Apel Sorosa - nie słuchajcie syrenich pieśni Trumpa i Cruza!

Obrazek użytkownika faxe
Świat

Amerykański (i nie tylko) „demokratyczno-lewacki” establishment zdaje się być mocno wystraszony koszmarną dla niego i wydaje się coraz realniejszą wizją  Donalda  Trumpa, jako rezydenta Białego Domu. Wyciągnięto więc ciężką artylerię! Sam George Soros - twórca New Age, szara eminecja i arcymistrz pociagnia za sznurki  w Waszyngtonie i w innych różnistych częściach globu, zaapelował do Amerykanów i Europejczyków. Zawsze to lepiej na zimne podmuchać,  niż później pompować setki milionów w Majdany i KODy.

27 grudnia The Guardian zamieścił „apel” Sorosa na tzw. stronie op-ed[i]. Oto ten apel (Treść sponsorowana przez Grupę Bloomberg).

„Nie jest łatwo ignorować zagrożenia  i oprzeć się histerii, ale musimy zrobić wszystko, aby się nie bać, bowiem  strach,  jest największym zagrożeniem dla „otwartego” społeczeństwa.

„Otwarte” społeczeństwa są zawsze zagrożone. Jest to szczególnie prawdziwe zawsze w odniesieniu do Ameryki i Europy, a teraz tym bardziej, w wyniku ataków terrorystycznych w Paryżu i gdzie indziej i sposób w jaki Ameryka i Europa, a zwłaszcza Francja, zareagowały na te ataki.

Ugrupowania terrorystyczne dżihadu, takie jak Państwo Islamskie i Al-Kaida odkryli piętą Achillesową naszych zachodnich społeczeństw: strach przed śmiercią. Poprzez przerażające ataki  i makabryczne filmy, publicyści ISIS potęgują  ten strach, co powoduje  u przecież skądinąd rozsądnych ludzi, iż zaczynają  działać nieracjonalne. Naukowcy odkryli, że emocje są niezbędnym składnikiem ludzkiego rozumowania. To tłumaczy, dlaczego terroryzm dżihadystów stanowi tak silne zagrożenie dla naszych społeczeństw: strach przed śmiercią prowadzi nas i naszych przywódców do myślenia – i  zachowań - irracjonalnych.

Nauka potwierdza tylko to, co już dawno wykazało doświadczenie: gdy boimy się o nasze życie, emocje rządzą naszymi myślami i działaniami i trudno podejmować racjonalne osądy. Strach aktywuje starsze, bardziej prymitywne części mózgu niż te, który formułują i podtrzymują abstrakcyjne wartości i zasady istnienia społeczeństwa „otwartego”.

Społeczeństwo „otwarte” jest więc zawsze narażone na zagrożenie ze strony naszych reakcji na strach. Pokolenie, które odziedziczy „otwarte” społeczeństwo po swoich rodzicach  nie będzie tego rozumiało, a przecież jest to konieczne, aby utrzymać ten ład, dopóki nie zostanie  przetestowany nasz strach, nie nauczymy się myśleć rozsądnie i przestaniemy się bać. Terroryzm dżihadu to relatywnie nowy strach. Ale przecież  strach przed wojną nuklearną był testowany przez ostatnie pokolenie, a strach przed komunizmem i faszyzmem testowało moje pokolenie.

Ostatecznym celem terrorystów dżihadu jest przekonanie młodzieży muzułmańskiej na całym świecie, że nie ma alternatywy dla terroryzmu. I ataki terrorystyczne są drogą do osiągnięcia tego celu, ponieważ strach przed śmiercią obudzi i zwielokrotni utajone nastroje anty-muzułmańskie w Europie i Ameryce u  ludności niemuzułmańskiej i będą traktować wszystkich muzułmanów jako potencjalnych napastników. I to jest dokładnie to, co się dzieje. Histeryczne anty-muzułmańskie reakcje na terroryzm generują strach i oburzenie wśród muzułmanów mieszkających w Europie i Ameryce. Starsze pokolenie reaguje strachem, młodsze niechęcią; wynik jest pożywką dla potencjalnych terrorystów. Jest to samonapędzający się bezrefleksyjny proces.

