Protest przeciwko rugowaniu polskości przez PZPN

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

 

Drodzy Państwo! Musimy protestować elektronicznie a jak będzie trzeba to również fizycznie, poprzez manifestacje. Uprzedzam wszystkich ludzi „NA NIE”, że nie interesują mnie żadne opinie o bezsensowności naszych działań. PZPN usunął ORŁA BIAŁEGO z koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski WIĘCEJ TUTAJ

 

Poniżej przedstawiam przykładowy list do PZPN, w którym protestujemy przeciwko usunięciu POLSKIEGO GODŁA z koszulki reprezentanta Polski:

 

Szanowni Państwo, Drogi Prezesie!

 

Informacja podana przez media  z 8.10.2011 o usunięciu POLSKIEGO GODŁA z koszulki reprezentanta Polski wstrząsnęła mną ogromnie. Chcę wyrazić wielki smutek i oburzenie, z tego powodu. Polscy Patrioci walczyli przez wiele lat oto aby POLSKIE GODŁO mogło wisieć w urzędach, szkołach i innych instytucjach oraz być rozpoznawalnym znakiem polskości. Dzisiejsze zachowanie PZPN w sprawie koszulek reprezentacji naszego kraju jest oburzające tym bardziej, że Polski Związek dobrowolnie, w czasach pokoju stosuje metody stalinowskie i hitlerowskie wyrzucając POLSKIE GODŁO na margines polskiego sportu. Nie wierzę w badania przeprowadzone na zlecenie PZPN, z których wynika, że polscy kibice są zadowoleni z koszulek reprezentacji bez ORŁA BIAŁEGO. Żądam przywrócenia POLSKIEGO GODŁA na koszulce piłkarskiej reprezentacji Polski.

Uprzedzam, że nie usatysfakcjonują mnie żadne  tłumaczenia o problemach ze zmianami reprezentacyjnej koszulki i będę protestował tak długo aż powyższa sytuacja ulegnie zmianie.

 (imię i nazwisko)

Można, też pisać ostrzej:

 

Koszulka reprezentanta polski to nie legitymacja PZPN, który traktujecie jak swój folwark. Żądam przywrócenia POLSKIEGO GODŁA na pierś reprezentanta Polski!!!

 

(imię i nazwisko)

 

Wysyłajmy najlepiej swoje autorskie protesty.

 

ADRESY:

pzpn@pzpn.pl

 

rzecznikdys@pzpn.pl

Można też protestować wchodząc na stronę PZPN:

http://www.pzpn.pl/index.php/Kontakt

 

 

Wielka prośba do Administracji: Proszę o promowanie akcji na niepoprawni.pl przynajmniej przez 2-3 dni, po to aby jak najwięcej ludzi zaprotestowało. Mam nadzieję, że Administracja i Blogerzy zrozumieją mój wniosek.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Już wysłałem do nich protest. Powinniśmy zasypać ich skrzynki mailowe tak żeby się wszystkie zatkały.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198569

A może by tak dodatkowo zaśpiewać na stadionie przed meczem. Dodatkowo na melodie hymnu.

,, Jeszcze Polska nie zginęła
My jeszcze żyjemy
na koszulce orła nie ma ( lub godła )
my go przywrócimy

PZPN e -nie puknij się w ciemie
w Polsce to nie Rosja
bez prawa do ,,głosa ,,

Marsz , marsz Piłkarze
gdzie jest wasza duma
w koszulce bez orła
nic wam się nie uda

pozdrawiam Mix

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#198590

Ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych, oraz inne prawne uregulowania chronią przed niegodnymi i obrażającymi działaniami wobec naszych symboli państwowych. Dlatego też, należałoby złożyć jak najprędzej do właściwej prokuratury, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na wykorzystaniu godła państwowego w sposób karykaturalny, niezgodny z oryginałem i wywołujący niepokój społeczny w skali całego kraju, oraz wśród Polaków zamieszkałych za granicą.
Dowód: audycja z pokazu (namiary), media (namiary)
Tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawienia z Berlina
Jan Szkapski
adres

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#198577

Mix

wszystkie możliwe sposoby walki o honor i godność Nas wszystkich.

pozdrawiam mix

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#198586

A może by tak dodatkowo zaśpiewać na stadionie przed meczem na melodie hymnu / w formie protestu

