Za "bratnią pomoc" dziękujemy!

Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

Oświadczenie stowarzyszenia OBURZENI w sprawie
dopuszczania do interwencji niepolskich służb na terenie naszego kraju

Stowarzyszenie OBURZENI, dążące do zastąpienia niedemokratycznego, pookrągłostołowego systemu w Polsce rzeczywistą demokracją, wyraża stanowczy sprzeciw wobec niedawnego przyjęcia przez Sejm RP ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terenie Polski w wypadku „zagrożenia bezpieczeństwa publicznego oraz porządku publicznego”.

Naszym zdaniem skutki takiego prawa zagrażają potencjalnie naszej suwerenności i kojarzyć się mogą Polakom z pamiętaną z czasów PRL-u „bratnią pomocą” państw komunistycznych, w wyniku której dławiono ruchy niepodległościowe w tychże państwach. Rada Ministrów – naszym zdaniem – nie powinna mieć prawa do podejmowania decyzji o zgodzie na pobyt obcych służb na ternie państwa polskiego.

Można również odnieść wrażenie, iż obecne władze polskie dążą do wprowadzenia w życie ustawy naruszającej także naszą Konstytucję RP (np. art. 5, 26.1 czy 31.3), gdyż obawiają się nieskuteczności ewentualnych interwencji polskich służb np. w przypadku antyrządowych demonstracji itp. Rodzi to również słuszne skojarzenia z funkcjonowaniem obozu państw komunistycznych i czasami PRL-u.

Zdając sobie w pełni sprawę, iż niewielkie jest prawdopodobieństwo niepodpisania tej ograniczającej naszą suwerenność ustawy przez Prezydenta RP, oświadczamy, iż zrobimy wszystko, by doprowadzić do uznania tego prawa za niezgodne z Konstytucją RP przez Trybunał Konstytucyjny.

w imieniu Rady Koordynacyjnej
stowarzyszenia OBURZENI

Antoni Gut
Przewodniczący
www.oburzeni.org.pl

28 stycznia 2014

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jest następnym krokiem czynionym w kierunku utworzenia z Unii jednolitego państwa. A to, że coś jest niezgodne z naszą ustawą zasadniczą nikogo w UE nie obchodzi. Takie są realia.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#401523