Po akcji usuwania krzyży − w Chinach, religię wyrzuca się również ze szpitali

Obrazek użytkownika RAM
Idee

Po akcji usuwania krzyży − w Chinach, religię wyrzuca się również ze szpitali

Dopo le croci, il Zhejiang bandisce la religione dagli ospedali

http://www.asianews.it/notizie-it/Dopo-le-croci,-il-Zhejiang-bandisce-la-religione-dagli-ospedali-38343.html

 

Władze prowincji wschodniej od ponad 2 lat prowadzą kampanię przeciwko symbolom i obecności chrześcijańskiej. Ostatnie ich zarządzenie dotyczy miejsc świadczenia opieki zdrowotnej, w których od 19 sierpnia 2016 "zabrania się jakichkolwiek form działalności religijnej".

Nie jest dozwolone modlenie się, mówienie kazań i składanie wizyt chorym przez księży katolickich lub pastorów protestanckich.

 

http://www.asianews.it/             19 sierpień 2016    tłum. RAM

 

 

Wenzhou (Asia News) – Po krzyżach i kościołach, chińskie władze komunistyczne wschodniej prowincji Zhejiang zabrały się za opiekę duszpasterską chorych. W wydanym zarządzeniu informuje się, że z dniem 19 sierpnia 2016 "zabroniona jest jakakolwiek forma działalności religijnej" w szpitalach państwowych − które praktycznie rzecz biorąc – są wyłącznymi instytucjami opieki zdrowotnej w Chinach.

W Central Hospital, w mieście Wenzhou – nazywanym ongiś − ze względu na bardzo dużą koncentrację chrześcijan – "Chińską Jerozolimą", przy wejściu, umieszczono ogłoszenie. Ponadto, zobowiązano personel pielęgniarski i innych pracowników szpitala do wyjaśniania treści zarządzenia pacjentom i odwiedzającym ich. Central Hospital został założony i jest od lat prowadzony przez jedno z wyznań protestanckich. (…)

Wladze prowincji Zhejiang i tym razem przodują w represjach wolności religijnej. Kampania przeciwko krzyżom i kościołom rozpoczęła się od początku roku 2014, tj. od kiedy Xia Baolong, sekretarz lokalny partii chińskiej, zauważył, że patrząc na skyline miasta Wenzhou – widać było "za dużo krzyży".

 

Wenzhou, chrześcijanie rzucają wyzwanie rządowi by uniemożliwić zburzenie kościoła

Wenzhou, cristiani sfidano il governo per impedire la demolizione della loro chiesa

http://www.asianews.it/notizie-it/Wenzhou,-cristiani-sfidano-il-governo-per-impedire-la-demolizione-della-loro-chiesa-30762.html

 

Według opinii wiernych, prawdziwym celem kampanii jest zredukowanie wpływów wspólnot chrześcijańskich − tak uficjalnych, jak i podziemnych − na społeczeństwo chińskie, w którym obserwuje się zawrotny wzrost nawróceń na chrześcijaństwo.

 

Wzrastająca ilość protestantów w Chinach frustruje urzędnika ds. religii Wang Zuoana

Crescono i protestanti in Cina: le frustrazioni di Wang Zuoan

http://www.asianews.it/notizie-it/Crescono-i-protestanti-in-Cina:-le-frustrazioni-di-Wang-Zuoan-31837.html

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)