Lubelski Sejmik Antysystemowy

Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

8 kwietnia 2016 8 kwietnia w siedzibie stowarzyszenia Feniks w Lublinie miało miejsce zebranie osób, które postanowiły stworzyć alternatywę wyborczą zarówno w najbliższych wyborach do sejmików wojewódzkich jak i do Sejmu. Spotkanie można by nazwać Lubelskim Sejmikiem Antysystemowym, jako że jest wynikiem obrad wcześniejszego Ogólnopolskiego Sejmiku Antysystemowego.

Relacja filmowa z Sejmiku tutaj:

]]>https://www.youtube.com/watch?v=kC-3JuEKUB8]]>

W następnych tygodniach podobne wojewódzkie sejmiki odbędą się w pozostałych 15 województwach. W Lublinie spotkali się przedstawiciele różnych środowisk ze wszystkich regionów województwa lubelskiego.

Wybrano trzech koordynatorów wojewódzkich: Grzegorza Lipkę, Sławomira Węgrzyna i Grzegorza Szweda, którzy będą koordynować prace zmierzające do stworzenia pełnych list wyborczych we wszystkich pięciu okręgach wyborczych na terenie województwa lubelskiego. Działają już także koordynatorzy okręgowi w tychże pięciu okręgach.

Zebrani byli zgodni co do tego, by zamiast rozbudowanego, niejasnego programu wyborczego eksponować najważniejsze postulaty, np. wprowadzenie możliwości odwoływania przez wyborców posła w czasie kadencji w drodze referendum, całkowite zniesienie immunitetu dla parlamentarzystów, ograniczenie posłowania do dwóch albo nawet tylko do jednej kadencji, zakaz sprawowania funkcji ministra przez posła czy senatora, likwidacja finansowania partii politycznych z naszych podatków, wprowadzenie obowiązku składania przez kandydatów do Sejmu przyrzeczenia publicznego (wg art. 919 kc), zmiana ordynacji wyborczej na JOW, a nie jak teraz chce Kukiz – na ordynacje mieszaną, uczynienie z referendum faktycznego narzędzia wpływu obywateli na ważne decyzje, gruntowana reforma wymiaru niesprawiedliwości, zakaz sprawowania funkcji publicznych (opłacanych z kieszeni podatników) przez przestępców, zwłaszcza przez złodziei i oszustów, także i wówczas, gdy wyrok uległ tzw. zatarciu (patrz np.:]]>http://pitaswachowski.salon24.pl/686814,dariusz-pitas-wczoraj-kryminalis...]]> ).

Po fatalnych doświadczeniach znacznej części zebranych w centralistycznym ruchu Kukiza, wszyscy byli zdania, iż listy wyborcze (w tym kolejność kandydatów) powinny być konstruowane wyłącznie przez okręgi wyborcze, a nie wodza partyjnego. Preferowanym sposobem wyłaniania kandydatów powinny być uczciwe, przejrzyste prawybory.

Jeśli chodzi o samorząd, uczestnicy Lubelskiego Sejmiku Antysystemowego są zdania, iż w Polsce nie powinna działać podwójna administracja wojewódzka (marszałek i wojewoda, urząd marszałkowski i urząd wojewódzki), radni nie powinni móc zarabiać, korzystając z mienia komunalnego w żadnej postaci (funkcjonujące teraz zakazy można łatwo obejść), w urzędach gminnych, miejskich, starostwach nie powinni pracować najbliżsi krewni radnych.

Antysystemowcy z całej Polski spotykają się od 30 kwietnia do 3 maja w Rowach koło Ustki (zgłoszenia: tel. 601 255 849, mail: antypartia@oburzeni.info), a we wrześniu planują zorganizować ogólnopolski zjazd w Warszawie z udziałem 3 tysięcy swych działaczy.

Więcej informacji na : ]]>www.oburzeni.pl]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (6 głosów)

Komentarze

Ruch Kukiza - Pitasia stracił aż jedną trzecią poparcia. Gdy jeszcze niedawno miał 12%, to we wczorajszym sondażu dostał zaledwie 8% ! To chyba wynika z kilku powodów: 1. Kukiz zdradził wyborców - gdyż zapomniał dzięki czemu wszedł do Sejmu - nic już nie mówi o JOWach - tylko popiera fatalna ordynację mieszaną 2. Zatrudnił jako szefa biura klubu parlamentarnego Dariusza Pitasia - skazanego za kradzieże i oszustwa i mówi , że to jest OK, bo wyroki Pitasia uległy zatarciu! 3. Przed kamerą sam Kukiz nie jest w stanie skonstruować poprawnie dwóch zdań w języku polskim, a inni, których wystawia do mediów sa bardzo słabi merytotycznie na tle posłów z innych uhrupowań. 4. Dwie trzecie Kukizowców - Pitasiowców nie poprała ustawy Rodzina 500 plus, która została pozytywnie przyjęta przez Polaków. 5. Oburzeni rosną w siłę i mówią prawdę o tym, co działo się w ruchu Kukiza - Pitasia w czasie kampanii wyborczej.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1510932