Skandaliczne słowa Kukiza o żołnierzach wyklętych

Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

Apel do posłów klubu KUKIZ’15

Stanowczo protestujemy przeciw hipokryzji Kukiza!

Kilka dni temu Paweł Kukiz obok zdjęcia INKI zamieścił na FB tekst sugerujący porównywalną odpowiedzialność za czynione zło komunistycznych oprawców oraz żołnierzy wyklętych. Nieco wcześniej zaś opublikował słowa, po przeczytaniu których można było odnieść wrażenie, iż - mimo pewnych zastrzeżeń - usiłuje porównać żołnierzy wyklętych z UPA.

Oczywiście rzeczą jak najbardziej zrozumiałą są różne oceny pojedynczych działań konkretnych ludzi, lecz niedopuszczalnym jest czynienie uogólnień, z których miałaby rzekomo wynikać porównywalna wina oprawców i ich ofiar. Naszym zdaniem haniebne słowa Kukiza zasługują na wyjątkowe potępienie zarówno ze względów czysto historycznych jak i moralnych, tym bardziej, iż w kampanii wyborczej usiłował on prezentować się jako wielki polski patriota. W tym miejscu warto przypomnieć, iż Kukizowe zrównanie bohaterów polskich z UPA czy też oczekiwanie jakiejś kompromisowej oceny historycznej prześladowców komunistycznych i żołnierzy wyklętych nie jest pierwszym haniebnym działaniem tego „politycznego muzyka”.

Swego czasu w Telewizji REPUBLIKA przyznał, iż osobą, z informacji i porad której korzysta, jest były oficer komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Jednym z kandydatów do Sejmu z listy KUKIZ’15 był zaś człowiek, o którym Kukiz musiał wiedzieć, że był „współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa”, gdyż sam się do tego przyznał w swoim oświadczeniu lustracyjnym we wcześniejszych wyborach samorządowych. Kukiz wie także i akceptuje, iż Dyrektor biura jego klubu parlamentarnego był w przeszłości skazany za wielokrotne kradzieże i oszustwa.

Naszym zdaniem Paweł Kukiz skompromitował się na tyle jako parlamentarzysta i Polak, iż posłowie, którzy jeszcze pozostają w jego klubie powinni z niego wystąpić tak jak to zrobiła w ciągu roku ok. jedna czwarta jego pierwotnego składu.

Rada Koordynacyjna stowarzyszenia OBURZENI

]]>www.oburzeni.pl]]>

antypartia@oburzeni.info

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (13 głosów)

Komentarze

Sam Kukiz zatacza sie od ściany do ściany w swej polityce, ale to efekt braku elementarnej wiedzy...natomiast w jego klubie jest sporo wartościowych osób...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1534353

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1534358

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika spider został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... dl równwg prznlzwć przszłść &qt;wrtść&qt; psłów PS.

Vote up!
0
Vote down!
-6

spider

#1534357

Kukiz w koszulce z "bandytami" 

Na ale to było przed wyborami

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1534528

Wypowiedział się tak aby przypodobac się niemałej grupie koniunkturalnych oportunistów. Niestety powiedział to co myśli wielu ludzi niezdolnych do pokornej samooceny , których bohaterstwo i niezłomność nieznośnie drażni. 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1534696