Polacy już mają to „więcej”. O haśle wyborczym PiS

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Blog

Szczerze mówiąc nie widziałem reklamówki PSL-u, dopóki poseł Adam Hofman nie wypowiedział o niej kilku słów krytyki. Po obejrzeniu tego klipu odniosłem wrażenie, że to zwiastun jakiegoś prowincjonalnego festiwalu dziecięcej piosenki cygańskiej a nie spot wyborczy partii z długoletnią tradycją, aspirującej do Sejmu i sprawującą obecnie część władzy. Brakowało tam już tylko Joli Rutowicz stękającej na pluszowym koniku.

Ale nie o piosence PSL-u zamierzałem napisać, bo to ich cyrk i ich małpki, nawet nie o Hofmanie, lecz o haśle Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj, gdy je usłyszałem po raz pierwszy, początkowo wpadło mi w ucho, lecz potem, o zgrozo, doszedłem do wniosku że to może być w jakimś sensie plagiat. Przecież od samego początku rządów Platforma Obywatelska forsuje to hasło (choć nie bezpośrednio). To przecież oni, wychodząc z założenia, że Polacy zasługują na więcej, dali i wciąż dają im to „więcej”.

Dlatego Polacy WIĘCEJ muszą płacić za chleb, ogólnie za żywność, WIĘCEJ muszą płacić za benzynę, WIĘCEJ muszą się nastać w kolejkach do lekarza, WIĘCEJ wysiłku muszą włożyć by wsiąść do pociągu, o ile on ogóle przyjedzie. Muszą więc też mieć WIĘCEJ nadziei, że w tym kraju ogarniętym bylejakością coś zadziała, nawet jeśli zadziała z łaską i przez przypadek. WIĘCEJ muszą zachować zimnej krwi, obserwując medialne manipulacje, choćby ten milion sondaży miesięcznie, każdy różniący się od siebie

Doszedłem do wniosku, że Polacy już na więcej nie zasługują. Wystarczy im już tego WIĘCEJ. Więc to hasło, mówiące, że „Polacy zasługują na więcej”, może przynieść więcej szkody niż pożytku, bo Polacy są już tak obciążeni i przeciążeni, że oni już nie chcą więcej, bo nie wiedzą, czego to „więcej” może de facto dotyczyć. Może trzeba było wystartować z innym hasłem? Np. „Platforma nie zasługuje na władzę” lub „Polaków nie stać na rządy Platformy”?. A może po prostu „Polacy zasługują na Prawo i Sprawiedliwość”?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Skoro inflacja zżera nasze pensje, to mamy wciąż mniej i mniej za te same pieniądze. Jedyna rzecz, której wciąż mamy pod dostatkiem - to propaganda. Dlatego nie czepiałabym się tego hasła PiS.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#179166