Jak to może być zatrzymane i odwróconz? Porzucenie wartości i zasad leżących u podstaw „otwartych” społeczeństw i poddawanie  się do anty-muzułmańskim impulsom dyktowane przez strach z pewnością nie jest odpowiedzią, choć może być tak  trudno oprzeć się takiej  pokusie. Doświadczyłem tego osobiście, kiedy oglądałem ostatnią debatę Republikanów na prezydenta; mogłem się powstrzymać tylko pamiętając, że musi to być irracjonalne poddawać się  życzeniom swoich wrogów.

 Aby usunąć zagrożenia stwarzane przez terroryzm dżihadu, abstrakcyjne argumenty nie wystarczą; potrzebujemy strategii na pokonanie go. Wyzwaniem jest fakt, że to zjawisko dżihadystów  jest z nami już dłużej niż jedno pokolenie. Rzeczywiście, właściwe zrozumienie tego zjawiska może być niemożliwe. Ale próbować musimy.

 Rozważmy konflikt syryjski, który jest przyczyną problemu migracji, które stawia egzystencjalne zagrożenie dla Unii Europejskiej, jaką znamy. Jeżeli zostałby on rozwiązany, świat byłby w lepszej formie. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że ISIS działa z pozycji słabszego. Podczas gdy szerzy się strach na świecie,  pozycja ISIS w jego „ojczyźnie” słabnie.  Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła rezolucję przeciwko ISIS, a jego przywódcy są świadomi, że ich dni w Iraku i Syrii są policzone. Oczywiście, perspektywy dla Syrii pozostają wysoce niepewne, a konflikt nie może być ani zrozumiany, ani rozwiązywany w izolacji.  Jedno jest krystalicznie jasne: jest to skandaliczny błąd, robić to, co terroryści chcą abyśmy robili. Dlatego, na progu  2016 roku, musimy potwierdzić nasze zobowiązanie do przestrzegania zasad „otwartego” społeczeństwa i nie słuchać syrenich  pieśni  m.in. Donalda Trumpa i Teda Cruza, nawet jeżeli to jest wyjątkowo trudne.”

Cóż za altruizm i globalnie obywatelski anty-konserwatyzm.  Partia Republikańska z Donaldem Trumpem i Tedem Cruzem  doprowadziła  bezczelnie do zmiany priorytetów wyborców. W ankiecie Wall Street Journal / NBC News z 14 grudnia - 40% Amerykanów uważa, iż bezpieczeństwo narodowe i walka z terroryzmem powinny być  priorytetem rządu. Ponad 60% ankietowanych wymienia te cele na drugim miejscu. Dla porównania  przed wyborami w 2008  bezpieczeństwo narodowe i walka z terroryzmem były priorytetem dla 16% ankietowanych.

No i  dobroczyńca Soros troszkę zaiwestował w wyścig do Białego Domu. W 2004 zaiwestował w eksmisję George W. Busha z Białego Domu ponad 20 milionów.

Według Center for Responsive Politics and OpenSecrets.org  począwszy od 17.08.2015 Soros zasilił w 100% fundusze - Priorities U.S.A. Action (H. Clinton), American Bridge 21st Century (liberałowie) i Ready PAC (też liberałowie) na sumę $ 2.025.000Tak więc Soros ma powody, aby apelować w The Guardian do Amerykanów by zmienili swoje sentymenty z tych wrednie konserwatywnych na  jego dużo bardziej liberalne ideały. A precyzyjnie póki co  2.025.000  powodów.


[i] Op-ed (opposite editorial) po przeciwnej stronie - strony głównej

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1503433

A Soros wpada tutaj w typowy lewacki bełkot, mający usprawiedliwiać bestialskie mordy muzułmańskich zbrodniarzy w imię antychrześcijanskiego jihadu...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1503454

w przeciwieństwie do dobrych żydów, których można spotkać wyłącznie w baśniach ludowych, na terenie dzisiejszego Izraela!...Zła rasa, źli ludzie, generalnie!.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1503434

Masoneria POłączona z wszelakim lewactwem, o to cel jaka ma być Europa.

