Nowe elity Targalskiego , czyli kwadratura koła

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Józef Darski „ Jak wymienić zdeprawowane elity”...”Twierdzenie, że w Polsce władzę sprawują postsowieckie elity i należy je zastąpić nowymi jest powszechnie zrozumiałe i akceptowane. Nie wypracowano jednak metody jak do tego doprowadzić i jednocześnie zapobiec by nowe elity nie były jeszcze bardziej zdemoralizowane i bardziej antypolskie od sowieckiej hołoty. Potrzebne są więc dwa mechanizmy: selekcji nowych elit i zastępowania pozostawionych nam elit politycznych. „...”Selekcja elity”Jak więc uruchomić mechanizm pozytywnej selekcji elit politycznych, aspirujących do zastąpienia sowieckiej hołoty i kto może tego dokonać?
Partia polityczna, po wygranych wyborach, może przegłosować prawa, które będą ułatwiały pozytywną selekcję, ale nie może ona dokonać wymiany kadr bez użycia przemocy. Ta zaś rodzi patologie. Politycy, zwłaszcza aparat partyjny, z natury rzeczy uwikłani są w kompromisy, układy, muszą często akceptować zdemoralizowanych lub niezdolnych do działania funkcjonariuszy, „bo nasz”, „bo dzięki temu coś uzyskamy”, „zwiększymy wpływy w powiecie lub instytucji”, no i poza tym tak wdzięcznie klęczy na wycieraczce i merda ogonkiem przed kim trzeba.”..”Takiej pozytywnej selekcji mogą dokonać tylko obywatele, w których interesie leży nie zajmowanie stanowisk politycznych i życie z polityki, ale uczciwe funkcjonowanie państwa, bo tylko wtedy sami będą mogli normalnie pracować w swoich zwodach na utrzymanie rodzin,  robić kariery, rozwijać się. 
Odejście partii złodziei i zdrajców i zastąpienie jej przez partię opowiadającą się za zmianami, może jedynie złagodzić objawy, ale nie zmieni istoty systemu selekcji nowych elit, gdyż każda grupa zawodowych polityków podlega prawom aparatu i rynku politycznego, w którym obecnie demoralizacja i klientelizm stały się powszechne.
Trzeba zmienić mechanizm selekcji elit na ludzi, którzy swój interes widzieliby w interesie Polski. Działam nie dlatego, że chcę jak najszybciej ukraść ile się da, pluć na Polskę i szerzyć deprawację, bo dostanę stanowisko lub kasę od wrogów naszego kraju i tożsamości, tylko działam, gdyż chcę stworzyć takie warunki, w których ja będę mógł normalnie funkcjonować. A zatem funkcje kontrolne muszą należeć do obywateli nie polityków.
Obywatel, który chce normalnie funkcjonować jest zainteresowany w tym by państwo było uczciwe i na to normalne funkcjonowanie mu pozwalało. To on musi więc kontrolować władzę i stwarzać warunki, w których ta władza będzie rywalizowała o jego głos nie pod hasłem ja ukradnę więcej i pozwolę więcej ukraść moim ludziom, zatrudnię więcej pociotków, ale będę działał w interesie obywateli i sprawię, że to obywatelom będzie się lepiej żyło i pracowało.”..”Z drugiej strony, jeśli Stowarzyszeniu RKW uda się połączyć ludzi o różnych, nawet przeciwstawnych poglądach politycznych, których łączy jednak dążenie do zbudowania instytucji demokratycznych niepodległego państwa polskiego i obrony jego interesów, unikniemy niebezpieczeństwa preferowania jakiejś opcji ideologicznej. „..]]>(źródło )]]>
---------
Ważne

drugiej strony, jeśli Stowarzyszeniu RKW uda się połączyć ludzi o różnych, nawet przeciwstawnych poglądach politycznych, których łączy jednak dążenie do zbudowania instytucji demokratycznych niepodległego państwa polskiego i obrony jego interesów, unikniemy niebezpieczeństwa preferowania jakiejś opcji ideologicznej. „.

--------
Mój komentarz

Należy doceni fakt ,że pan Targalski poruszył problem elit w Polsce i ich tworzenia .

Przedstawię kilka luźnych uwag . Prawdziwe elity to te które które efektywnie kontrolują gospodarkę , rząd i parlament . Elity te są suwerenne i nie podlegają władzy innych ośrodków politycznych, czy gospodarczych .Na świecie mamy kilka takich elit, kilka suwerennych ośrodków władzy .

