KOLABORANT

Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Świat

 

 

 

Obok mapa zasięgu języków indoeuropejskich.

 

 

Kolorem pomarańczowym zaznaczono kraje, w których język indoeuropejski stanowi język ojczysty dla lwiej części ludności. Jeżeli odjąć grupę języków indo-irańskich, oraz na wszelki wypadek języki wschodnio-słowiańskie, pozostaje wciąż 2 mld osób związanych z cywilizacją europejską, których języki ojczyste w mniejszym lub większym stopniu bazują na łacinie. Te 2 miliardy w identyczny sposób rozumieją znaczenie słowa kolaborant.

 O ile znaczenie słowa szmalcownik jest jednoznacznie pejoratywne, ogranicza się do jednego tylko kontekstu i występowało jedynie w polskiej gwarze złodziejskiej, znaczenie słowa kolaborant jest nieporównywalnie szersze, występuje w bardzo różnych kontekstach, niekoniecznie posiadając pejoratywną konotację.

 Szmalcownik to kryminalista, osoba podła, działająca najczęściej z niskich pobudek, ale co najważniejsze, osoba utrzymująca podczas II wojny światowej bezpośredni kontakt z przedstawicielem niemieckiego okupanta. Przykładem szmalcownika na Węgrzech był George Soros.

 Kolaborant w tym kontekście, musi być rozumiany jako ktoś znacznie groźniejszy, gdyż działający w zorganizowanej grupie przestępczej, pośredniczącej pomiędzy nim a okupantem. Dla przykładu taką zorganizowaną grupą przestępczą były Żagiew, Armia Ludowa, Polska Partia Robotnicza, Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, Urząd Bezpieczeństwa, Służba Bezpieczeństwa, czy Ludowe Wojsko Polskie. Kto przynależał do którejś z nich, był typowym kolaborantem.

 


]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_]]>(organizacja)

 

 


]]>https://en.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew]]>

 

 


]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Francja_Vichy]]>

 

 

 W OKRESIE ZAGŁADY ŻYDÓW PRZEZ NIEMCÓW, NIE ISTNIELI POLACY - KOLABORANCI, GDYŻ NIE ISTNIAŁA ŻADNA ZORGANIZOWANA POLSKA GRUPA PRZESTĘPCZA, KTÓRA KOLABOROWAŁA Z NIEMIECKIM OKUPANTEM.

 


Słowo "kolaboranci", którego użył pozornie życzliwie w ostatnim czasie p.o. ministra spraw zagranicznych BRD – Sigmar Gabriel, jest zatem skandalicznym oszczerstwem, brutalnym atakiem na nasz kraj.

 


Oczekuję od nowego rządu BRD sprostowania oszczerstwa.

 

 

PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (11 głosów)

Komentarze

Gdzie mógłbym ujrzeć wspomnianą mapę krajów, w których żyje 2 mld. ludzi, bo pod linkiem tak samo tylko Francja, a tam tylu ich jeszcze nie najechało..?

Vote up!
4
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1560139

http://www.radiownet.pl/publikacje/kolaborant

Vote up!
6
Vote down!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1560146

Niestety nie

Vote up!
3
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1560163

Post niedostępny

Vote up!
1
Vote down!
0
#1560290

Drogi autorze !

Jestem zwolennikiem słowa pisanego, zdecydowanym przeciwnikiem odsyłania do filmików, nagrań do odsłuchania.

Edytor stosowany na tym portalu, pozwala na podgląd wykonanej pracy. Należy go stosować podczas wpisywania i adjustacji wpisu. Warto krytycznie, okiem czytelnika zlustrować wykonaną pracę.

Ja też chciałbym umieszczać więcej ilustracji. Umieszczać ! - a  nie adresować. Niestety.

Rada : zanim naciśniesz przycisk PUBLIKUJ użyj kilkakrotnie przycisku umieszczonego obok PODGLĄD.

I na koniec : te wielkie krzyczące litery są niepotrzebne.

Życzę sukcesów !

Vote up!
8
Vote down!
0

#1560150

Dziękuję

Vote up!
3
Vote down!
0
#1560293

w sumie nie ma to znaczenia, bo tekst, a raczej jego przesłanie jest słuszne i zgodne z prawda.

