Niepoprawne RadioPL - audycja 292. Włącz jeśli jeszcze nie zdążyłeś!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 292 - SZCZEGÓŁY

"A wers z „Wiśniowego sadu”: „a sny próżne ulecą hen za Horyń za Słucz” – to już poetycka ekstraklasa". (Sz. Bukowski "Zapomniane źródło" GN o poezji Wojciecha Wencla )

19:02 Wiersz:Wojciech Wencel – Wiśniowy sad

Wspaniała mowa organizatora marszu przeciw ACTA w Łodzi. Żadne komercyjne media nie były zainteresowane nagraniem tych jakże ważnych słów.

19:06 Przemówienie:Adam Małecki – jeden z organizatorów – Marsz przeciw ACTA – Łódź 03.02.2012

O grzechu pierworodnym odbijania Rzeczpospolitej z rąk komunistów. Kilka słów prawdy o onych Polakach (SB-kach, agentach, przekupnych kuglarzach) - choć nie chcemy ich nazywać zdrajcami. W tle myśli Sun Zi.

19:14 Blog:JWP (czyta MarkD) – Stringi generała Kiszczaka

Każdego dnia ktoś ginie, umiera, rozgrywa się tragedia. Dlaczego akurat nieszczęście Madzi tak fascynuje dziennikarzy?

19:33 Blog:Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny – Dwie narracje

Mógł Kaligula mianować senatorem Incitatusa, to nasz Admin Trzeciej RP może mianować ministrem sportu panią Joasię.

19:53 Blog:Gadający Grzyb – Incitatus na miarę czasów i możliwości

Wydawało się, że ten Naród już przeszedł wszystko. Mieliśmy germanizację, mieliśmy rusyfikację, ale nie było jeszcze idiotyzacji – czyli systemowego ogłupienia społeczeństwa.

20:01 Blog:Kapitan Nemo ,Andrzej.A, (czyta:JaWa)) – Systemowa idiotyzacja polskiego Narodu…/Ostatni rocznik

Trzeba zauważyć, że obecnie prawa autorskie zaczynają coraz bardziej służyć kneblowaniu kultury i wolności słowa.O mechanizmach współczesnej polityki.

20:10 Blog:Wiktorinoc (czyta IgorC) – Czy Rzeczy Wspólne są lewackie?

List napisany między 70 a 130 roku. Rodzaj katechezy o bardzo osobistym charakterze. Autor wykazał się doskonałą znajomością Starego testamentu. Posłuchajmy szczegółów dotyczących tego dokumentu oraz pierwszego z 3 wybranych fragmentów.

20:22 Patrystyka:ks.prof.Arturo Katolo – List pseudo Barnaby – wprowadzenie

--------------------------------

20:24 Patrystyka:ks.prof.Arturo Katolo – List pseudo Barnaby – fr.1

Jam saheb Digvijaysinhji (wym. dźam saheb Digwidźajsinhdźi) znany w Polsce dzięki hojnej pomocy udzielonej dzieciom polskim w okresie II wojny światowej, zostanie pośmiertnie odznaczony przez polskiego prezydenta.

20:35 Reportaż:Agnieszka Piwar (KSD) – Tułacze dzieci

"Przyczyn braku pieniędzy rządzące naszym nieszczęśliwym krajem bezpieczniackie watahy nie chcą zlikwidować, bo przy pomocy tego mechanizmu doją Rzeczpospolitą - ale chcą poprawić rentowność okupowanego społeczeństwa poprzez z jednej strony usuwanie osobników starszych i chorych, a z drugiej - poprzez zmuszanie pozostałych do pracy do upadłego, a nawet - wyzbywania się dorobku całego życia".

21:45 Felieton RM:Stanisław Michalkiewicz – Dalsze poprawianie rentowności

W dniu 3 lutego 2012 w Saint Paul University w Ottawie zespół ekspertów przedstawił wnioski ze śledztwa w sprawie katastrofy polskiego samolotu rządowego. Była przeznaczona dla naukowców i mediów anglojęzycznych. Trzy wywiady, w których padają informacje przybliżające prawdziwą przyczynę katastrofy oraz szanse na powołanie komisji międzynarodowej. Z uczestnikami konferencji po prezentacji "Pytania bez odpowiedzi"rozmawia korespondent Radia Maryja.