Amerykańsko angielski rody lichwiarskie do których należą Rotschildowie i rody oligarchów przemysłowych typu Rockeffelerowie . To oni kontrolują USA, Wielka Brytanie, Amerykę Południową, do niedawna Afrykę .Rody oligarchów niemieckich , typu Siemensowei, Porsche'owie, Tyssen itd. Oligarchowie niemieccy w porozumieniu z lichwiarsko oligarchicznym ośrodkiem anglo amerykańskim kontrolują cała Europe. Następnym suwerennym ośrodkiem jest warstwa oligarchów bankowo przemysłowych japońskich , rosyjskich, południowokoreańskich oraz indyjskich. Do elit można dostać się tylko przez urodzenie. Członkowie elit są całkowicie niezależni finansowo . Elity są powiązane więzami krwi i majątku. Prowadza politykę obliczoną na dziesięciolecia . Wszędzie tam rządy , parlamenty, partie to atrapy. Jedynie Chiny wypracowały inna elitę. Oligarchię urzędniczą , które nie dopuszcza do powstania w Chinach suwerennej warstwy oligarchów finansowo – przemysłowych . Ciekawym rozwiązaniem jest Iran. Zobaczymy jak ten model będzie działał po zniesieniu embarga , które deformowało możliwości gospodarcze tego systemu.

Oprócz tego mamy do czynienia z elitami narodowymi ,które dopóki nie zamierzają pokusić się o realną władzę polityczną są elitami tolerowanymi .

Wróćmy do Polski. I do próby obalenia systemu kolonialnego. Jesteśmy nowoczesną kolonią i nie posiadamy ani suwerennej warstwy oligarchów jak w Japonii , czy w Niemczech , ani innego suwerennego ośrodka władzy politycznej jak w Chinach .Jedyną prawdziwą elitą narodową w Polsce są hierarchowie kościoła katolickiego.

Aby elity narodowe mogły wybić się na suwerenność muszą stać się hermetyczne , homogeniczne , niemożliwe do infiltracji i przejęcia kontroli nad nimi przez ośrodki zewnętrzne.

Paradoksalnie to Ruch Narodowy jest najbliższy zbudowania suwerennego ośrodka elity narodowej . Który kiedyś być może przejmie władzę polityczną w Polsce i w sojuszu z Kościołem obali ustrój socjalizmu lichwiarskiego.

Po pierwsze elita Ruchu Narodowego to praktycznie wyłącznie katolicy , osoby żyjące w chrześcijańskich rodzinach , wyznający katolicyzm. Polacy. Niemożliwa jest infiltracji tego środowiska przez osoby o poglądach lewackich , ateistów , członków homolobby , czy wątpliwych moralnie rozwodników, ani przez osoby o poglądach kosmopolitycznych .

Bo musimy jeszcze odróżnić elity kompradorskie, czyli takie, które bardziej są związane z zagranicznymi ośrodkami władzy niż społeczeństwem , tym elitom im wystarczą korzyści materialne oraz elitami narodowymi, które cecha jest to że chcą przejąć realną władze, przejąć kontrolę nad krajem oraz pozbyć się wszystkich obcych wpływów .

Problem ideologi, religii jako fundamentu ,na bazie którego może powstać zintegrowana elita dostrzegł również Kaczyński , który podkreśla rolę katolicyzmu ,a na prezydenta Polski wybrał katolika Dudę ,a nie rozwodnika Czarneckiego.

Targalski słusznie nie ma zaufania do elit PiS , uważa że bez kontroli się zdegenerują. Nie ma racji, kiedy myśli że możliwa jest budowę elit różnicowanych ideologicznie.

Elity muszą być niezależne materialnie, więc kto wie ,czy aby je nie stworzyć nie należałoby zwiększyć radykalnie na przykład 10 krotnie dotacje na partie a do tego wszystkim posłom ,którzy byli w Sejmie przynajmniej dwie kadencje nie przyznać dożywotnio po 10 , czy 20 tysięcy złotych miesięcznie. Bo z zadłużonych dziadów z jakim mamy do czynienia w Sejmie , skomlących o posady i dotacje do różnego rodzaju Kulczyków żadnych elit nie stworzymy . 

video Generalnie - system podatkowy na całym świecie jest zły! - prof. Robert Gwiazdowski
video Elegie po śmierci "doktora Jana", a Jurek Owsiak bawi się "w służbie bezpieczeństwa" - Michalkiewicz
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka ]]>Marek ]]>]]>Mojsiewic z]]> ]]>Twitt]]>er 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
]]>„ ]]>]]>Dobre złego początki „ ]]>]]>Na końcu którego będzie o bogini]]>]]>Kali]]>]]>„ ]]>]]>]]>]]>Nie]]>]]>należy]]>]]>nerwosolu pić na oko ]]>]]>„ ]]>]]>O rzeźbie Niosącego Światło ]]>]]>]]>]]>Impreza ]]>]]>]]>]]>Starskiego „ ]]>]]>]]>]]>Tych filmów już się oglądać nie da „ ]]>7.]]> „ ]]>]]>Mutant „ ]]>]]>„ ]]>]]>Anne Vanderbilt „]]> ]]>„ ]]>]]>Fenotyp rozszerzony.amborghini„]]> 10. ]]>„ ]]>]]>Spisek w służbach specjalnych „11.]]> ]]>Marzenia ]]>]]>ministra o]]>]]>łapówkach „]]> 12. ]]>„ ]]>]]>Niemierz i kontakt z cybernetyką „]]> 
 ]]>13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „]]>
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . ]]>Facebook „ Klechda Krakowska]]>
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (4 głosy)