Ja również uważam, że te wszystkie kłamliwe oskarżenia, obelgi, potwarze, zapoczątkowane przez żydostwo, a kontynuowane przez amerykańców, angoli, ukraińców, ruskich, a w tym przepadku przez niemczyska wymagają przeprosin ze strony ww. nacji, więc tak, nowy niemiecki rząd także powinien nas przeprosić! jeśli jesteśmy tak ważni dla nich, (druga z kolei wizyta to Polska), to powinni odnosić się do nas z szacunkiem - a zdecydowanie tak nie postępują!

Tak, niemczyska powinni pamiętać, że jesteśmy dla nich fantastycznym i bardzo chłonnym rynkiem zbytu i to dla towarów drugiej kategorii, bo jak udowodniono większość produktów sprzedawanych przez Niemców w Polsce ma gorszą jakość niż ich odpowiedniki sprzedawane na zachodzie! Wszystko to powinno się zmienić na lepsze - jeśli jesteśmy dla nich ważni, to niech to okażą politycznie i gospodarczo!

Jeśli nie "to wypad" z Polski, już firmy z innych państw czekają w kolejce, aby zająć miejsce Niemców na polskim rynku, a ich towary są porównywalnej jakości, jeśli nie lepsze niż niemieckie!!! Nie chcemy niemieckiej tandety i niemieckiej nachalnej retoryki - tego już dość, to się nam już znudziło!

Więc tak, oczekujemy przeprosin i odnoszenia się do nas z szacunkiem!!!

Vote up!
12
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1560154

niemieckiej obłudy i razi nas ich prymitywizm już choćby sam w sobie. Niemcy są obecnie narodem lemingów , dewiatów wszelkiej maści i zaufanych w sobie kretynów , słowem prawie jak u nas... rząd i PAD rozmontowywują nasze Państwo i to na naszych oczach.

Konkludując więc można powiedzieć, że Niemcy są durni z definicji, a my pod młotkiem reżimu i sporej części własnej bezmyślności i frywoli. 

Vote up!
7
Vote down!
-1

chris

#1560156

bo jest to jedno z wielu zagrożeń i rzeczywiście bardzo niebezpieczne dla Polski!

Wiadomo, że pazerne żydostwo, rozochocone własną międzynarodową hucpą nie odstąpi tak łatwo od nienależnych roszczeń finansowych zgłaszanych wobec Polaków - tak Polaków, którzy uratowali ponad 100.000 Żydów z łap Niemieckich nazistów, w czasie II wojny światowej!

Żydostwo łatwo nie ustąpi, bo wspierane jest usilnie przez USrael i Angolię, dawnych, nikczemnych jałtańskich zdrajców Polski, którzy bez wahania oddali nas w rusko-żydowskie ręce oprawców stalinowskich! No właśnie wsparcie dla haniebnych i kłamliwych zachowań żydostwa przychodzi ze strony tych zdrajców, których teraz nazywamy sojusznikami??? Państw, którym po takiej haniebnej zdradzie nie powinniśmy ufać, a jednak znowu im ufamy? Jeśli już sytuacja nas zmusza do takich ostatecznych i wątpliwych "mariages", to przynajmniej nasi rządzący powinni zadbać o jak najsilniejsze gwarancje i najbardziej korzystną współpracę!!! Czy tak właśnie jest ???

Trzeba dopilnować, aby i reszta majątku Polaków "nie wsiąkła nagle" - nie poszła w haniebne złodziejskie łapy różnej maści polityków, komuszych, TKM'u, pracowników różnych służb specjalnych i nibypolskiego biznesu, których majątki w sposób cudowny nagle wzrosły "od zera do milionera". Chwalą się i obnoszą ze swoim nuworyszowskim bogactwem, garnitury na nich zagraniczne, prosto od Armaniego, zegarki złote na rekach, ale "słoma za nimi ciągnie się kilometrami", a ich gęby fałszywe i nikczemne ukrywają nie mniej czarne sumienia i ręce brudne od złych czynów, często splamione krwią bratnią (działalność seryjnego samobójcy, katastrofa smoleńska itd.).

Vote up!
3
Vote down!
0
#1560287

Polecam również najnowszą wersję:

niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/revise-yalta

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1564050

Polecam również:

niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/s-447

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1564051