21:53 Konferencja:Antoni Macierewicz – Ottawa ws. katastrofy smoleńskiej

--------------------------------

22:07 Konferencja:Maria Szonert-Binienda – Ottawa ws. katastrofy smoleńskiej

--------------------------------

22:17 Konferencja:Kazimierz Nowaczyk – Ottawa ws. katastrofy smoleńskiej

Z Kreatorem przez Świat - w audycji jest tylko szkic co ciekawego czeka nas w różnych miejscach Europy, ale jak inaczej streścić wizytę Kreatora w czternastu krajach? Kratery po meteorytach i najwyższy kościół w Estonii, Flamandowie nielubiący Walonów, Włoscy sklepikarze i mówiący po polsku przechodnie. Co więcej - czeskie piwo i sklepienia katedr, ukraińskie pomniki Bandery, litewska zupa i łotewska ryba - to wszystko w ciągu zaledwie godziny!

22:24 Konserwa:Jabollissimus&Kreator – Konserwa turystyczna: rajdy Kreatora

Cele „spokojnej rewolucji”. Rozpoczynamy słuchanie rozdziału 20. Druga Operacja Dezinformacyjna: „ewolucja” reżimu sowieckiego.Część II: ruch „dysydencki” - odc. 67

23:47 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna

Na wiosnę 1971 władze policyjne hiszpańskie aresztują w Pampelunie 27 komunistycznych spiskowców w tym jednego księdza i dwóch absolwentów seminarium. Komunizm w myślach hiszpańskich kleryków i opór wiernych.

24:05 Czytanka:czyta MarkD – Kościół hiszpański przeprasza – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” – Józef Mackiewicz

Przyczyny niechęci do idei nacjonalizmu i próba opisania relacji między nacjonalizmem a liberalizmem oraz roli obu kierunków światopoglądowych w życiu organizmu państwowego.

24:15 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) – Myśli nowoczesnego Polaka – odc.20

Rozmowa po projekcji filmu z uczestnikami pokazu, między innymi, o sytuacji księży w PRl, współpracy z bezpieką i konsekwencjach twierdzenia: Wszyscy wtedy współpracowali. W dyskusji bierze udział również polski ksiądz.

24:29 Spotkanie:Grzegorz Braun – Pokaz Towarzysz Generał idzie na wojnę – Dublin 24.01.2012 cz.2. Niepoprawne Radio PL oraz KGP Dublin

«Nie wolno więc wiernym uważać, że Kościół Chrystusowy jest zbiorem /.../Kościołów i Wspólnot eklezjalnych.Nie mogą też mniemać, że Kościół Chrystusowy nie istnieje już dziś w żadnym miejscu i dlatego winien być jedynie przedmiotem poszukiwań prowadzonych przez wszystkie Kościoły i wspólnoty» - IV. Jedyność i jedność Kościoła. Odc. 7

1:36 Dokument:czyta Katarzyna – Deklaracja Dominus Iesus

O tym dlaczego uważam że nie warto zabierać ze sklepu paragonu, istnienie szarej strefy uważam za konieczność i nie uważam tego tego za brak praworządności.
Blog: Marcusso "Kto tu z kogo robi jelenia?"

1:49 Blog:Marcusso – Kto tu z kogo robi jelenia?

Gaz łupkowy zagraża Moskowi. Gazprom ma się czego obawiać, bo dług rośnie.

2:05 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz.18

Nie zapomnij o Kresach” to kolejna książka ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego poświęcona tragedii Kresów, w tym ofiarom narodowości ormiańskiej. Jest to, między zbiór felietonów z Gazety Polskiej.Książka "Ludzie dobrzy jak chleb". zawiera wspomnienia o nieżyjących już kilkudziesięciu osobach, które Autor znał osobiście. Jedno ze spotkań promocyjnych zorganizował Klub Gazety Polskiej w Berlinie. Całkowity dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na Fundację im. Brata Alberta, która prowadzi w Polsce 30 domów dla osób niepełnosprawnych. Posłuchajmy drugiej części relacji ze spotkania. Pierwszą nadaliśmy w niedzielę w audycji 291.

2:21 Spotkanie:ks.Isakiewicz Zaleski – „Nie zapomnij o Kresach” i „Ludzie dobrzy jak chleb” KGP Berlin – cz. 2

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Marku,
dorzucam jeszcze jedną aferę do Twojego rejestru

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120211&typ=po&id=po05.txt

Pozdrawiam.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#224710