,, Jeszcze Polska nie zginęła
My jeszcze żyjemy
na koszulce orła nie ma ( lub godła )
my go przywrócimy

PZPN e -nie puknij się w ciemie
w Polsce to nie Rosja
bez prawa do ,,głosa ,,

Marsz , marsz Piłkarze
gdzie jest wasza duma
w koszulce bez orła
nic wam się nie uda
Mix

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#198587

Niestety mnie nie będzie na meczu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198589

Mix

czy jest strona kibiców piłki nożnej.Kto wybiera się na mecz?
komu przesłać propozycję ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#198592

Orzeł na koszulkach kadry, a nie logo PZPN - spontaniczna akcja społecznościowa na fejsie.Przyłącz się do kibiców.
facebook.com/orzel.dla.kadry

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198600

To PZPN się wyrugował z polskości. Oni mnie nie reprezentują.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198625

Dzięki tej operacji, reprezentacja Polski nie przegra już żadnego meczu!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#198631

"Jestem oburzona nieumieszczeniem na koszulkach piłkarskich na Euro 2012 godła Polski. To nie jest reprezentacja PZPNu tylko Polski, panie prezesie. Proszę pokazać drugi taki kraj, który nie ma na koszulkach piłkarzy godła ich kraju. A PZPN to w końcu w jakim kraju funkcjonuje? Jeżeli w Polsce, niech to raczy przyznać. Bo chyba nie na Księżycu."

Piszcie jak najwięcej protestów. Nie pozwólmy się zadeptywać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#198632

Powoli nas przyzwyczajają, że Polski już nie ma!

Jego miłość, rezydent ogłosił konkurs na logo Polski! Nagroda wynosi 20.000 zł - to jest cena za Tożsamość Narodową!

MAREK TORZEWSKI – DO PRZODU POLSKO – Nowy Hymn Polski?

http://vrota.pl/2011/10/marek-torzewski-do-przodu-polsko/#comment-84

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#198646

na 2 adresy. Ten ostrzejszy tekst i dodałam, parę słów. Ale do nich nic nie dotrze. Nie dość, że nie zrozumieją o czym napisałam, to oni Orła Białego ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#198654

Popieram. Co prawda piłka nożna to przedsięwzięcie komercyjne, ale nie widze powodu, abyśmy mieli odbiegać od standardów. A standard jest taki, że każdy kraj reklamuje się na koszulkach swoich piłkarzy tak jak to jest zgodne z jego tradycją.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198668

ale poddam tu krytyce argument abstrahujacy od uczuć narodowych - gdybyśmy prezentowali poziom mistrzowski w tej grze, to prawdę mówiac mogli byśmy sobie pozwolic na sporą dawke luzu włącznie z "fikusnymi" strojami - i tak by się nas bali, drżeli na nasz widok cokolwiek bysmy na siebie nie wdziali

Niestety zajmujemy ok 80 m-ce w rankingu FIFA i nie pamietam ktore w UEFA ale gdzies tam pod koniec koło cypru itp

Wybiegając więc na boisko musimy się liczyć, że w sportowej rywalizacji wyjdziemy na tarczy. Co nam więc pozostanie by nie łykać łez?

Nasza godnośc narodowa, której symbolem jest m.in. godło.

Sport jest alegoria starć zbrojnych - na poziomie narodowym zawsze było w tym cos podniosłego - nie dajmy się zagonic do roli bezimiennych, bezpaństwowych i beznarodowych pomywaczy w pubach, sprzątaczy cudzych kibli, kopaczy w 3 europejskiej lidze...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#198669

