyjskiej są prowadzone w sposób nad wyraz, niedbały i niekompetentny, co świadczący o braku woli rzetelnego wyjaśnienia przyczyn tej największej tragedii ostatniego stulecia. Opieszałość w przekazywaniu materiału dowodowego przez rosyjską prokuraturę wzbudza największe zdziwienie oraz niepokój.

Skandalicznym dla nas było przygotowanie i potraktowanie wizyty prezydenta i delegacji polskiej jako nieoficjalnej. Nie można także pominąć braku elementarnych zabezpieczeń lotu, a później miejsca katastrofy, poniewierających sie szczątków samolotu, ciał naszych bliskich i ich ubrań.

To i wiele innych niezgodności w podawaniu faktów zainspirowały nasze rodziny do utworzenia Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010. Stowarzyszenie będzie działać bardzo konsekwentnie i stanowczo będzie, domagać się skrupulatnego, uczciwego śledztwa w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Żądamy:

1) powołania międzynarodowej komisji technicznej - nie, jedynie polsko-rosyjskiej, celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności tragedii smoleńskiej;

2) zwrócenia Polsce oryginalnych czarnych skrzynek i wraku samolotu jako własności polskiej i bardzo ważnych dowodów w sprawie;

3) zwracamy się do Sejmu Rzeczpospolitej o powołanie specjalnej komisji śledczej celem dokładnego wyjaśnienia okoliczności i procedur zastosowanych w przygotowaniu tej wizyty;

4) przesłuchania przez Prokuraturę członków rządu z Premierem Donaldem Tuskiem na czele oraz przesłuchania Ministra Bogdana Klicha - Ministra Obrony Narodowej, Ministra Spraw Zagranicznych- Radosława Sikorskiego, Prezydenta - Bronisława Komorowskiego, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Tomasza Arabskiego, i innych wysokich urzędników państwowych odpowiedzialnych za przygotowanie wizyty Głowy Państwa i delegacji polskiej, a także Ewy Kopacz - Ministra Zdrowia na okoliczność przeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy;

5) Żądamy wystosowania przez rząd polski noty dyplomatycznej do rządu rosyjskiego domagającej się równorzędnego uczestnictwa organów polskich w prowadzonym śledztwie.

Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc do wszystkich Polaków, również obywateli innych krajów, tych dla których ważne są: uczciwość, moralność, prawda. Zwracamy się z prośbą o podpisywanie naszego apelu i wsparcie naszych wysiłków.

FORMULARZ POPARCIA STOWARZYSZENIA RODZIN KATYŃ 2010 O POWOŁANIE MIĘDZYNARODOWEJ KOMISJI CELEM WYJAŚNIENIA WSZYSTKICH OKOLICZNOŚCI TRAGEDII RZĄDOWEGO SAMOLOTU do pobrania ze strony Biuletynu Multimedialnego "Polska 2010"

Brak głosów

Komentarze

Czy nie można tego zaktualizować/trzy misiące?/,a jeśli nie to czemu dopiero teraz.Oczywiście popieram ideę.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#116213

Wiesz, ja na swoje szczęście nie należę do Rodzin Katyńskich. Podpisy są wciąż zbierane, wg ostatnich informacji było ich 400 tysięcy, a potrzeba milion.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#116374

CELEM WYJAŚNIENIA WSZYSTKICH OKOLICZNOŚCI TRAGEDII PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU

Pragnę zaznaczyć, że był to SAMOLOT RZĄDOWY!

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#116224

To samo wyjasnienie, co dla Zib1 - tak jest w oryginale, nie będe przecież poprawial tekstu Rodzin Katyńskich

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#116375

Razi w oczy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#116419

A co mi tam!

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#116539

Mial być druk do wypełnienia i nic takiego nie znalazłem pod wskazanym linkiem.
Moze faktycznie parę spraw przydałoby się poprawić i abdejtowac?

Vote up!
0
Vote down!
0
#116248

Specjalnie dla Ciebie zamieściłem screena ze strony :-)

Pardon - chcialem zamieścić. Nie umiem.
Na dole strony, o ktorej mowa, pod apelem jest link do pobrania.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#116377

słowa pouczają , przykłady przyciągają .

Vote up!
0
Vote down!
0

korab57

#116280

A konkretnie?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#116376

Dobrze,że przypominasz o Apelu.Dzięki :-)

Ja,moja rodzina i znajomi już złożyliśmy podpisy i wysłaliśmy na adres podany przez pana Melaka.

Jeśli ma być ich milion trzeba jednak przypominać o tym,że ciągle istnieje możliwość składania podpisów i namawiać znajomych,którzy jeszcze nie podpisali.

Strona,którą podajesz otwiera się bez problemu,bez problemu można klikając w "kliknij aby pobrać" na dole strony pobrać formularz.Przynajmniej u mnie wszystko działa tak jak powinno.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

Korsak

#116413

O to właśnie chodzi- żeby przypominać. Szacuję, że każdy taki przypominający apel to jakieś 10 podpisów. Czyli jeszcze 60 tysięcy przypomnień potrzeba.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#116538