Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika yuhma
Kraj

Multimedialny biuletyn dla seniorów i lemingów

Demonica & yuhma

 

Dzięki pomysłom i działaniom Demonicy oraz ognistej dyskusji, jaka się wczoraj przetoczyła, rzecz nabiera kształtu. Podaję do wiadomości i namysłu.

Działania firmuje Niezależna Inicjatywa Blogerów z portali niepoprawni.pl i blogmedia24.pl Dzięki takiej formule promujemy NP i BM, a nikt nie może się przyczepić do administracji...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika yuhma
Historia

– To się nie mogło zdarzyć! Najbardziej pomysłowy autor kryminałów czegoś takiego nie wymyślił! To jakiś absurd! – Tak mniej więcej można streścić strategię obrony. Faktycznie, rekonstrukcja wydarzeń przedstawiona na sali sądowej brzmiała jak scenariusz kiepskiego thrillera.

Od dłuższego czasu każda myśl o Smoleńsku wywoływała u mnie uczucie deja vu. Ale skąd? Przecież nigdy nie zdarzyła się...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika yuhma
Kultura

Trzej wieszczowie − tak zwykło się nazywać Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego. Ale termin ten od dawna umiera, odchodzi po cichu w niebyt jak staruszek, który nie ma już sił do życia. Można bez wielkiego ryzyka stwierdzić, że dzieje się tak, ponieważ od samego początku sformułowanie "trzej wieszczowie" było mocno nietrafne, naciągane i nieprawdziwe.

Jeśli tytuł wieszcz zrozumiemy dosłownie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika yuhma
Idee

Coś się ze mną stało. Umarł yuhma bloger, komentator, yuhma poeta. Umarły we mnie słowa. Straciły jakikolwiek sens. O tym, że nie jest to jednostkowy przypadek, świadczą podobne objawy u Romana Misiewicza, autora "Tym ze Smoleńska, co odeszli na drugi krąg".

Zbyt stary, by nosić broń i walczyć jak inni, wyznaczyłem sam sobie niezwykle ważną rolę kronikarza.

Napisałem w moim ostatnim tekście:

Tak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika yuhma
Kraj

Strasburg, siedziba Parlamentu Europejskiego, 5 lipca 2007
Odpowiedź posła EPP-ED Jerzego Buzka na przemówienie premiera Jarosława Kaczyńskiego inaugurujące polską prezydencję

Panie Przewodniczący, panie i panowie.

Jako Polak powinienem być dumny i szczęśliwy w takim dniu. Oto Polska po latach oddzielenia żelazną kurtyną od reszty kontynentu obejmuje prezydencję w zjednoczonej Europie. Pamiętam...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika yuhma
Idee

Kim jest antysemita? Czy tylko człowiek nawołujący do ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej zasługuje na to miano?

Najczęściej tak sądzą antysemici. „Co, ja antysemitą???”, oburzają się z krzykiem. „Przecież ja wcale nie chcę wysyłać żydów do gazu!”. To oczywiście rozumowanie z gruntu fałszywe. Nasi antysemici swoje emocje często tłumaczą żydowskim antypolonizmem. A żaden z nich przecież...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika yuhma
Historia

Film, o którym Filmoteka Polska twierdziła, że nie istnieje, by zaraz potem próbować położyć na nim łapę.

Projekcję filmu zawdzięczamy Basi Witkowskiej, która go wynalazła, zapłaciła za przeróbkę cyfrową i jeszcze musiała się chandryczyć z Filmoteką.
Wielkie podziękowanie, Basiu!

PS. Dopiero przed chwilą sprawdziłem, że Basia, nie czekając na mnie, też umieściła film na YT, a potem Deżawi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika yuhma
Świat

„Major Bauman ma przed sobą poważną perspektywę naukową. Zamiłowany jednak do służby, nie chce opuszczać szeregów wojska”.

 

 

Piotr Gontarczyk

"Zygmunt Bauman, urodzony w1925r. w Poznaniu, socjolog; do 1968r. na Uniwersytecie Warszawskim, usunięty z powodów politycznych” – można wyczytać na temat znanego filozofa w ”Nowej encyklopedii powszechnej PWN”. To cytat krótki, ale symptomatyczny. Bez...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika yuhma
Kraj

O liście pani minister Hall do Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński napisał do premiera Tuska list w sprawie nauczania historii w liceum. Napisał w nim:

Decyzja podjęta przez resort edukacji za Pana zgodą jest szkodliwa i nie ma podstaw merytorycznych. Pozostaje w sprzeczności ze zobowiązaniami konstytucyjnymi państwa i ustawowymi zadaniami systemu oświaty.
[…] oznacza ona w praktyce, że...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika yuhma
Kraj

Jak wszystkich, tak i mnie Euro 2012 zmusza do refleksji. Patrzę i sam się w sobie nie odnajduję...

Do niedawna byłem zagorzałym kibicem, by nie rzec kibolem. Chodziłem na mecze, oglądałem wszystko, co było w telewizji, ściskałem kciuki za naszych – nawet w tak egzotycznych sportach jak hokej na trawie, lub nudnych jak pływanie.
Gała, siatka, kosz, szczypiorniak, hokej, lekkoatletyka, pięciobój...

0
Brak głosów

Strony