Oto mój projekt, wykorzystujący oryginalny pomysł i uzupełniony o elementy prawne: Szanowny Pan Grzegorz Lato Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej! Szanowni Państwo, członkowie Zarządu PZPN! Informacja podana przez media z 8.10.2011 o usunięciu POLSKIEGO GODŁA z koszulki reprezentanta Polski i zastąpienia go stworzonym ad hoc logo PZPN wykorzystującym elementy godła państwowego RP wstrząsnęła mną i oburzyła do głębi. Chcę wyrazić wielki smutek i oburzenie, z tego powodu. Równocześnie protestuję przeciwko profanacji godła państwowego. Polscy Patrioci walczyli przez wiele lat o to, aby POLSKIE GODŁO mogło wisieć w urzędach, szkołach i innych instytucjach oraz być rozpoznawalnym znakiem polskości. Postawa PZPN w sprawie koszulek reprezentacji Polski w przyszłych mistrzostwach Europy w piłce nożnej jest oburzające tym bardziej, że Polski Związek dobrowolnie, z własnej woli, choć jak donosi prasa, pod naciskiem wytycznych Komisji Europejskiej, zapiera się Godła Państwa Polskiego. Przypominam uprzejmie, że Polska jest nadal suwerennym państwem, w którym Konstytucja RP jest najwyższym aktem prawnym, co stwierdza jej art. 8. Żadne obce dyrektywy nie mają znaczenia nadrzędnego nad polską Konstytucją. Zgodnie z art. 28 Konstytucji RP, „Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu”, a „Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej podlegają ochronie prawnej.” Ten sam artykuł głosi, że „Szczegóły dotyczące godła, barw i hymnu określa ustawa.” Powyższe postanowienia oznaczają, że nikt nie ma prawa samowolnie modyfikować godła państwowego, jak to się stało w przypadku tworzenia logo przez PZPN. Logo to jest de facto karykaturą godła państwowego, które zostało bezprawnie zmodyfikowane i oszpecone. Skoro tak, to każdy odpowiedzialny za ten proceder powinien być ścigany z mocy prawa. Ubolewam nad tym, że fakty bez wątpienia dowodzą, iż PZPN ponosi nie tylko moralną winę za opisane działania, lecz podpada także pod rygor odpowiedzialności karnej za ten pożałowania godny wybryk. Mam nadzieję, że osoby, które dopuściły się powyższych czynów, zostaną pociągnięte do tejże odpowiedzialności. Oburzające jest w tym przypadku także to, że Pan sam, Panie Prezesie, nosił orła na koszulce reprezentacji Polski i to w czasach, gdy Polska nie była w pełni suwerenna. A teraz, gdy suwerenną jest, promuje Pan działania, na które nawet władze komunistyczne nigdy się nie ośmieliły. Są to działania ze wszech miar hańbiące i zasługujące na potępienie. Żądam przywrócenia POLSKIEGO GODŁA na koszulce piłkarskiej reprezentacji Polski. Uprzedzam, że nie usatysfakcjonują mnie żadne tłumaczenia o problemach ze zmianami reprezentacyjnej koszulki i będę protestował tak długo aż powyższa sytuacja ulegnie zmianie. W przypadku bierności ze strony Pana Prezesa i Zarządu PZPN, rezerwuję sobie prawo do zgłoszenia tej sprawy do prokuratury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198733

To ode mnie poszło:

Szanowni Państwo!
Projekt najnowszych koszulek Reprezentacji Polski wstrząsnął mną dogłębnie. Czy Związek jeszcze bardziej alienuje się od kibiców i zawłaszcza sobie prawa do kadry, zamieniając godło kraju na własne logo? Jestem dogłębnie oburzony takim działaniem, szczególnie w przeddzień Swięta Niepodległości. Pragnę zauważyć, że nawet za czasów PRL partyjni działacze nie wpadli na równie beznadziejny i uwłaczający Polakom pomysł. Może zmieńcie jeszcze Mazurka Dąbrowskiego na jakieś nowsze, bardziej skoczne piosenki?
Zwracam się ze stanowczym żądaniem, by zmieniać projekt koszulek. Proszę nie opowiadać bajek o 18 miesiącach projektowania, wszyscy wiemy, że to sprawa tylko i wyłącznie dobrej woli Związku.
Do chwili przywrócenia Orzełka na koszulki, rozpoczynam protest, w ramach którego nie będę chodził na mecze kadry, oglądał ich w telewizji, kupował gadżetów "reprezentacji" i produktów sponsorów PZPN, o czym zawiadomię ich w oddzielnej korespondencji. Równocześnie będę zachęcał moich znajomych do podjęcia takich samych działań.

Adrian Nitka
---------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#198756

Przesyłajcie linka do akcji znajomym i przyjaciołom! Tak dłużej być nie może. Jesteśmy krajem suwerennym!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198865