Stowarzyszenie OBURZENI chce wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Idee

Nowe na polskiej scenie politycznej ugrupowanie – stowarzyszenie obywatelskie OBURZENI chce wziąć udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego mimo swego wyraźnie negatywnego stosunku do Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie OBURZENI powstało w grudniu ub. roku. Jego trzon stanowią uczestnicy słynnego, marcowego spotkania w Stoczni Gdańskiej, w którym wzięło wówczas udział kilkuset przedstawicieli różnych organizacji z całej Polski, które chcą radykalnie zmienić obecny system polityczno-prawny, zainstalowany w naszym kraju w wyniku obrad przy „Okrągłym stole” ( a właściwie w Magdalence).

patrz np.: http://niepoprawni.pl/blog/7578/oburzeni-wkraczaja-na-polska-scene-polityczna

OBURZENI uważają, iż Polska nie jest obecnie ani państwem demokratycznym, ani sprawiedliwym, ani naprawdę wolnorynkowym. Chcą przede wszystkim zmienić obecną,  „najgłupszą na świecie”  ordynację wyborczą na większościową (z jednomandatowymi okręgami wyborczymi), z fikcyjnej instytucji referendum zrobić prawdziwe, wiążące  referendum oraz wprowadzić takie zmiany w polskim systemie prawnym, by z obecnego wymiaru niesprawiedliwości uczynić faktyczny wymiar sprawiedliwości.

Zdaniem OBURZONYCH Polsce nie opłaca się w tej chwili być członkiem Unii Europejskiej – albo zostaną zmienione zasady członkostwa, albo musimy przygotować się do wiążącego referendum w sprawie wystąpienia z UE. W oświadczeniu OBURZONYCH w sprawie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego czytamy:

„Stowarzyszenie obywatelskie OBURZENI - mimo swego racjonalnego, uzasadnionego danymi statystycznymi, logiką i - przede wszystkim - interesem narodowym naszej Ojczyzny unio- (a nie euro-) sceptycyzmu - weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, by doprowadzić do przywrócenia pierwotnego charakteru związku państw europejskich jako opartego wyłącznie na wolnym przepływie ludzi, towarów, kapitału i usług, a nie jak obecnie - na zniewalającej biurokracji  i ograniczaniu suwerenności narodowej.

Parlament Europejski nie może pełnić roli niekontrolowanego społecznie, wyjątkowo hojnego dla kilkuset jego członków pracodawcy, zapewniającego im nie tylko wynagrodzenia 20 razy wyższe od naszej średniej krajowej, ale także dożywotnie astronomiczne emerytury.

By dowieść, iż nasi kandydaci do Parlamentu Europejskiego nie traktują udziału w wyborach jako drogi do eurokoryta (jak dotychczas zazwyczaj bywało), każdy z nich złoży wobec wyborców polskich przyrzeczenie publiczne (w myśl art. 919-921 Kc), zobowiązujące go do spełnienia wszystkich, precyzyjnie określonych obietnic przedwyborczych (w tym także do przekazania połowy wynagrodzenia na cele charytatywne) i którego niedotrzymanie grozić będzie poważnymi konsekwencjami natury finansowej.

Apelujemy do wszystkich, którym bliskie jest nasze zasadnicze dążenie do obalenia niedemokratycznego, niesprawiedliwego i nieracjonalnego systemu panującego obecnie w Polsce i w Unii Europejskiej, do zgłaszania uczciwych, inteligentnych i odważnych kandydatów do europarlamentu, a także do zgłaszania się osób, które  zechcą nam pomóc w zbieraniu podpisów koniecznych do zarejestrowania list wyborczych i będą chciały pracować w komisjach wyborczych z ramienia naszego komitetu wyborczego. Więcej informacji na temat OBURZONYCH na stronie: www.oburzeni.org.pl   „ .

Wśród już zaprezentowanych kandydatów OBURZONYCH do Parlamentu Europejskiego jest np. w okręgu nr 10 – województwa małopolskie i świętokrzyskie -  Józefa Panek (na zdjęciu) – dr hab. medycyny, profesor chirurgii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:2)

Komentarze

Stowarzyszenie ma dobry program ale to głos wróbelka w Puszczy a gdyby ich by było miliony ? nie zakraczą ich  kruki i wrony .

Mało ludzi czyta a z tych co czytają to garstka rozumie co czyta na dodatek społeczeństwo jest zbałamucone i zagubione ,

wszystko się rozmydla i nachętniej przyjmuje co błache . Tyle lat mineło od Magdalenki gdy piękne postulaty klękły na kolana inne

przepadły a z Polski pozostały zgliszcza i niedobitki reszta chcąca przeżyć wypłyneła w rejs daleki za rzeki ,morza i oceany .

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5
#417159