Premier zarekomendował, Polaczek pocałował

Obrazek użytkownika adriano
Kraj
TVP staje się równie żenującym organem propagandowym, jakim była w PRL.
 
Dziś huknęła wiadomość,  że Krzysztof Kwiatkowski został nowym prezesem NIK. Ten wieloletni członek PO stanowiący najbardziej platformerski beton został dziś przedstawiany przez koalicje formalną i nieformalną (w tym media) jako człowiek, który obiektywnie i uczciwie, bez kumoterstwa będzie pełnił swoją funkcję.

Adam Krzykowski- prezenter Panoramy (warto zapamiętać) powiedział, że prezes NIK ma być apolityczny i dodał, że „Chwalił go (Kwiatkowskiego- przyp. red.) sam premier”!

Sam premier!!!11

Potem mieliśmy premiera, który mówił o „czystym sercu” i „jasnym umyśle” Kwiatkowskiego, wznoszeniu się poza polityczne …. i takie tam. Jeżeli serce Kwiatkowskiego jest tak czyste jak serce premiera to możemy spać spokojnie.
A tak na serio, to takiej politycznej, bezczelnej hucpy przy rozdawaniu stanowisk nie widziałem od czasu nominacji Arabskiego na ambasadora w Madrycie.
Tylko Błaszczak (PiS) sensownie  (a w zwestawieniu z innymi wypowiedziami- wywrotowo) spytał jednego z dziennikarzy: „Ten członek PO, z samego jądra tej władzy będzie kontrolował Donalda Tuska? Naprawdę?”.A brzmiało to jak ojcowskie skarcenie 12 letniego syna, któremu ktoś non stop kradnie kanapki a on nie wie dlaczego.

Drugim newsem w telewizyjnej panoramie, był polski robotnik całujący w rękę Kanclerz Angelę Merkel. Robotnik trafił przez ten gest na pierwsze strony niemieckich, obiektywnych dla nadwiślańskiej hybrydy człowieka z lemingiem gazet. To obok gestu Tuska pochylonego w pas przed panią kanclerz doskonały obrazek dla niemieckich mediów. Bardzo wymowny.

Kolejny hołd, kolejne niemieckie zwycięstwo - tak oni to widzą. Tylko w tym kontekście należy to rozpatrywać. Dlaczego? Warto zadać sobie pytanie: kiedy Niemcy piszą o Polsce i Polakach? Pisali wtedy kiedy trzeba było skarcić braci- kartofli Kaczyńskich za to, że śmieli mieć swoją wizję państwa inną od wizji IV Rzeszy, pisali gdy trzeba było pochwalić klepnięciem w plecki Tuska odznaczonego medalem polakożercy Stresemanna, pisali o polskich obozach i o polskim antysemityzmie, pisali o cukierku od USA  dla Polaczków, którzy dostali kawałek militarnego pola do popisu na Bliskim Wschodzie, piszą i o wdzięcznych  Polaczkach, którzy całują w rączkę panią kanclerz za to, że w swojej łasce dała im pracę.

Oczywiście opakowuję się to wszystko w bibułkę podziwu dla szarmanckich Polaków. Nie mogą napisać wprost co o nas myślą.

Jak oni się nad nami pochylają?!

"Die Welt": Szarmancki pocałunek katapultuje Polaka na czołówki gazet.”

"Całuję rączki". Pod takim tytułem „Die Welt” komentuje pocałunek złożony na dłoni Angeli Merkel przez polskiego budowlańca Jacka Krakowiaka.

W Polsce – w odróżnieniu od reszty Europy – pocałunek w rękę to tradycja ponadklasowa, „oznaka uprzejmości, podziwu, też przyjaźni; gest najwyższego szacunku”, tłumaczy dziennik.”

Całuj rączki i nie podskakuj to będziemy mówić o tobie dobrze.

http://www.dw.de/die-welt-szarmancki-poca%C5%82unek-katapultuje-polaka-na-czo%C5%82%C3%B3wki-gazet/a-16975336

 

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/premier-zarekomendowal-polaczek-pocalowal.html
Ale to nie wszystko! Zauważyłem, że robotnik nie był tak usłużnie skłoniony przed panią kanclerz  jak Tusk i niestety nie doczekałem się choćby małej niewinnej uwagi medialnych żołnierzy polskojęzycznego establishmentu, że gest nie był tak dobry jak gest premiera, że czegoś zabrakło, że nie było tak bardzo szarmancko. A Tusk to robił z garbikiem, można było lać.

Zatem, do poprawy!

AS

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#372273

i jak widzę tę rozkraczaczoną. wypasioną carycę

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372403

Tusek pocałował swój kciuk! chyba...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#372274

Grodzką? Było by to piękne połączenie tradycji z POstępem - całowanie Grodzkie. Jakie to nowoczesne i europejskie! Całowanie po łapach Merkel jest, z kolei wyrazem pragmatyzmu i real-politik. Czyli też jest to nowoczesne i europejskie! Jak nie spojrzeć Donald zaiste zarombistym mężem stanu jest - tradycyjnym, nowoczesnym, postępowym i europejskim. W związku z czym szefem PO powinien zostać...Stefek "Szczawik" Niesiołowski!

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#372310