Lista moich dawnych zacnych kumpli

Obrazek użytkownika Varelse
Blog
Nie uważałam, że powinnam zabierać głos w sprawie "Romeczka", bo wszystko już wszyscy napisali, powiedzieli, skomentowali i przypomnieli. Błyskotliwiej, niż bym sama umiała. Aż wreszcie, wczoraj wieczorem, mąż pokazał mi list w obronie wybitnego twórcy i długą listę podpisów tych, którzy "Romeczka" poparli.
Szczerze - załamałam się.

Jest tu kilka osob, które znam bardzo dobrze, kilkanaście słabiej, kilkadziesiąt - z widzenia, słyszenia czy przypadkowej rozmowy podczas rozmaitych imprez filmowych. Właśnie, filmowych. Moi filmowi kumple, powiedzcie, czy wy naprawdę uważacie, że Polańskiemu dzieje się jakakolwiek krzywda? Czy może raczej liczycie, że podpis na tej liście się opłaca, bo w tym momencie jesteście automatycznie "swoimi"? Za mało macie lansu w Gdyni i na innych imprezach, teraz jeszcze dobitnie musicie pokazać że jesteście razem z "mistrzem"? Że jesteście "swoi"? Na litość, macie przecież małe dzieci... ale przecież to "kolejne miejsce gdzie nazwisko może pojawić się obok innych ważniejszych", jak powiedział dziś mój kolega.

Nie jestem naiwna, o tym, co "Romeczek" wyprawiał w słynnym dżakuzi czytałam juz kilkanaście lat temu, ale nie bojkotowałam jego filmów, wręcz przeciwnie, zawsze podkreślałam, że dla mnie to najlepszy reżyser świata. Bo tak jest. Ale tym, co zrobił, brzydzę się i brzydzić zawsze będę. Tyle czasu był bezkarny, (och, tak, przepraszam, straszna kara, we Francji musiał filmy robić, tzrymajcie mnie!) ale skończyło się babci... Teraz siedzi w celi z szafą (?) i telewizorem i dostaje 3 euro kieszonkowego. Nieludzkie warunki! Zbrodnia! (Ja też chcę takie kieszonkowe za nic.)

Jest tyle rzeczy, które cisną mi się na klawiaturę, ten wstyd i żal z powodu hipokryzji znajomych walczących zawsze pokazowo z "ze wszystkimi izmami", z powodu obłudy rozmaitych sławnych ludzi (mamy zrozumieć, że seks z dziesięciolatkiem z dworca centralnego - leningradzkiego, zoo - tyle głośnych filmów powstało - jest OK, skoro dzieciak "sam chce", wręcz się naprasza i jeszcze dostaje za to wynagrodzenie?), z powodu sztucznie dopisywanych wątków (antysemityzm)... nie umiem tego wszystkiego wyrazić tak, żeby nie było chaotycznie.

Za jakiś czas sprawa ucichnie. A wy, "moi dawni zacni kumple", możecie dalej marzyć o tym, że może kiedyś w słuchawce odezwie się "Romeczek" i się odwdzięczy... a jeśli nawet nie, to zawsze lans wśród tych zachwycających elit artystycznych zostanie. I może też się do czegoś przyda w karierze.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo rozsądnie napisane.

Polańskiemu krzywda się nie dzieje. Jego filmy akurat cenie, ale uważam że prawo powinno byc równe dla wszystkich i basta

Najbardziej żenujące jest to, że "elitka" miejscami zachowuje się jak "szalone wujki", dagając coś o spiskach na Polańskiego i dorzucając do tego zarzut antysmityzmu. Żenada...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#32788

Niekoniecznie Romeczek się odezwie!
A Agnieszka, Andrzejek, Krzysiu czy Daniel?
Tych Romeczków nadal mnóstwo!
A oni niezmiennie mają nadal posłuch u Lwów. Niedżwiedzi czy Nike!
Ba! nawet z Palmą są na ty!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#32791

Po ekstradycji do Stanów, gdy Romuś znajdzie się w celi z Black Boysami - co to mają 10 cal lufy, inkryminowany może dzięki temu doznać baaardzo głęboko analno-duchowych inspiracji artystycznych. Kto wie ?

pzdr
Milton

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#32794

Gdy ..... znajdzie się w celi z Black Boysami - co to mają 10 cal lufy, inkryminowany może dzięki temu doznać baaardzo głęboko analno-duchowych inspiracji artystycznych. Kto wie ?

baaardzo moooocne

( kto wie może powstanie kolejny film np: "na ścieżce do Nieba" )

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#32795

dla pedofila w Stanach to jest tzw. "general population", czyli wstawienie takiego do normalnych gitowców, a z racji przestępstwa do garujących na długo.

No i oni albo go zaciukają (po uprzednim przecwelowaniu lub wręcz poprzez przecwelowanie), albo zrobią z niego dyżurnego cwela co musi jeść obiad w formie papki i musi nośic tampony w odbycie coby nie ciekło.

Tak się z ludźmi dobierającymi się do dzieci powinno robić, Romek czy nie Romek.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#32802