Tylko Polska i Węgry mają czelność się przeciwstawiać, jak to jest pyta się Soros, mimo tylu wPOmPOwanych srebrników judaszowych i POmocników POprawności POlitycznej wspierających Sorosa, w dążeniu do celu, aby Polska i Węgry padły na kolana.

Bóg i mocna wiara w Boga, nie pozwoliły i nie pozwolą, by Boga i wiary wyrzucić z Polski, wy żydo masońskie ścierwa i POlsko języczni sługusy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1503435

wypowiedź kolejnego parcha!. Przeskoczył nawet Sorosa. Podobno mordowaliśmy gudłajów na pęczki, tysiącami!. W zamian napsułem im krwi, zamieszczając sprostowanie, które Wam podaję!. Mamy do czynienia z najpaskudniejszą nacją, jaką święta ziemia nosi!. Żydzi wymordowali w katowniach NKWD i UB więcej Polaków niż Rosjanie w Katyniu!. Mają niezwykłe parcie na władzę!. Wszystkie demoludy były uszczęśliwione żydowskim aparatem ucisku i sądownictwa. Powinniśmy wystąpić do państwa Izrael, o bardzo wysokie reparacje za zamordowanych bohaterów podziemia!. To powinno przekroczyć 100 miliardów dolarów. A ci którzy powielają kłamstwa i oszczerstwa, powinni być deportowani w trybie 24 godzin do kraju nad Morzem Martwym!. Hartman i Gros natomiast, trafić do kopalni uranu na dożywotnią szychtę!. Pozdrawiam Rodaków, życząc świeżego spojrzenia, na wroga zza płotu. Z naszego własnego podwórka!....

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1503441

Ich lenistwo i kasa urzekła

Mają wstręt pracy , bo są leniwi

W interesach zaś zapobiegliwi

Szukają frajerów dla kręcenia

Lodów i ich krotnego mnożenia

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1503444

Tak to lenie i frajerzy co myślą, że kasa im z nieba spadnie.

I czekają na okazję, tylko się człowiek odwrócił na moment i już są i tylko patrzą, coby tu zwinąć, a kopa w dupę:) , tak należy postępować ze złodziejami i kanaliami wszelakiej maści.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1503491

Zgadzam się w 100% z tym co Pan napisał.Dodam że wszędzie,gdzie pojawili się żydzi w nie długim czsie miano ich dość.Każdy kraj,który ich przyjął w niedługim czsie tego żałował.Są jak rak.Wystarczy prześledzić historię Europy,lub ich "działalność" w Niemczech po I wojnie światowej,w Rosji bolszewickiej czy u nas po drugiej wojnie światowej.Ci których maltretowali mówią że gestapo do pięt im nie dorastało.Może doczekamy czasów gdy w szkołach będą uczyć prawdziwej historii.Soros niech finansuje sprowadzanie "uchodzców" do Izraela a nie do Europy.Wysłać ich wszystkich na Marsa i tam mogą wprowadzać swoje lewactwo.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Mirek300

#1503479

george so-grosz, ktory w "cyrkowym" kunsztcie lapami balcerowicza "wywalil w powietrze" (zostawil w skarpetkach) ponad 20 milionow Polakow w latach tzw., (zydowskiej) "transformacji"...

Pomijam, kim jest i jakie miejsce zajmuje ta zydowska kanalia w zydowskiej (syjonistycznej) hierarchii, bo nie jest ta kwestia az tak absorbujaca, gdyz generalnie mozna by sie powolac na slowa Pana Jezusa, Ktory jasno i wyraznie sprecyzowal to "plemie zmijowe", ze "waszym ojcem diabel jest..."...
I to powinno dla nas Wszystkich POLAKOW wystarczyc raz na cale zycie kazdego POKOLENIA !!!.
=====================
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jasiek z toronto

#1503503