Śmieją się z nas nawet Rumuni!

Obrazek użytkownika FootballFanatic
Sport

Po raz kolejny dyscyplina którą kocham przyniosła mi ogromne cierpienia. Już zapomniałem o tych wielkich momentach polskiego futbolu, kiedy Benhakker wygrywał grupę eliminacyjną do ME 2008, kiedy Lech miażdżył u siebie City i grał jak równy z równym z wielkim Juve. To wszystko przysłaniają kolejne klęski Wisły, Lecha, Śląska i Legii.

Co do meczu… Po raz pierwszy nie można zarzucić piłkarzom, że nie chcieli. Widać było po nich, że bardzo chcieli. To mi się podobało. Szybkie próby odzyskania piłki, często zwieńczone sukcesem. Nareszcie widziałem, że polska drużyna w europejskich pucharach gra w piłkę, a nie kopie ją bez większego sensu i pożytku. No, ale jak się dostaje dwie frajerskie bramki u siebie to nie ma co liczyć, że osiągnie się korzystny wynik. Taka jest ta, bardzo przykra dla polskich klubów, futbolowa rzeczywistość. Pokazuje ona, że musimy wkońcu przestać uważać nasze kluby i reprezentację za należące do czołówki. Jeśli chodzi o futbol, jak i wszystko w państwie Tuska, idzie on na dno. Aczkolwiek dno już chyba zostało osiągnięte i Boniek wraz z ekipą starają się tą komunistyczną kotwicę z napisami „korupcja”, „beznadziejność” i „ idiotyzm” odczepić od polskiej piłki i może z czasem zacznie to wszystko iść w górę. Jeden warunek. Parafrazując jednego z polityków, Tusk musi odejść!

Na koniec, parę słów o kolejnym fakcie, który utwierdza mnie w przekonaniu, że z Polski śmieje się cała Europa, a już w szczególności z tego co nas boli najbardziej. Czyli z naszej historii… Jedna z rumuńskich stron, napisała po meczu, że „trener Reghecampf (Steaua) podbił Polskę szybciej niż Hitler w ’39 roku” oraz że, „Polacy po 74 latach dopiero znowu poznali co to znaczy wojna błyskawiczna”. Najpierw obraźliwe transparenty w Wilnie, później napis bandy lewackich kretynów „Welcome to Katyn” a teraz te słowa dziennikarskich szumowin, pokazują, że z polskiej historii nie tylko drwią Ruscy i Niemcy, ale także i Litwini, Hiszpanie oraz Rumuni. Teraz czas na głupie pytanie – czyja to wina? Ano oczywiście, że Tuska! Jeśli nasz rząd, zapatrzone w niego mainstreamowe media oraz banda pożytecznych idiotów na czele z Wałęsą nie będą szanować naszej wspaniałej historii, to dlaczego niby obce kraje mają ją szanować? Polityki historycznej podczas rządów Tuska nie ma, nie było i nigdy nie będzie! Więc aby nas zaczęli szanować w Europie, czasy rządów zdrajców oraz postkomunistów muszą się skończyć. Wszyscy normalni ludzie na tym skorzystają, nawet mój ukochany futbol.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Każdy, kto chce sobie poużywać na dużym europejskim narodzie ma dobrą okazję. Nic nie stoi na przeszkodzie aby szydzili z nas obywatele Burkina Faso. A tak swoją drogą to czym ci Rumuni mogą się poszczycić, że nam wytykają klęskę z 1939 roku, której w dodatku bezczynnie się przyglądali?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#378059

Po co tak rasistowsko ? Skąd to "nawet" w tytule ?
"Nawet" czyli co ? Ostatnie pariasy Europy ?
Ogarnij się gościu. Chciałbyś żeby ktoś pisał : nawet Polacy ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#378060

Tak ponieważ poziom gospodarczy i polityczny Rumunii jest bardzo, bardzo niski i o wiele gorszy (o zgrozo może być gorszy) od Polski. Jest tam NAWET większe bezrobocie niż u nas. Już rozumiesz dlaczego użyłem słowa "nawet"? W żadnym wypadku nie miało to podtekstów rasistowskich.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#378066

Rozumiem. Podtekstu rasistowskiego nie było, był za to podtekst gospodarczy.
Jak ktoś biedny, to nie trzeba się z nim liczyć i można pisać "nawet".
Pięknie k...a, pięknie

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#378069

Więc skoro oni śmieją się z Nas i Naszej historii to ja mam się odnosić do nich z szacunkiem? Won do TVNu!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#378198

 FootballFanatic napisał  "ponieważ poziom gospodarczy i polityczny Rumunii jest bardzo, bardzo niski i o wiele gorszy (o zgrozo może być gorszy) od Polski" Panie Fanatic - jeżeli uważa Pan, że posiadanie własnych marek samochodowych Aro, Dacia, Roman i Rocar, własne pokrycie zapotrzebowania krajowego na gaz w 70%, na ropę w 50%, czwarta co do wielkości sieć kolejowa w Europie, rozwinięte przetwórstwo ropy naftowej, hutnictwo stali i aluminium oraz cynku, rozwijająca się prężnie baza turystyczna oraz nadwyżki w produkcji energii elektrycznej to GORZEJ NIŻ W POLSCE, to gratuluję Panu dobrego samopoczucia. Być może Rumuni mają niższy PKB per capita, ale w wielu aspektach gospodarki są NIEZALEŻNI. Polska natomiast jest energetycznym klientem Rosji i konsumentem nadwyżek z całej Europy. O sąsiadach i położeniu geopolitycznym nawet nie wspomnę. Do tego sposób, w jaki Rumuni rozliczyli komunistów mnie o wiele bardziej odpowiada. Krytykując Rumunię, proszę o obiektywizm. Pozdrawiam.  

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#378076

Aro i Rocara już nie ma. Roman jeszcze robi jakieś badziewie chyba. Poza tym bida z nędzą i dzicz jakiej w Polsce się nie uświadczy. Krwawa rewolucja też dyskusyjna, cholera wie kto za nią stał, wszak w małych miejscowościach towarzysze wciąż mają się dobrze i nawet czasem zwracają się do siebie na "wy", no ale trawa jest zawsze bardziej zielona w ogródku sąsiada...
Rumuńska prasa odstawiła chamówę - przytoczone tytuły są poniżej pasa (miałem o tym narodzie lepsze zdanie) - a Pan chce chyba do nich wysyłać pochwalny "list z przeprosinami" ;) ... Naprawdę - walczmy z dziadostwem w Polsce, ale ceńmy się też choć odrobinę!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#378172

Skoro jest tam tak świetnie i wspaniale to czego obywatele tego wspaniałego kraju szukają schronienia we Francji czy NAWET w Polsce? Zgadzam się co do tego, że umowa gazowa, którą podpisał Chyżawy to drugi pakt "Ribbentrop - Mołotow", cytując pewnego Radzia. Moje polskie samopoczucie pomimo beznadziejnej sytuacji w kraju jest chyba o wiele lepsze niż samopoczucie większości Rumunów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#378199